Lawrence a Freddy sú podvodníci, ktorí žijú z bohatých žien: Dokážu vzbudiť ich pozornosť so šokujúcimi príbehmi. Obaja sa stretnú v letovisku Beaumont sur Mer, i keď Freddie sa pohybuje vo vyššej spoločnosti a - logicky - aj medzi stzaršími dámami. Freddie však pomôže svojmu kolegovi, ktorý ho prinúti, aby ho zaučil do sveta high-society, tak, aby si aj on dokázal privyrobiť na lepší život... Lenže dvaja kohúti nemôžu pracovať v takom malom meste tými istými metódami. Lawrence a Freddy sa teda dohodnú, že ten, komu sa prvému podarí vylákať od mladej ženy 50 tisíc, vyhrá a druhý bude musieť opustiť mesto. Pre Lawrenca to nie je veľmi problematická suma, pre Freddyho žiaden problematický vek... (oficiální text distributora)

blackrain

Michael Caine byl ohromně šarmantní a charismatický. Jednal naprosto suverénně. Nedivím se, že dokázal okouzlit každou ženu. Jemu by se dalo strašně těžko odolávat. Kdežto Steve Martin hrál takového fráju a lehkomyslníka. Ten na to šel poněkud odlišným způsobem. Každopádně mám oba herce ráda,takže jsem si tenhle film s nimi užívala. Oba dva se výborně doplňují, i když jsou dokonalé protiklady. ()

tufr

Už sem to viděl kdysi a pár scének sem si vybavoval, tak sem si to znovu stáh!!! Ano, je to stále dobré! Ano jsem pevně rozhodnut jít ve stopách úžasného Michaela Caina a chci být sňatkový podvodník ve francouzském letovisku!!! U mě jedna z nejzábavnějších komedií!! Pro mě i lepší než bob od Franka Oze!!! 90% for me ()

(mOnkey)

Tohle je snad první film, ve kterém mi Steve Martin není vyloženě protivný. Ale bohužel má tu smůlu, že v druhém rohu stojí těžká váha a absolutní herecké eso, Michael Caine. Ten je navíc zvýhodněný tím, že jeho postava starosvětského podvodníčka je zajímavější. Jinak se ale misky vah převažují vcelku vyrovnaně mezi oběma pány, což je sympatické. Mrzí mě, že jsem viděl dabovanou verzi, protože se obávám, že mnoho vtipných momentů skončilo ztraceno v překladu. A zatímco Petr Oliva se na Stevea Martina hodí, Jan Přeučil coby Michael Caine je pro mě přešlap obřích rozměrů (zajímavé je, že je to právě Petr Oliva, který Cainea často dabuje). Proto jsem si jeho Lawrence Jamiesona vydávajícího se za slavného doktora Shauffhausena a mluvícího s německým přízvukem dohnal aspoň na YouTube. Filmu samotnému nemám moc co vytknout aneb za vším hledej ženu. Původní verzi s Nivenem a Brandem si budu muset co nejdříve doplnit. ()

Aelita

Jednoznačná oddechovka, u které není zapotřebí přemýšlet, postačí si snad jen všimnout, že narozdíl od všelijakých podfukářů , kteří ve filmech působí hlavně na lidskou racionalitu a hamižnost, tito lumpové působí hlavně na lidské city. Ve společném zápasu pak vyhrává ten z nich, který zůstane nejvíce racionální. ()

Juto

Režisér Frank Oz vniesol do machinácií diabolskú pachuť a herci vnášajú do rozmaznaných duší svojich postáv pocit skazenej vznešenosť. 7/10 ()

zette

Tak jiny zanr nez komedie neni na miste a moc vtipne mi to neprislo. Trochu to zachranuje Steve Martin, i tak odmitam z nejake nostalgie pridat treti hvezdicku. Namet az moc blaznivy, pritom humoru jako safranu. ()

hans500

Vydařená komedie s netradiční dvojicí Martin - Caine, kteří jsou výborní. Slušný scénář a povedený závěr, slušné 3,5*. ()

July

Velmi příjemná "podvodnická" komedie. Pointa byla sice předvídatelná, ale i tak jsem si užila spoustu legrace. Slabší 4* a určitě doporučuji pro pohodový zábavný večer. ()

cross

Komedie střihnutá přesně v Ozově stylu, u které se napoprvé budete válet smíchy. Steve Martin i Michael Caine excelují komediálními výkony, kčemuž jim dává dostatečný prostor i scénář. Velmi slušný nadstandard. ()

Pedross800

Ohohooo, tohle byla pecka! Úchvatná dvojka "donjuanských" podvodníčků v této příjemné komedii rozehrála tak skvělou partii plnou šarmu a humoru, až jsem úplně zapomněl na všechny starosti a myšlenky, které mně znemožnily od brzkého rána spát a nakonec přivedli k tomuto komediálnímu klenotu. I na té Nově se občas najde kvalitka, ovšem v brzkém čase ji asi viděl jen málokdo. Všemi deseti ji ale doporučuji, parádní oddechovka která pobaví na sto procent! "I pytlák střílící na králíky může vyděsit vysokou.." ()

Georgex

Steve Martin v nejlepších letech balící prachaté paničky na cestě po západní Evropě, to jednoduše nemohlo dopadnout špatně a také, že ne. Jedná se o pohodovou situační komedii s několika vtipnými gagy a skvělou ústřední dvojicí, kteří se výborně doplňují a doslova to mezi nimi jiskří. Jenom škoda, že to ve druhé půli ztratilo tempo.Moje hodnocení 65%. ()

Mr.Floyd

Steve Martin a Michael Caine v úlohe súperiacich podvodníkov? To znie zaujímavo, to sa musí uznať. A ono to je viac než zaujímavé! Film som si pozrel v telke sobotu poobede a na tú chvíľu oddychu mi bol viac než postačujúcim spôsobom trávenia času. Dobre vyvážené prvky komédie a akéhosi napätia ohľadne výhry robia z tohto filmu nadpriemernú a nanajvýš pohodovú filmovú zábavku. Nič nie je prehnané, všetko dobre natočené, minimum trápnych scén a maximum tých komických. A prekvapenie na záver je skutočne nečakané :) ()

Han22

Nádherná komedie starého stylu, kde Caine a Martin hrají sňatkové podvodníky, kteří se vsadí o to, který z nich první obere zámožnou ženu. Sice tempo vyprávění je pomalejší a Martin se klasicky vyblbuje před kamerou, ale za noblesního gentlemana Caina, který je vážně k sežrání a hlavně za tu skvělou pointu si to 4 hvězdičky určitě zaslouží. ()

Lyžař

Steve Martin začíná být svěží, Michael Caine předvádí svou klasiku a dohromady jim to sedne. Vtípky jsou občas kouzelné, na druhou stranu jsou zde ale místa, kdy si člověk může zdřímnout nebo si udělat jídlo do kuchyně. Musím ale uznat, že závěr je kouzelný..ať žijou ženský :-) ()