Lawrence a Freddy sú podvodníci, ktorí žijú z bohatých žien: Dokážu vzbudiť ich pozornosť so šokujúcimi príbehmi. Obaja sa stretnú v letovisku Beaumont sur Mer, i keď Freddie sa pohybuje vo vyššej spoločnosti a - logicky - aj medzi stzaršími dámami. Freddie však pomôže svojmu kolegovi, ktorý ho prinúti, aby ho zaučil do sveta high-society, tak, aby si aj on dokázal privyrobiť na lepší život... Lenže dvaja kohúti nemôžu pracovať v takom malom meste tými istými metódami. Lawrence a Freddy sa teda dohodnú, že ten, komu sa prvému podarí vylákať od mladej ženy 50 tisíc, vyhrá a druhý bude musieť opustiť mesto. Pre Lawrenca to nie je veľmi problematická suma, pre Freddyho žiaden problematický vek... (oficiální text distributora)

gudaulin

Jo jo, když se dva perou, třetí se směje. I po bezmála třech dekádách od premiéry je to stále příjemná a funkční komedie s několika výbornými momenty vyplývajícími ze vzájemného soupeření dvou podvodníků na jednom kolbišti. Glenne Headly je dobrá herečka, jenže jí schází trocha charisma navíc, aby mohla držet krok se svými kolegy, a tak převážnou většinu stopáže strhávají zaslouženou pozornost Steve Martin a Michael Caine. Není až tak překvapivé, že na plátně funguje líp ostřílený britský veterán, který svému hrdinovi vtělil okouzlující šarm a noblesu. Jeho americký protějšek přece jen při vykreslení svého nevzdělaného burana poněkud přehrává. Je paradoxní, že ačkoliv Caine hraje uhlazeného muže z vyšší třídy, právě on pochází z neutěšeného prostředí zanedbaného proletářského sídliště. Celkový dojem: 65 %. ()

Chrustyn

V dobách kdy Steve Martin ještě dostával dobré role se společně s Michaelem Cainem sešli v podvodnické komedii, kde se přechytračují tak dlouho až jsou nakonec sami přechytračeni. Film je ve své podstatě překvapivě inteligentní a příběh není jen vatou mezi komediálními scénkami ale přes všechno snažení obou pánů i pána režiséra, mi zde chyběly, nějaké vyloženě humorné scény, u kterých bych se nahlas zasmál. Takhle jsem se "jen" slušně bavil. ()

PEZ

Jedna z najlepších komédií, čo som kedy videl. Zápletka je jednoduchá, no nápady skvelé a herecké výkony sa nedajú označiť nijak inak ako "classic". Steve Martin je dokonalý, Michael Caine geniálny. A čo je najdôležitejšie, okrem pochechtávania sa počas celého filmu, sú tu dve scény, pri ktorých som až plakal od smiechu. :) Tak sa netreba diviť, že po necelých dvoch rokoch som si DRS pozrel znova a určite tak spravím ešte niekoľko krát. Vôbec neprekvapí, že obidvaja - Steve Martin, aj Michael Caine - sa nezávisle od seba vyjadrili, že je to jeden z ich najobľúbenejších filmov, v ktorých hrali. Môj tiež. UPDATE 10.08.2017: Po opätovnom pozretí idem na plnú pálku, pretože som sa bavil zas a to ohromne. Legendárne výkony Steve Martina, Michael Cainea a Glenne Headly umocňujú premyslený scenár. DRS hniezdi v mojej Top 3, čo sa týka komédií. ()

Aelita

Jednoznačná oddechovka, u které není zapotřebí přemýšlet, postačí si snad jen všimnout, že narozdíl od všelijakých podfukářů , kteří ve filmech působí hlavně na lidskou racionalitu a hamižnost, tito lumpové působí hlavně na lidské city. Ve společném zápasu pak vyhrává ten z nich, který zůstane nejvíce racionální. ()

blackrain

Michael Caine byl ohromně šarmantní a charismatický. Jednal naprosto suverénně. Nedivím se, že dokázal okouzlit každou ženu. Jemu by se dalo strašně těžko odolávat. Kdežto Steve Martin hrál takového fráju a lehkomyslníka. Ten na to šel poněkud odlišným způsobem. Každopádně mám oba herce ráda,takže jsem si tenhle film s nimi užívala. Oba dva se výborně doplňují, i když jsou dokonalé protiklady. ()