Špinaví, prohnilí lumpové

• slovenský

Špinaví, prehnití grázli

Komedie / Krimi

USA, 1988, 110 min

Michael Caine byl ohromně šarmantní a charismatický. Jednal naprosto suverénně. Nedivím se, že dokázal okouzlit každou ženu. Jemu by se dalo strašně těžko odolávat. Kdežto Steve Martin hrál takového fráju a lehkomyslníka. Ten na to šel poněkud odlišným způsobem. Každopádně mám oba herce ráda,takže jsem si tenhle film s nimi užívala. Oba dva se výborně doplňují, i když jsou dokonalé protiklady.(14.10.2011)

Steve Martin v nejlepších letech balící prachaté paničky na cestě po západní Evropě, to jednoduše nemohlo dopadnout špatně a také, že ne. Jedná se o pohodovou situační komedii s několika vtipnými gagy a skvělou ústřední dvojicí, kteří se výborně doplňují a doslova to mezi nimi jiskří. Jenom škoda, že to ve druhé půli ztratilo tempo.Moje hodnocení 65%.(6.5.2016)

V dobách kdy Steve Martin ještě dostával dobré role se společně s Michaelem Cainem sešli v podvodnické komedii, kde se přechytračují tak dlouho až jsou nakonec sami přechytračeni. Film je ve své podstatě překvapivě inteligentní a příběh není jen vatou mezi komediálními scénkami ale přes všechno snažení obou pánů i pána režiséra, mi zde chyběly, nějaké vyloženě humorné scény, u kterých bych se nahlas zasmál. Takhle jsem se "jen" slušně bavil.(12.2.2012)

Tohle je snad první film, ve kterém mi Steve Martin není vyloženě protivný. Ale bohužel má tu smůlu, že v druhém rohu stojí těžká váha a absolutní herecké eso, Michael Caine. Ten je navíc zvýhodněný tím, že jeho postava starosvětského podvodníčka je zajímavější. Jinak se ale misky vah převažují vcelku vyrovnaně mezi oběma pány, což je sympatické. Mrzí mě, že jsem viděl dabovanou verzi, protože se obávám, že mnoho vtipných momentů skončilo ztraceno v překladu. A zatímco Petr Oliva se na Stevea Martina hodí, Jan Přeučil coby Michael Caine je pro mě přešlap obřích rozměrů (zajímavé je, že je to právě Petr Oliva, který Cainea často dabuje). Proto jsem si jeho Lawrence Jamiesona vydávajícího se za slavného doktora Shauffhausena a mluvícího s německým přízvukem dohnal aspoň na YouTube. Filmu samotnému nemám moc co vytknout aneb za vším hledej ženu. Původní verzi s Nivenem a Brandem si budu muset co nejdříve doplnit.(19.3.2013)

Ohohooo, tohle byla pecka! Úchvatná dvojka "donjuanských" podvodníčků v této příjemné komedii rozehrála tak skvělou partii plnou šarmu a humoru, až jsem úplně zapomněl na všechny starosti a myšlenky, které mně znemožnily od brzkého rána spát a nakonec přivedli k tomuto komediálnímu klenotu. I na té Nově se občas najde kvalitka, ovšem v brzkém čase ji asi viděl jen málokdo. Všemi deseti ji ale doporučuji, parádní oddechovka která pobaví na sto procent! "I pytlák střílící na králíky může vyděsit vysokou.."(12.9.2015)