Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

martan1

Pustím discovery, vidím tyhle dva chlapíky a už si říkám, co za ptákovinu zas vymysleli. Jenže tak nějak mě ty jejich ptákoviny většinou zaujmou, takže to dokoukám. Navíc některé speciální díly jako třeba ten, kde zkoumali přistání Američanů na Měsíci, nemají chybu. ()

Bantala

Návyková záležitost. Jak přežijete první 3-4 díly, tak musíte vidět všechny. Jamie, věčný skeptik a kliďas, perfektně sedí k Adamovi, který si vždy umí trošku zablbnou na poli vědy. K tomu připočtěte 3 další, mladší, ale o nic míň bláznivější vědce, několik tun trhavin, stovky ohořelých vraku, desítky rozbitých zdí a vyjde vám z toho mnoho hodin „inteligentní zábavy“. Ve vzpomínkách se vracím k Populární mechanice pro děti, toho času nejlepší science show u nás! ()

Doskyc

MythBusters řeší veškeré hospodské hádky. Jsem neuvěřitelně šťastný, že díky MythBusters vím, že hovno lze vyleštit, nebo že starého psa novým kouskům naučíš. Seriál co pobaví a zároveň ponaučí. ()

bujonek

Podle mě jeden z nejlepších seriálů na Discovery Channel. Je to velmi skvělý, zábavný, vtipný a hlavně návykový seriál. Tyto věci se hodí vědět i v normálním životě. Jasných pět hvězd ()

San Miguel

Je zajímavé sledovat, jak tito dva borci (a jejich tým) boří mýty, o kterých si člověk celý život myslel, že jsou pravdivé. Perfektní a skvělej pořad. ()

Adom

Myslím, že jeden z najlepších ak nie najlepší seriál na Discovery. Ak neviete ako tráviť volný čas tak tu to máte. Síce si myslím, že niektoré mýty mohli preveriť lepšie a zas niektoré preverili až príliš tak je to super seriál. Nie je točený v duchu tvrdej nudy práve naopak, vždy sa vás snažia pobaviť. Myslím si, že seriál by si zaslúžil väčšiu pozornosť ako má teraz. ()

stargate17

Fakt dobrý. Jistě, kdyby ty díly tak neroztahovali, možná by to důležitý narvali do cca dvaceti minut, ale budiž. Rozhodně zajímavý pořad se šílenými nápady i moderátory. Vyzdvihuji díl s paradoxem třech dveří pojmenovaný podle nějakého amerického moderátora. Vysvětlení mě fakt dostalo. ()

MirINDay

Několikrát se mi trefili přímo do myšlenky a byla sranda sledovat, jak mi postupně vyvrací mou teorii. I když je Kari Byron kočka, měl jsem rád hlavně ty původní série, kde se vyvracely/potvrzovali pravé mýty a ne jen babské povídačky. ()

JIRKKA

Mám rád, když si lidi hrajou. Dnes zkoušeli stáhnou ubrus ze stolu, pomocí motorky....aniž by spadlo prostřené nádobí na zem. A to se mi líbilo. Je to ujetý, zábavný a člověk dostane i nějaké znalosti z fyziky, chemie a tak. Taky dobrý. ()