Lawrence a Freddy sú podvodníci, ktorí žijú z bohatých žien: Dokážu vzbudiť ich pozornosť so šokujúcimi príbehmi. Obaja sa stretnú v letovisku Beaumont sur Mer, i keď Freddie sa pohybuje vo vyššej spoločnosti a - logicky - aj medzi stzaršími dámami. Freddie však pomôže svojmu kolegovi, ktorý ho prinúti, aby ho zaučil do sveta high-society, tak, aby si aj on dokázal privyrobiť na lepší život... Lenže dvaja kohúti nemôžu pracovať v takom malom meste tými istými metódami. Lawrence a Freddy sa teda dohodnú, že ten, komu sa prvému podarí vylákať od mladej ženy 50 tisíc, vyhrá a druhý bude musieť opustiť mesto. Pre Lawrenca to nie je veľmi problematická suma, pre Freddyho žiaden problematický vek... (oficiální text distributora)

Mr.Floyd

Steve Martin a Michael Caine v úlohe súperiacich podvodníkov? To znie zaujímavo, to sa musí uznať. A ono to je viac než zaujímavé! Film som si pozrel v telke sobotu poobede a na tú chvíľu oddychu mi bol viac než postačujúcim spôsobom trávenia času. Dobre vyvážené prvky komédie a akéhosi napätia ohľadne výhry robia z tohto filmu nadpriemernú a nanajvýš pohodovú filmovú zábavku. Nič nie je prehnané, všetko dobre natočené, minimum trápnych scén a maximum tých komických. A prekvapenie na záver je skutočne nečakané :) ()

Goldbeater

Výborná komedie ze staré školy a z doby, kdy ještě Steve Martin hrál ve filmech, na které byla radost se dívat. Jeho souhra s Michaelem Cainem je parádní. Frank Oz opět nezklamal a příběh o dvou podvodnících, které prakticky přivede na dno jedna pitomá sázka, je skvělý. Dva hlavní představitelé si opravdu kápli do noty a jejich vzájemné oplácení vtípků je k popukání. Víc takových komedií. ()

MickeyStuma

Vskutku nenáročná pohodová komedie o dvou podvodnících z rozdílných sociálních vrstev, které spojí jedna sázka. Výzva pro herecké umění Stevena Martina a Michaela Cainea. Skoro by se dalo tvrdit, že je to natočeno až v rodinném stylu. Zde se setkává americký a britský humor a nikterak se to nesráží a nespadá do unylosti, či trapnosti. Na vtipné situace se násilně vůbec netlačí. Vše se tu volně odehrává a nechává humorné situace poklidně vyplynout. Po náročném dni je snímek na odpočinutí velice vhodné. ()

Pedross800

Ohohooo, tohle byla pecka! Úchvatná dvojka "donjuanských" podvodníčků v této příjemné komedii rozehrála tak skvělou partii plnou šarmu a humoru, až jsem úplně zapomněl na všechny starosti a myšlenky, které mně znemožnily od brzkého rána spát a nakonec přivedli k tomuto komediálnímu klenotu. I na té Nově se občas najde kvalitka, ovšem v brzkém čase ji asi viděl jen málokdo. Všemi deseti ji ale doporučuji, parádní oddechovka která pobaví na sto procent! "I pytlák střílící na králíky může vyděsit vysokou.." ()

PEZ

Jedna z najlepších komédií, čo som kedy videl. Zápletka je jednoduchá, no nápady skvelé a herecké výkony sa nedajú označiť nijak inak ako "classic". Steve Martin je dokonalý, Michael Caine geniálny. A čo je najdôležitejšie, okrem pochechtávania sa počas celého filmu, sú tu dve scény, pri ktorých som až plakal od smiechu. :) Tak sa netreba diviť, že po necelých dvoch rokoch som si DRS pozrel znova a určite tak spravím ešte niekoľko krát. Vôbec neprekvapí, že obidvaja - Steve Martin, aj Michael Caine - sa nezávisle od seba vyjadrili, že je to jeden z ich najobľúbenejších filmov, v ktorých hrali. Môj tiež. UPDATE 10.08.2017: Po opätovnom pozretí idem na plnú pálku, pretože som sa bavil zas a to ohromne. Legendárne výkony Steve Martina, Michael Cainea a Glenne Headly umocňujú premyslený scenár. DRS hniezdi v mojej Top 3, čo sa týka komédií. ()