Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Selina (Elizabeth Hartman) je půvabná mladá dívka, která po úraze v dětství oslepla. Žije v neutěšených poměrech se svým dědem propadlým alkoholu a se svou citově otrlou matkou Rose-Ann (Shelley Winters) živící se prostitucí. Selina téměř neopouští byt, nemá přátele. Přece jen se jí podaří přemluvit svého děda, aby ji občas dovedl do parku. Zde se díky drobné nehodě seznámí se vzdělaným a citlivým mladíkem Gordonem (Sidney Poitier). Oba se brzy spřátelí, Gordon se stane Selininým důvěrníkem, přitom se snaží zajistit Selině místo v internátní škole pro slepé. Tuto známost objeví Sadie (Elisabeth Fraser), přítelkyně Rose-Ann, rovněž prostitutka. Rose-Ann s touto známostí nesouhlasí už proto, že Gordon je černoch. Navíc má se Sadií obchodní plán, že si spolu otevřou nevěstinec, kde by Selina byla hlavní atrakcí.  Selina prchne z domova a zmateně bloudí městem. Nalezne Gordona dříve, než bude polapena svou matkou? (fragre)

(více)

Recenze (8)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $800,000║ Panečku Sidney Poitier a jeho charizma, veľmi silný zážitok o tom ako niekomu indisponovanému dokáže niekto dať nový impulz do života. /90%/ ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Ten film je hodně dobový, tolik se hodí k tehdy vrcholící vlně hnutí za občanská práva. Je idealistický, naivní, dojemný, líbivý, angažovaný a trošku manipulativní. Asi jako když si pustíte písničky od tria Peter, Paul & Mary či od Joan Baez.. Nelze pochybovat o čistotě úmyslů tvůrců, ale tak moc chtějí oslovit diváka, že kapánek tlačí na pilu. Ten ústřední pár je prostě tak sympatický a tak pohledný, že překonání zažitých mezirasových předsudků je zde více méně hračkou. Zde je láska slepá, což je možná symbolicky vyjádřeno hrdinčinou opravdovou slepotou. Ale ani půlstoletí neubralo tomu filmu na působivosti. Už jen to hrdinčino snění jak svobodně skotačí po louce a leze po stromě nespoutána slepotou je tak plné touhy, že to opravdu dojímá. Zde i po celý film ovšem hodně působivosti nutno přičíst hudbě. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Neprávom málo známy snímok, ktorý sa snaží mazať predsudky a naznačuje cestu tolerancie. Je síce mierne naivný, postavy sú plochejšie a čiernobiele, ale zároveň presvedčivé. A to platí aj u vedľajších postáv. Elizabeth Hartmanovu som si všimol už v snímku Oklamaný a tuto ukázala, že hlavnú rolu si právom zastala. Je síce pravda, že námet už so súčasnosťou nekorešponduje, ale to vôbec nevadí, asi každý divák sa vie predstaviť onú spoločnosť. Krásny a dojemný príbeh jednoducho musí zaujať, a mne u neho utiekol čas bez toho, aby som sa čo i len raz pozrel na hodiny. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Dojemný příběh slepé dívky, která v podstatě nežije, jen živoří.. Doma si z ní udělali služku, k níž se chovají neomluvitelným způsobem a ven z bytu ji nepouštějí.. Děda je prvoligový piják, matka velmi podivná existence hrubého ražení a ta její kámoška, to je teda „něco“.. Náhodně se seznámí s mladým mužem a tipovala bych, že to byl první člověk v jejím životě, kdo se k ní choval slušně, přátelsky a nabídl pomocnou ruku.. Vůbec jsem se nedivila, že se k němu tak rychle připoutala a uvěřila jsem jí tu upřímně naivní náklonnost, s ohledem na její věk.. Elizabeth Hartmanová a Sidney Poitier tu působí moc sympaticky, hezky se na ně kouká a sluší jim to spolu.. I po tolika letech se jedná o působivou záležitost k zamyšlení a musím zmínit i půvabný hudební podmaz, takže teď přimhouřím obě oči a jdu do plných, tu modrou jsem zahlédla.. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama