Město ztracených dětí

• Francie La Cité des enfants perdus (více)

Odvážná dívka Miette a silák One (Ron Perlman) spojí své síly, aby zachránili sny malého chlapce i jeho samotného před plány zlotřilého Kranka, muže, který nedokáže snít. Fantastická pohádková podívaná plná bizarních postaviček nabízí výpravu do jedinečného světa režisérského dua Jeunet & Caro, který vás okouzlí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

WolfIssen

Bizarnější a nesmyslnější film pro mládež už snad ani nejde stvořit, ale i tak věřím, že si našel a stále dokáže najít své obdivovatele. Ron skvělý jako vždy. ()

cinema_cz

Na prostou dějovou linii navléká režisérské duo mozaiku ujetých epizod, přízračných postaviček a bláznivých motivů, založených především na možnostech vlastní nevyčerpatelné vizuální fantazie. Snímek je tak úchvatnou podívanou v "zemanovském" stylu, jež však nedrží pohromadě a po čase se stává až lehce únavnou. (Alena Prokopová, Ci 08/2008) ()

DooFooS

Není nad dokonale ponurý kompaktní svět plný všemožných postav a postaviček, kde jsou ale hlavní hrdinové jako doma a pomáhají mi tak proklouznout tímhle dílkem na fantaskní vlně a vůbec mi nevadí, že děj by šel odvyprávět za použití několika vět, protože je stále se na co dívat a lze do nekonečna obdivovat kreativitu tvůrců. ()

markettka

Nemám, co dodat. Takové protichůdné pocity jsem ještě neměla, takže 50%, ale kdybych měla vysvětlit za co ne 100% a za co ne odpad, tak nevysvětlím.. ()

djbarrel

Bizarní, zvláštní, šílený, místy snad až úchylný, ale velice zábavný, atmosférický film. Takovou podivnou podívanou jsem dlouho neviděl. 77 % ()

BBSeeker

Výborné! Postráda to síce akúkoľvek myšlienku, ale komu na tom záleží pri tom priehrští úžasných bizarností. Človek nevie na čom sa má skôr kochať, či na mozgu v akváriu, či na nechutne zohrané siamske dvojčatá, či na tupé klony alebo na liliputke. Brutálne ponurá atmosféra prímorského mestečka vo mne teda nevyvolávala zrovna príjemný pocit. Vizuálna stránka ale nestačí, dej je slabý, k postavám máte minimálnu šancu vytvoriť si nejaký vzťah, ale ak si radi pozriete niečo nezvyčajné a milým spôsobom zvrátené tak vás to nesklame. ()

CrazymanM

Zajímavé,krásné,dojemné a zároveň lehce zmatené.Viděl bych v tom něco jako u Gilliama,ale samozřejmě ne tak docela,prostě příjemný film,který pohladí! ()

pafka

Tak tohle byla neskutecna uletarna, ktera ovsem moc nebavila a druhou pulku jsem ustal jen diky rychlosuvu. Nebylo to dobre vypravene. ()

Metal.God

Depresivní pohádka s jednou z nejvíce temných atmosfér kinematografie. Celý příběh jsem si říkal, že to nechápu a po vysvětlení jsem si uvědomil, že to bylo jen proto, že jsem od příběhu čekal něco víc. Hodně věcí se nevysvětlilo, jako například kyklopové nebo co to bylo za svět, ve kterém se příběh odehrával. Krank je na to, že se jedná o vědce, nesympatická postava a Ron Perlman je v postavě One velmi nevyužitý. Na druhou stranu jsou klony vtipné, Miette je taková neutrální postava a Irvin je výborný hlas rozumu, který je ale bohužel také velmi nevyužitý. ()

wray

Priznam sa ze som nemusel nad 5* ani velmi dlhorozmyslat :) Jednoducho - zaujalo, i ked neviem presne vysvetlit preco. Je to surealne (co mam rad), vizualne naozaj zaujimave, prijemny pribeh a postavy, vyborny soundtrack, tak - vlastne mi ani nevadilo ze to bolo francuzsky (priznam sa ze europska a konkretne francuzska tvorba ma len malokedy oslovi). Nebudem ani velmi opisovat o com to je - staci si precitat recenzie, zhrniem to tak ze je to urcite velmi velmi velmi zaujimavy film, ktory by som najradsej odporucil uplne kazdemu, no - som si isty, ze nie je urcen pre kazdeho, tak budem opatrnejsi. Ak sa na to citite - rozhodne odporucujem. Ak chcete radsej nejaky lahsi pribeh, ktoremu budete rozumiet - ruky prec. ()

Sunwheel

Vizuálne dokonalé zobrazenie sveta, ktorý sa utápa v negatívnosti človeka ohúri a divák sleduje, čo mu daný vesmír ešte ponúkne. Žiaľ scenár je podľa mňa nedotiahnutý a pozliepaný tak, že koniec príbehu je vlastne nepodstatný. Ron Perlman tradične vo francúzskom filme dokonale divný, až sa vám nechce uveriť, že ide o amerického herca. Jeho parťáčkou je dievčatko, ktoré sa nehodí do daného sveta. Pôsobí ako hlavná hrdinka a postupne ho odsúva na vedľajšiu koľaj. Po dopozeraní filmu má človek ale zmiešané pocity a ostáva nenaplnený. Škoda! ()

Jeer

Dvě hvězdičky dávám pouze za pěkné vizuální zpracování. I když mám ráda Jeuneta i temné pohádkové příběhy, Město ztracených dětí jsem stěží dokoukala. Většina postav byla tak bizarní, až to lezlo na nervy a navíc měl tento film dost přihlouplý děj. Pár scének se mi tam ale líbilo - např. úvodní scéna se Santa Clausema nebo postupné stárnutí Drobka a mládnutí Kranka. ()

dbt

Je s podivem, jak může být film s tak vycizelovanou vizuální stránku, tak srážen odfláklým scénářem bez pořádného tahu. 70%. ()