Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DHDV

Okultismu, nacismu vs obyčejní lidé. No jako celek to není úplně dokonalé ale účel to splnilo. Dávám 3+ … ()

Wolvie

Joel Schumacher se noří do hlubokého bahna,ze kterého za chvíli nebude možné se vynořit.Jestli nějaký režisér potřebuje konečně hit,je to právě on,protože by byla škoda přijít o zajímavého,i když trochu výkyvářského režiséra.Nic to ale nemění na faktu,že Krvavý potok je vyložený průser. ()

Heroine odpad!

Sleduju hodně často horory. Většina z nich jsou příšerné, laciné, béčkové záležitosti, které se dají sotva dokoukat. Když se ale objeví na začátku znělka společnosti Lionsgate, vždycky se těším, protože to bývá záruka kvality, minimálně kvalitní formy. Ale v tomhle případě moje radost netrvala dlouho. Pár minut po začátku, začal vypravěčův hlas na téma "Hitler, třicátá léta, okultismus, černá magie, nesmrtelnost". To je téma, které v hororech nesnáším. Leze mi na nervy démonizování, propaganda, i překrucování faktů. Ani sebelepší forma by neměla šanci, zachránit takhle odpadní obsah. Ale stejně, po vizuální stránce nic moc. Triky jsou velice laciné, a není to zrovna vizuálně nápadité. Jediné, co se dá ocenit, je snad obsazení. Henry Cavill by snad nakonec mohl být i celkem obstojný Superman, a Michael Fassbender si rok po Jezeru Smrti určitě užil tu změnu, že tentokrát mohl terorizovat a strašit on :-) ()

Hapretor

X - krát natočená kravina, která ničím nepřekvapí, je jen na zabití času. Myslel jsem, že tam bude hrát M. Fassbender déle než 5 minut, což byla fatální chyba, protože charisma a herecký um ani H. Cavilla a D. Purcella dohromady na něj nestačí - a to tam byl fakt jen 5 minut. Děj ani nemá cenu rozebírat. Jedním slovem - zbytečnost. (Třetí oko? - Pche!). ()

foundation

Joel Schumacher dokazuje ze sa ovela lepsie citi v telefonnej budke v preplnenom meste ako na opustenej farme. Nicmenej tak trochu nechapem obrovsku vlnu kritiky a az prilis negativnych komentarov. Je pravda ze Town Creek nie je ziadny div sveta ale vo svojom zanri je to viac ako pozeratelny film. Prvych 30 minut bolo vynikajucich ked temny uvod striedala zbesila akcia a vazne som uvazoval co sa na tom ludom nepacilo. Po zhruba polovici filmu som sa pomaly zacal spamatavat z mojho pociatocneho okuzlenia. Ako to smeruje ku koncu pribudaju nelogicnosti ako v chovani postav tak aj v celom pribehu/ ak sa to teda pribehom da nazvat/. Dialogove vymeny su na podpriemernej urovni, triky takisto patria naozaj k tym horsimale cez to vsetko sa nemozem zbavit dojmu ze mi to cele ubehlo dost rychlo a nepostrehol som ze by som pri tom nejak nadaval kedy to uz skonci. Odpadove hodnotenie niektorych uzivatelov je v tomto pripade z mojej strany dost smiesne, skoro by sa dalo povedat ze ak da niekto odpad takemuto filmu naozaj toho nema v ramci zanru moc napozerane. Bez akychkolvek urazok. Kazdopadne u mna je to OBJEKTIVNE nieco medzi dvoma a troma hviezdickami, cize niekde okolo tych 40-50 percent percent ale priklanam sa smerom hore len koli tomu zlemu hodnoteniu ostatnych pretoze to naozaj nebolo take spatne ako sa zda z niektorych komentarov. Tema nacizmus a okultizmus je naozaj velmi lakava ale skor ako horror by som privital v tomto zanri poriadny thriller s rozpracovanejsim scenarom a hlbsimi postavami. Takze verdikt? Jednohubka ktora nenadchne ale ani nijak zvlast neurazi. ()

helraiser

Parádní horůrek se skvělým démonicky vypadajícím nacistickým, okultistickým záporákem. Má to vše co by mít mělo. Tento horůrek má dost dobrou atmosféru a celkově působí dost akčně. Dobrý scénky byli s oživenýma mrtvolama koní. Já byl spokojenej. ()

Filmárik

Uffff tak toto bolo neskutočne zlé. Mrzí ma že začínam komentár tak detinsky ale stojím si za tým. O to viac ma to zaráža že po skvelom 23 (áno presne tom 23 na ktoré skoro každý pindá) som čakal niečo len o trochu horšie ale tu ako keby Schumacher len zapožičal svoje meno na plagát k filmu netušiac čomu ho zapožičal. A pritom ten úvod bol tak atmosfericky silný veď predsa nacistická posadnutosť okultizmom je látka ako stvorená pre dobový horor. Potom sa film zrazu prenesie v deji do súčastnosti, objaví sa chlapík s Prison break a začína sa megatupé céčko oproti ktorému sú desiatky požičovňových rýchlokvasiek hotový festival Cannes. Nikdy viac. ()

RobLord

Od časů nálepky "Žhavá novinka" jsem tento film vnímal jako ODPAD, neboť jsem se po Krvavém potoce plavil jen chvíli za úvodní titulky, maje jej za vyschlé koryto stoky. Nyní jsem se rozhodl vykoupat v Krvavém potoce podruhé a celou věc uvážlivě přehodnotit - téma nacistického okultismu přeci jen magnetizuje můj zájem. A právě v tomto bodě mohu začít se svou kritikou. Zápletka je naprostý nesmysl a hovadina na Ntou. Zájemce o nacistický okultismus (nevšední kosmologické teorie, tajné vědecké projekty na hranici magie, spojení s tibetskými praktiky Stezky Levé Ruky nebo hermetický řád Thule) slaboduchý příběh buď rozesměje nebo naopak rozpláče. Skvělý Michael Fassbender se objevuje jako příslib Tajemna, které se ovšem nekoná. Národní socialismus, historicky spojený s magií a okultismem, slouží tvůrcům pouze jako komerční berlička pro průměrný celuloid o nemrtvých. Joel Schumacher se ve své kariéře sice několikrát trefil do mého vkusu (Ztracení chlapci, Hráči se smrtí, Volný pád a 8mm), avšak v případě Krvavého potoka se režisér pompézního Fantoma opery pustil do díla s vervou moderního béčkaře. Ve výsledku natočil "horor", který řemeslně působí úplně stejně jako průměrné epizody (až na vyjímky) slabšího seriálu Fear Itself - Podstata strachu. Kdybychom Blood Creeku sestřihli minutáž a vsadili jej mezi epizody Masters Of Horror, patřil by k nejslabším flákům. ()

hribisko

Tak okultního nácka se ti, Šumi, po všech těch letech ve formuli, zachtělo. No tak proč sis, himlergot, nezasmažil VOLFNŠTAJNA?! ()

E lan

Slibný začátek, zmatený prostředek filmu a totálně nechutný závěr téhle hororové taškařice. Když jsem se podíval, kdo se pod to podepsal, tak se nestačím divit - Joel. To je sešup:-) Každopádně námět není na průměrné béčko špatný, herecké výkony jsou nulové, ale nijak urážející, ale tak nějak to nikam nevede a nefunguje to dohromady. Brrrr, nikdy více. ()

Petulka88

Tak tohle je pořádná ptákovina. Ale i tak to mohlo být zábavné béčko. To by ale ve filmu nesmělo být tolik neskutečných stupidit a nesmyslů (brnění z kostí, bubák, kterému vyrůstá třetí oko, finální likvidace monstra). Jak už bylo řečeno, téma má potenciál, ale musel by ho zfilmovat někdo jiný než Joel Schumacher, který opět předvedl svůj klasický kvalitativní výkyv. Trošku tohoto režisíra nechápu... Celkově mě Krvavý potok nijak neurážel a místy to nebylo až tak hrozný. Dal bych ještě polovinu hvězdičky navíc, ale jednak to nejde a jednak díky těm debilitám rozesetých po celém filmu to na víc než na 2* prostě není. ()

kvardis

Docela nudne Becko, s par zajimavymi okamziky.Schumacher hodne ujel.Rozhodne nic co jsme od nej zvykli, jen jmeno u rezie. ()

kukkik

Tak mě WWII zajímá a na filmy s nacisty jsem už zvyklý ale tohle ne pánové... První záběr mě upoutal, druhý jsem nepochopil a zbytek filmu šel prudce z kopce. Hitlerova posedlost okultismu je známá věc a výpravy speciálních jednotek do cizích zemí, s cílem najít nezvratné důkazy o teorii árijské rasy jako prapůvodního a čistého druhu, se opravdu konaly. Právě kvůli těmto reálným podkladům mě ale film hořce zklamal. Mohl to být trhák a zařadit se mezi mé nejoblíbenější horory ale zklamal. Z temné atmosféry kultovního filmu se přehoupl do typického amerického klystýru mozku. Rozhodně bych nezavrhl nápad a kdyby se ho ujal schopnější režisér s radostí bych se na to podíval. Prozatím však ++ PS: proč proboha název ,,Krvavý potok" ? ()

Lichty

Hrozní herci, děravý scénář, triky na úrovni osmdesátých let a originální myšlenku to (snad kromě polygonového koně) nezahlédlo ani dalekohledem. Jenomže Schumacher není žádný bezejmenný režisér z Famfárie a drží tempo na vysoké úrovni téměř až do konce. Town Creek kupodivu šlape lépe za světla, nežli ve tmě a ač mi bylo jasné, že ta všechna povinná klišé žánru přijdou, Schumacher vždy uměl snímat chlápky s brokovnicí. Reálně tak za dvě hvězdičky, ale jako vymývačka mozků uspokojivé. ()

.killer.

Zajímalo by mě, proč Joel nenatočí znovu něco jako 8 MM ... místo toho se úplně zbytečně pouští do něčeho, co dělá díry do jeho režijní filmografie. Špatný horor se špatným příběhem. ()

departed

Kolem třicáté minuty se film obrací naruby a vše, co ho v předešlé půl hodině dělalo koukatelným, mu od té chvíle podkopává nohy a problém s udržením rovnováhy začíná ve chvíli, kdy to monstrum vychází na "světlo" a začne vytvářet "děsivou atmosféru". Otázky k podivným situacím: Proč Purcell, který šel dovnitř do baráku, měl winchesterovku, zatímco Cavill, který mu kryl záda z dálky, měl brokovnici? Asi to mělo být naopak, ale budiž. A dále, když Cavill běžel pro svojí lékařskou tašku, proč poté, co ji ihned sebral, neběžel rychle zpátky, když měl naprosto volný prostor, ale raději čekal a běžel až v tu nejnevhodnější chvíli? Na tyto otázky bohužel nejsou odpovědi, ale přesto se o nich dá diskutovat s kýmkoli, jenž tento film viděl. Ale to by byl zbytečně ztracený čas. ()

dewil21

Tak to tu ještě nebylo (a pevně doufám, už ani nebude), hajlující zombík s vizáží lorda Voldemorta, který je chován podivnou rodinou a ještě podivnějšími bratry je naháněn mezi koňmi a slepicemi. Dominic Purcell opět vypadá jako nefalšovaný trestanec, ale hodiny hraní asi v lágru nevedou, na druhou stranu, s takými dialogy to snad zahrát ani lépe nejde. Scénář vykazuje povážlivé nelogičnosti, postavy se chovají jak je zrovna rejžovi vhod a bez jakékoliv motivace. No což, lecos jsem ochotná odpustit, když je atmosféra a napětí, což není. Z úcty k Joelu Schumacherovi nedám odpad, ale je to asi jediný místo, kam tenhle splácanej nazibrak patří. ()

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (více)