Méně známý snímek se sice odehrává na pionýrském táboře, ale děti daleko silněji než nezáživné hry a školení přitahuje nedaleký strážní domek u zrušené tratí, kde tráví dovolenou dvojice svérázných majitelů... Film je vypravěčský neobratný, příběh předkládá naivní, avšak Satinský a Lasicou neztratili nic na svém komediálním umění. Film byl věnován Mezinárodnímu roku dítěte. (oficiální text distributora)

Lewaso

Boom dětských filmů konce 70. let využili Lasica se Satinským k vstupu do dětských dušiček svým nevšedním humorem všedního dne a dokázali, že na periférii se dá žít možná líp než v obklopení civilizace. ()

mr.bredok

Kdybych byl dítě tak by mi taky vadila taková ta kolektivnost pionýrů, ačkoli byla až na druhém místě. Nejdůležitější byli Lasica a Satinský, ale bohužel museli hrát s těmi smrady... ()

PetrJulian

Jsou zde sice soudruhové a pionýři, některé pasáže byly až moc dětské, ale jako malý jsem měl pro tenhle film úžasnou slabost, a i jako dospělý si v něm pár dobrých chvilek najdu. ()

Dobrotka

Krásny detský film i pre dospelých. Po tomto filme mám chuť si ísť ľahnúť do vysokej trávy vedľa koľajníc(u starkej) a relaxovať...:-))) ()

ShirQueen

Od dob Sladký her minulého léta mám pro Lasicu a Satinského zvláštní slabost. Výborná dvojka, která umí i z takto průměrných dětských radovánek udělat skvost. ()

790511

Za něco stojí jen scény s Lasicou a Satinským. Jejich dialogy jsou velmi povedené. Jeden je skeptik, druhý infantilní nadšenec a to je ideální podhoubí pro sympatické komické scénky. Bohužel, haranti v čele s nějakým pubertálním kníračem už tam sympatičtí nejsou. Nikdy jsem nechápal, proč v těchto "dětských" filmech bývá hlavní dětský hrdina nějaký darebák, který se vždy ze všeho nějak vylíže. ()

blezg

Tady se na českých filmech strašně šetří... přitom ukažte mi podobnou rozmarnou komedii z posledních třiceti let. Ti hodní večerníčkové mě nesčetněkrát rozesmáli, jaké měli raňajky aj s míšeňským porcelánem, jak stříleli raketu na měsíc i s kosmonautem, jak byli blázny se vší vážností a kdo to dneska umí? Tady já šetřit nebudu. ()

PTuranyi

Napriek tomu, že ide o socialistický výchovný film o tom ako priviesť puberťáckeho rebela k bohumilej činnosti pre prospech kolektívu, podarilo sa Lasicovi a Satinského prepašovať do filmu množstvo vynikajúcich hlášok a situačných gagov. ()

J.J.1972

Kombinácia satirického snímku a detského filmu. Buď mi do toho nepasuje L+S alebo tie deti. Keď sa na to pozerajú deti, neporozumejú narážkam L+S, keď sa na to pozerá dospelý, začnú ho nudiť vstupy z detského tábora. Napriek tomu príjemná oddychovka - ale skôr pre dospelých s chuťou zaspomínať si na detstvo. Vážim si to na 3 a pol hviezdičky. ()

Smells

Nekonečná - nevystupovat pro mě má všechny atributy správného dětského filmu.Dobrodružství,partu kluků,tak trochu rošťáků,laskavost,vtip (hlavně díky Lasicovi a Satinskému) a dobrý konec. Já na rozdíl od Enšpígla "vsuvky představ a fantazii" považuji za naprosto geniální a zpracované přesně vidění světa dětskýma očima.Jasně,že v dospělosti to vyznívá dost naivně,ale jedná se o dětský film. Pro mě jednoznačně favorit a rád se díky humoru LaS podívám i v dospělosti. . ()

ferika

Mato Landl podla mna nevedel hrat a kukuc mal dost nesympaticky. V dospelosti uz to bolo primerane, ale neviem, preco ho strkali medzi male - a sympaticke - deti? Aj v inych detskych filmoch kazil dojem, napr. Katke Zatovicovej. Musel mat dobru tlacenku! ()

Boyolomouc odpad!

Už jako dítě jsem tento film neměl rád.Duo Milan Lasica a Július Satinský?!Hmm,...Nevím ale jako herci nic moc.Celý film je tak nějak nudný a dialogy asi na tu dobu ok ale dnes se to nedá poslouchat. ()