Méně známý snímek se sice odehrává na pionýrském táboře, ale děti daleko silněji než nezáživné hry a školení přitahuje nedaleký strážní domek u zrušené tratí, kde tráví dovolenou dvojice svérázných majitelů... Film je vypravěčský neobratný, příběh předkládá naivní, avšak Satinský a Lasicou neztratili nic na svém komediálním umění. Film byl věnován Mezinárodnímu roku dítěte. (oficiální text distributora)

otík

Příjemně laděný prázdninový příběh sehrané přátelské dvojice, která si vyrazí na „opuštěnou“ chatu kvůli klidu a pohodě. Jenže co čert nechce – poblíž je zrovna dětský tábor a výrazně zasáhne do života dvou hlavních hrdinů. Česko-slovenský mix se podařil především díky dokonalé ústřední dvojici a také díky příjemné atmosféře, která na člověka z obrazovky přímo sálá. Hudba: Harry Macourek ()

pytlik...

Majka odletěla na Gurun a nechala po sobě na Zemi rakety a všelijaká další udělátka... co s tím? No ano, zrecyklovat v dalším filmu. Celou dobu jsem litoval, že si s sebou Majka nevzala i hlavního dětského hrdinu, jehož nechutný knírek tak vesele zkazil další snímek. A skutečně se nedal přehlédnout, protože ten kluk tradičně převyšoval minimálně o hlavu okolní drobotinu. Mimochodem, asi jsem úchyl přes vousy, ale nešlo si nevšimnout, že takový Zedníček měl ten svůj smeták sice jakž takž udržovaný, ale přesto by člověk neměl sebemenší problém při delším pohledu na něj vrhnout. Kdyby mě chtěl políbit, tak to nedám, a né jen proto, že jsem heterosexuál. Chudák Šplechtová, ta určitě měla na víc. V tomto ohledu to naštěstí trochu zachránil Satinský, protože se film točil v době, kdy měl ještě nějaké to estetické cítění. Zajímavost: Režisér Cvrček posloužil jako inspirace pro postavu popleteného režiséra Kohoutka, kterého v Trháku hrál Smoljak. Při natáčení totiž Cvrček špatně pochopil větu ve scénáři "pionýři vystřelí Zedníčka do vesmíru". Samozřejmě se mělo jednat o Pavla Zedníčka, na kterého měli pionýři pěknou pifku, neboť jim pomocí svých dokonalých půvabů (fáro, háro, sluneční brejle, knír & titul Ing.) neustále odváděl jejich vedoucí Miluši Šplechtovou, takže místo koupání museli hrát jakési přihlouplé branné hry. Tím by taky bylo logicky vysvětlené, proč tak ochotně s vystřelováním pomáhali Lasica se Satinským, kteří si sami na krásnou Šplechtovou brousili zuby a patrně i něco jiného. No ale Cvrček místo toho zavádí na scénu malého pionýra jménem Zedníček, který se tak stává prvním dětským kosmounatem. Holt si asi myslel, že když první kosmonaut byl slévač a první kosmonautka šička, tak první kosmonautče musí být také od nějakého řemesla. ()

Master19

Prazvláštní film s typickými Satinsko-Lasicovskými pasážemi ("Dal jsem mu první splátku. 25 korun." "Hotově??"). Pak tu najdeme pár výchovných sekvencí a taky úžasně neodolatelného Pavla Zedníčka v zápaďáckém bouráku. Stačí se naladit na tu správnou vlnu a jde to. "Dvojité vé, jako Matuška." ()

fefee

Lasica a Satinský nesklamali, klasika ako vždy, len trochu to bolo fakt detské ako film...inak pekná mladá pani učiteľka...mňam :-) ()

vitekpe

Tomuhle proste neco chybi...je to takova exhibice Lasicy a Satinskeho, jsou tam jakesi podivne pisne a celkem uchazejici letni nalada, ale neco tomu chybi... 2+ ()

klúčik

Výborný Lasica + Satinský . Slovenské detské herecké hviezdy Zatovičová ( Leto s Katkou), Landl ( Spadla z oblakov). Pán režisér Cvrček to s detskými hercami vedel perfektne. 60%. ()

xaver

Lasica se Satinským si vždy dokázali dělat srandu z každého, i ze sebe. A někdo je prostě citlivý, když si z něho někdo dělá srandu. Proto chápu i ty odsuzující hodnocení. Děj filmu v tomto případě ani není tak důležitý, důležitá je atmosféra, kterou snímek navozuje. Dnes, kdy každý sní o dovolené u moře, nejlépe v nějakém exotickém ráji, se může dovolená na tak podivném místě zdát jako nemysl. Ale věřte, takový starý strážný domek, někde u opuštěné trati, může mít větší kouzlo, než ten nejluxusnější hotel na Copa Cabana. Za krásnou atmosféru a neopakovatelný humor L+S dávám 4. ()

poet

Uprimný film z detského tábora, po ktorého dopozeraní by aj Bu-bu Bush miloval socializmus :) Tento film rozhodne nie je "vypravěčsky neobrataní" ako je v oficiálnom texte distribútora, ale je to podstatne zaujímavejší príbeh ako väčšina toho čo sa dnes pre mladú generáciu toči..... ()

mh.mail

40% - Milan Lasica a Július Satinský byli dokonalí, ale se svou filozofující nadsázkou se hodili víc do Srdečných pozdravů ze Zeměkoule než do tohoto dětského filmu. Pokud si je odmyslíme, zůstane nám tuctový "pionýrský" příběh, jaké se v té době točily, o potřebě spolupráce a soudružské disciplíny, který je i přes účast obou zmíněných pánů mnohem méně nápaditý a zábavný než "moralita" o pionýrech, kteří si opraví hrad (a pánům Svěrákovi a Lipskému za to budiž nehynoucí sláva). ()

MickeyStuma

Film věnovaný mezinárodnímu roku dítěte? A proč ne? V tomto směru krásná doba. Být to dnes, ani pes neštěkne. Snímek je v prázdninové atmosféře pionýrského tábora, který však kupodivu není ve stanech. Že jde právě o pionýry tu však nějak vehementně naznačované není. Děj především táhne humoristická dvojice Lasica - Satinský, kteří tu prezentují své humoristické umění, které více znají hlavně slovenští diváci. Hrají dvojici mužů toužící být na samotě a v klidu. Tuto ideu jim však děti naruší. Příběh jednoduchý, odpočinkový, úsměvný a s písničkami, který ani dnes nic neztratil na své zábavnosti. Rodinný film neztrácející svůj humor a důvtip. ()

Rathalos

Tak tento film sa mi hrozne pacil,neskutocna pohoda z neho vyzarovala a dvojica Milan Lasica a Julius Satinsky boli uzasni herci,nech odpocivaju v pokoji,pre mna jednoznacne plne hodnotenie...:⁠-⁠) ()

winstonik

Lasica a Satinský si hrajú svoje, vo svojej parádnej fazóne. Možno i preto, aby využili čas, keď nie sú zakázaní. A čo dokážu spraviť z bežného detského filmu! ()

IvonaK

Úžasná dvojice Lasicy a Satinského tráví léto s dětmi. Na oba sice přijde chvilka kdy už by tam nejradši nebyli, ale ta je naštěstí přejde. A nejlepší je ten konec: Já miluji len teba. Slovo miluji tě je sice ve filmech stokrát ohrané, ale tady je to opravdu zlaté. :-) ()

Pharlap

Krásné vzpomínky na dětství, a na nenáročný film, na herecký koncert v té době velmi populárních Lasici a Satinského. I po letech si člověk vzpomene na skvělé melodie a písničky. Oddechovka, jakých se už v dnešní době točí zoufale málo, respektive vůbec.. ()

Pokryvac

Je potecha sledovať ústrednú dvojicu Lasica - Satinský. Sú to práve oni, vďaka ktorým sa oplatí vidieť tento film. Je vidno, že sa podielali na dialógoch, ktoré sú miestami absurdné, ako sme na to zvyknutý z relácie Ktosi je za dverami alebo z iných scénok. Našťastie im je venovaný dostatočný priestor (i keby mohol byť aj väčší), pretože bez nich by išlo len o tuctový mládežnícky filmík. Áno, áno, konečne sú to Slováci vďaka ktorým je tento český film taký zaujímavý. ()