The Visitation

Thriller / Drama / Horor

USA, 2006, 103 min

• *CARNIFEX*

V malom mestečku Antiochi sa jedného dňa začnú diať zázraky. Muž ochrnutý na jednu nohu sa dotkne plačúcej sochy Ježiša v kostole a začne plynule chodiť. Pochovaný pes sa vyhrabe z hrobu a vráti k svojmu pánovi. Vždy po zázraku sa na mieste objavia traja muži, ktorý zdelia odkaz: "..on prichádza..". Spolu so zázrakmi ruka v ruke prichádza aj zlo. Kto alebo čo prišlo do malého mestečka?? Nie všetci však veria na zázraky a trom tajomným mužom. Podarí sa bývalému pastorovi, ktorý stratil vieru zastaviť "svätú" trojicu?? Film ani z ďaleka nie je hororom. Je priemerne natočeným mysterióznym thrillerom z oblasti viery o tajomnom zle prichádzajúcom z pekla aby ovládlo svet formou zotročenia slabých "duší" obyčajných ľudí.(14.10.2012)

• eraserhead666

Rozjezd nebyl zase tak špatný a vypointování v porovnání s tím nudným až klišovitým většinovým balastem taky docela zaujalo, ale jinak to je docela nezáživné, prosté a suché i na televizní film, kterým by to lehce mohlo být. Zřejmě nebudu sám, kdo z toho bude cítit Kingovy Nezbytné věci. Je zajímavé, že co čekat od některých filmů zjistíte během dvou tří vteřin prvního záběru. U The Visitation jsem se moc nezmýlil a speciálně v tomto případě je to tedy na škodu. Škoda taky je, že Edvard Furlong, jež zde po spasiteli a vůdci lidského odporu v T2 a záhrobního mstitele z Vrány 4 přestoupil k temné straně síly, se už zřejmě nikdy nevyhrabe z toho balastu, do nějž zapadl až po krk. Je to škoda, mám ho docela rád, v Terminátorovi 2 fakt zářil a i tady je v určitých momentech docela dobrý, ale takový už asi je osud mnohých „dětských“ hvězd, zabřednout do těch nejhorších filmových sraček. 1,5*(13.9.2011)

• Falko

Jeden z dalsich filmov, ktory sice nebol az tak zly, ale mohol byt lepsi. Opät posobil na mna prilis lacno a je skoda, ze Edward Furlong nedokaze dostat lepsiu ulohu v nejakom kinofilme, pretoze na to, ze ho pre ulohu Johna Connora v T2 nasiel reziser James Cameron niekde vonku na ulici, je aj ked nie vyrazny, ale celkom dobry herec. Posledna polhodinka bola celkom napinava, ale nestaci ani na 3 hviezdicky, pretoze na tento film zabudnem dost rychlo. Kelly Lynch som tiez spoznal zaciatkom 90-tych rokoch v rodinnej komedii KUDRNATA HOLKA (1991) alebo v thrilleri po boku Mickeyho Rourka a Anthonyho Hopkinsa HODINY ZUFALSTVI (1990), ale v neskorsich filmoch som si ju nejako nevsimol. Ani reziser Robby Henson nie je znamy a ma za sebou malo filmov. Takze podtrzeno, secteno - slaby thriller... 07.08.2008 ______ Martin Donovan - (Travis Jordan) +++ Edward Furlong - (Brandon Nichols) +++ Kelly Lynch - (Morgan Elliot) +++ Randy Travis - (Kyle Sherman) +++ Richard Tyson - (Šerif Brett Henchle) +++ Don Swayze - (Abe) +++ Priscilla Barnes - (Dee Henchle) +++ Hudba: David Bergeaud +++(7.8.2008)

• Teardown

Další nepovedená verze o příchodu ďábla, který pod záštitou dobrosrdenství získává lid na svoji stranu. Nevím zda je moje hodnocení objektivní, protože toto téma mi není zrovna moc blízké, ale to bude zřejmě jenom tím, že krom pár drobných vyjímek, jsou tyto "díla" pouze slaboučkým stínem, strácející se ve světle předešlých velikánů.(23.7.2008)

• Altmann

Toto je tak neskutecne spatny film, ze pro to nenachazim slov. Tisickrat ohrane klise o cloveku posedlem dablem, ovsem tak spatne natocene, neverohodne a prihlouple, ze jsem mel co delat, abych to vydrzel do konce. Lze doporucit jen naprosto nenarocnym divakum jako kulisu k nejake smysluplnejsi cinnosti, ostatni to jen otravi.(7.5.2007)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „The Visitation“ od Franka E. Perettiho z roku 1999. (mr.filo)

• - Město Antioch odkazuje na stejnojmenné biblické město, kde bylo jedno z prvních působišť apoštolů. (mr.filo)