Lawrence a Freddy sú podvodníci, ktorí žijú z bohatých žien: Dokážu vzbudiť ich pozornosť so šokujúcimi príbehmi. Obaja sa stretnú v letovisku Beaumont sur Mer, i keď Freddie sa pohybuje vo vyššej spoločnosti a - logicky - aj medzi stzaršími dámami. Freddie však pomôže svojmu kolegovi, ktorý ho prinúti, aby ho zaučil do sveta high-society, tak, aby si aj on dokázal privyrobiť na lepší život... Lenže dvaja kohúti nemôžu pracovať v takom malom meste tými istými metódami. Lawrence a Freddy sa teda dohodnú, že ten, komu sa prvému podarí vylákať od mladej ženy 50 tisíc, vyhrá a druhý bude musieť opustiť mesto. Pre Lawrenca to nie je veľmi problematická suma, pre Freddyho žiaden problematický vek... (oficiální text distributora)

helloween93

Úsměvná komedie o dvou vychytralých podvodnících, kteří spolu soutěží o výhru v sázce. Jeden je prohnanější a ulhanější než druhý. Potěší i vtipný a zároveň inteligentní konec.:) ()

MickeyStuma

Vskutku nenáročná pohodová komedie o dvou podvodnících z rozdílných sociálních vrstev, které spojí jedna sázka. Výzva pro herecké umění Stevena Martina a Michaela Cainea. Skoro by se dalo tvrdit, že je to natočeno až v rodinném stylu. Zde se setkává americký a britský humor a nikterak se to nesráží a nespadá do unylosti, či trapnosti. Na vtipné situace se násilně vůbec netlačí. Vše se tu volně odehrává a nechává humorné situace poklidně vyplynout. Po náročném dni je snímek na odpočinutí velice vhodné. ()

GOREGASM

Tak za prvé, podobně vtipné, a podotýkám bez nutnosti vulgarismu, komedie se už dnes netočí a Frank Oz si tady společně s podvodníčky, Michaelem Cainem a Stevem Martinem, pohrává s vždy funkčním kontrastem hlučně všudypřítomného Amíka a distingovaného britiš Anglána. Sami si můžete tipnout, kdo je v tomto případě kdo. Nicméně, když o tom přemýšlím tak, kdyby to zkusili obráceně bylo by to už jen z principu prča. A kdyby vás pořád ještě zajímalo, jak dobrá je to komedie, tak křičím, že výborná zejména díky lehkonohému scénáři, který se nebojí nadsázky a perfektně využívá komický talent obou džentlemanů. Od Franka Oze jsem doposud viděl tři filmy a všechny stály za hřích. 85% ()

denisavary

Jeden elegán, druhý hrubián, ale jinak úplně stejní :)...Bláznivý hůmor, hezká dobová hudba, S. Martin a M. Caine výborní herci, kteří se navzájem dobře doplňovali...člověk se u té komedie snad musí pořád uhihňávat. ()

PEZ

Jedna z najlepších komédií, čo som kedy videl. Zápletka je jednoduchá, no nápady skvelé a herecké výkony sa nedajú označiť nijak inak ako "classic". Steve Martin je dokonalý, Michael Caine geniálny. A čo je najdôležitejšie, okrem pochechtávania sa počas celého filmu, sú tu dve scény, pri ktorých som až plakal od smiechu. :) Tak sa netreba diviť, že po necelých dvoch rokoch som si DRS pozrel znova a určite tak spravím ešte niekoľko krát. Vôbec neprekvapí, že obidvaja - Steve Martin, aj Michael Caine - sa nezávisle od seba vyjadrili, že je to jeden z ich najobľúbenejších filmov, v ktorých hrali. Môj tiež. UPDATE 10.08.2017: Po opätovnom pozretí idem na plnú pálku, pretože som sa bavil zas a to ohromne. Legendárne výkony Steve Martina, Michael Cainea a Glenne Headly umocňujú premyslený scenár. DRS hniezdi v mojej Top 3, čo sa týka komédií. ()

tranquill

Role ušitá přímo pro Steva Martina, a zhostil se jí skvěle. Překvapivé bylo angažování Michaela Caina, ale vše fungovalo a dobře jsem se u těch švindlířů bavil. A za tu pointu hvězda navíc! :-) ()

kilobyte

Nikdy jsem nechápal, jak mohou některé ženy naletět sňatkovým podvodníkům a podobným týpkům. Ale jestli dokáží být jen z desetiny, tak charismatičtí jako Lawrence (Michael Caine), tak už to docela chápu, že se některé nachytají. :D "Tell me. Do you feel this? No." Ještě teď pukám smíchy, když si na to vzpomenu. ()

josieaddms

Docela vtipný nápad, docela slušný film. Steve Martin není můj oblíbenec, to musím říct v první řadě. Ale jak zahrál debilního princova bratra, je prostě skvělé. To byla podle mně jeho nejlepší scéna z filmu. Michael Caine má samozřejmě vedle něho úplně jiné druhy vtipných scén a hereckých poloh, ale to na tom právě bylo zábavné, nicméně stejně si myslím že byl lepší. Ženský prvek a jeho představitelka mi nijak zvlášť nevadila, což není zrovna dvakrát obvyklé. Film to byl praštěný, a místy se divák i docela pobavil, nevím jestli vyloženě nahlas zasmál. Totiž mě tomu chyběla ještě nějaká špetka drzosti nebo originality navíc. Něco kde by člověk opravdu vyprskl smíchy, a řekl si "Tohle ještě nikdy nikde nebylo". I tak se mi to ale jinak líbilo, jako ne úplně pitomá oddechovka na pobavení. Někdy je to přesně to, co člověk potřebuje. ()

rivah

Perfektně napsaná a režírovaná komedie o společenské (ne)mravnosti, s Michaelem Cainem a Steve Martinem, co si přát víc. A kdo je nakonec přetrumfne?(70%) ()

Chamyl

Přistupoval jsem k tomu s nedůvěrou, neboť Steve Martin je pro mne synonymem komedií, které mě neberou. Ale společně s Cainem zde vytvořili dvojici, jejíž chemie funguje překvapivě dobře. Většina vtipů má svůj půvab a divák tak není nucen strpět nejrůznější přihlouplé gagy. Prostě pro mne překvapení, které doporučuji na sobotní deštivé odpoledne s porcí zmrzliny nebo babičiných buchet. ()

Shitonit

Ve svý době jistě film velmi kouzelný, a z nějakého důvodu jsem se k němu dostal po mnoha mnoha letech, a nezbývá než dodat, že je to film, i přes své stáří velmi, velmi kouzelný, o nemravnosti zabalené do nádherného hávu slovíčkaření, dvoření a lží. ()

Duke90

Po fenomenální komedii "Death At Funeral" jsem konečně zapátral hlouběji do filmové kartotéky Franka Oze a šťastlivě si "vylosoval" další velice zábavný snímeček o dvou vykutálených podvodníčcích, kteří si umí šikovnými praktikami naklonit důvěřivé paní s jejich financemi. Michael Caine zazářil v roli noblesního džentlmena s dokonale promyšlenými "tahy na branku" a živější Steve Martin vnesl do svůdnických plachet svěží vítr, kdy mě hlavně během zaškolování pod Cainovým dohledem několikrát rozesmál. Jak nakonec oba soci dopadnou už se dalo tak nějak od jisté doby vytušit, ale stejně mi to finální pointu nezkazilo. Super! ()

Queendom

Bohužel jsem nesehnala verzi bez dabingu, což může a patrně bude z větší části příčinou nízkýho hodnocení, ale: přátelé, ten humor se v tý "komedii" jako nacházel kde??? ()

subic

Námět filmu o podvodnících není vůbec špatný. Ale jako každý jiný film se Stevem Martinem má jeden problém a to je Steve Martin. Ne že by byl tak špatný herec, spíš mi vadí, že ze sebe dělá fakt trubku. ()

mac000

Docela povedená podvodnická taškařice, bez kriminální zápletky, honiček či jiných akčních scén. Přesto baví (díky Martinovi a Cainovi). ()

Nikitoss95

Naprosto dokonalý podfukářský film, vtipný,ale nejlepší je konec :)) Steva Martina mám rád, a Michaela Caina ještě radši,takže super ()