Lawrence a Freddy sú podvodníci, ktorí žijú z bohatých žien: Dokážu vzbudiť ich pozornosť so šokujúcimi príbehmi. Obaja sa stretnú v letovisku Beaumont sur Mer, i keď Freddie sa pohybuje vo vyššej spoločnosti a - logicky - aj medzi stzaršími dámami. Freddie však pomôže svojmu kolegovi, ktorý ho prinúti, aby ho zaučil do sveta high-society, tak, aby si aj on dokázal privyrobiť na lepší život... Lenže dvaja kohúti nemôžu pracovať v takom malom meste tými istými metódami. Lawrence a Freddy sa teda dohodnú, že ten, komu sa prvému podarí vylákať od mladej ženy 50 tisíc, vyhrá a druhý bude musieť opustiť mesto. Pre Lawrenca to nie je veľmi problematická suma, pre Freddyho žiaden problematický vek... (oficiální text distributora)

blondboss

Pokiaľ ste videli film Dvaja záletníci, tak tento snímok je už len taká jemne obmenená kópia. Pokiaľ ste ho ale nevideli, tak odporúčam skôr túto verziu, nakoľko mi to prišlo viac odviazanejšie, uvoľnenejšie a so známejším hercami. Martinovi a Cainovi to celkom sedelo a tvorcovia tu jednoducho stavili na hereckú kvalitu. Ja som sa celkom bavil. 60 % ()

kolodej1

je to celkem příjemná záležitost pro pobavení, na můj vkus je to ovšem poněkud příliš naivistické a překombinované. Takže dobré, ale nenáročné a snadno zapomenutelné ()

Khanemis

Když se sejdou dva podvodníci, kteří lákají podvodem peníze z naivních žen, v jednom městě na francouzské riviéře, začínají problémy. Zvláště když jsou oba tak rozdílní. Lawrence Jameson (Michael Caine) pracuje na úrovni, je elegantní, inteligentní, jako znalec etikety a dobrých mravů si může dovolit hrát aristokraty a díky tomu vydělávat na bohatých paničkách, které mají peněz více než dost. Freddie (Steve Martin) je jeho pravým opakem, je nepříliš chytrý, neotesaný a neváhá pro mrzký peníz okrást i chudé ženy. A protože se jeden druhého snaží vystrnadit, uzavřou sázku: první kdo z dané ženy vymámí 50 000 dolarů vyhrává a kromě peněz si bude moci i užívat svého monopolu ve městě. A tak začíná vzájemná přetahovaná o nebohou oběť... Ve svém základu jsou Špinaví prohnilí lumpové vcelku klasickou komedií, přesto se však v tomto dílku podařilo všechny ingredience provařit do nadmíru chutného celku. Humor je zde místy až bláznivý, ale překvapivě se na míle vyhýbá trapnosti, která podobné věci většinou úzce provází. U některých scén dostává bránice opravdu hodně zabrat, což je jen a jen dobře. A konečný zvrat, který je pro někoho možná předvídatelný, pro někoho ne, příjemně završuje celý příběh. Vzájemné zápolení dvou podvodníků přímo vybízí k tomu, najít si svého oblíbence a s nadšením sledovat, jak drtí toho druhého. A to se již dostáváme k hereckým výkonům, které se točí hlavně kolem ústřední dvojice Cainea s Martinem. Michael Caine zde podává opravdu prvotřídní výkon a jeho postavu elegantního podvodníka, ne nepodobného Arseneovi Lupinovi, není těžké si zamilovat. Stejně tak Steve Martin zvládnul svou roli bravurně a vtiskl svému Freddiemu všechny negativní vlastnosti s takovou přesvědčivostí, že uvěřit mu toho lidského červa nedělá problém. Co se hudební složky týče, pohrává si především s motivem „Puttin on the Ritz“ od Irvinga Berlina, který dodává filmu auru stylovosti, hodící se k luxusnímu prostředí, ve němž všichni protagonisté pohybují. Jde o jednu z mých nejoblíbenějších komedií, která u mě má ještě lehce nostalgický bod navíc. Věřím ovšem, že tento snímek dokáže pobavit každého, kdo má rád příjemné filmy s výborným hereckým obsazením. ()

Dupac

Ke čtvrté hvězdě mi schází patina přelomu 50. a 60. let, kam tahle příjemná, nenáročná a místy vtipná komedie myšlenkově i vypravěčsky patří. A pevné režijní vedení některého z titánů Zlatého věku Hollywoodu, ideálně Billyho Wildera. ()

Vinczent

Komedie staroškolského typu tažená ústřední dvojicí, jejichž popichování připomíná buddy movies, ale narozdíl od nich je ve snímku humor podán tak elegantně, že nepůsobí prvoplánově. Při sledování si možná vzpomenete na snímky Franka Capry od nějž se asi Oz něco přiučil. Je hezké poznat, že Steve Martin překvapivě uměl hrát i vdobrých filmech ne jen v blbinkách typu 12 do tuctu. ()