poster

A Patch of Blue

Drama

USA, 1965, 105 min

Režie:

Guy Green

Scénář:

Guy Green

Kamera:

Robert Burks

Střih:

Rita Roland
(další profese)
 • T2
  *****

  Rozpočet $800,000║ Panečku Sidney Poitier a jeho charizma, veľmi silný zážitok o tom ako niekomu indisponovanému dokáže niekto dať nový impulz do života. /90%/(16.3.2018)

 • majo25
  *****

  Neprávom málo známy snímok, ktorý sa snaží mazať predsudky a naznačuje cestu tolerancie. Je síce mierne naivný, postavy sú plochejšie a čiernobiele, ale zároveň presvedčivé. A to platí aj u vedľajších postáv. Elizabeth Hartmanovu som si všimol už v snímku Oklamaný a tuto ukázala, že hlavnú rolu si právom zastala. Je síce pravda, že námet už so súčasnosťou nekorešponduje, ale to vôbec nevadí, asi každý divák sa vie predstaviť onú spoločnosť. Krásny a dojemný príbeh jednoducho musí zaujať, a mne u neho utiekol čas bez toho, aby som sa čo i len raz pozrel na hodiny.(16.10.2017)

 • Houdini

  Oscar 1 : Herečka VR - Shelley Winters + 4 nominace: Herečka HR - Elizabeth Hartman, Kamera ČB, Výprava ČB, Hudba(29.3.2004)

 • faana21
  *****

  doJEMNÉ, doPoručeníHodné, brilantně natočené s brilantním příběhem; věčná škoda, že se nepokračuje druhým dílem...(21.4.2013)

 • fragre
  ****

  Ten film je hodně dobový, tolik se hodí k tehdy vrcholící vlně hnutí za občanská práva. Je idealistický, naivní, dojemný, líbivý, angažovaný a trošku manipulativní. Asi jako když si pustíte písničky od tria Peter, Paul & Mary či od Joan Baez.. Nelze pochybovat o čistotě úmyslů tvůrců, ale tak moc chtějí oslovit diváka, že kapánek tlačí na pilu. Ten ústřední pár je prostě tak sympatický a tak pohledný, že překonání zažitých mezirasových předsudků je zde více méně hračkou. Zde je láska slepá, což je možná symbolicky vyjádřeno hrdinčinou opravdovou slepotou. Ale ani půlstoletí neubralo tomu filmu na působivosti. Už jen to hrdinčino snění jak svobodně skotačí po louce a leze po stromě nespoutána slepotou je tak plné touhy, že to opravdu dojímá. Zde i po celý film ovšem hodně působivosti nutno přičíst hudbě.(23.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace