Reklama

Reklama

Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Série(15) / Epizody(268)

Obsahy(1)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (255)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Několikrát jsem experimentálně prokázal, že nestačí zaškrtat šest čísel a pak jen sbírat milionové výhry, ale tím mé vědecké úspěchy končí. Co se týká fyziky a chemie, tak tam jsem vždy zmateně tápal někde mezi pohybovými zákony a čpavkem. Proto se rád nechám vést zkušenými "vědci", kteří suchou teorii dokáží převést v poměrně šílenou praxi. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Populární mechanika pro dospělé děti. Postupy k vyvrácení, či potvrzení některých mýtů jsou sice diskutabilní, ale jako zpřístupnění vědy veřejnosti a podvečerní zábava to funguje skvěle. A ani si netroufám odhadnout, jak dobré by to mělo hodnocení, kdyby ty dva šeredné nazrzlé inženýry nahradili Zac Efron a Justin Bieber! Hned bych je hodil mezi skupinku rozzuřených pitbullů, aby zbořili mýtus, že pes, který štěká, nekouše.. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zajímavý seriál, který se někdy k mýtům staví trochu jinak než bych předpokládal (např. díl kde se snažili zbořit mýtus o rozhoupání a zničení mostu chůzí ....). O každém díle samozřejmě rozhoduje hlavně mýtus a způsob jeho zboření, takže někdy to stálo za to (pohřbené cosi pod beton a následná snaha to cosi nalézt pomocí přístrojů a pak vykopat ... ach ta vůně) a jindy ne. Škoda, že všechny mýty nejsou tak známé divákovi jako z nich velkou bombu dělají obě dvě hlavní postavy. PS: na Kari Byron bych se díval v každém díle tak...43 minut, teda dokud neztloustla:) ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Zajímavý pořad, zajímavé pokusy a vcelku sympatičtí "moderátoři-experimentátoři", na kterých jde vidět zaujetí, nadšení pro věc. Spousta předváděných pokusů nemá v reálném životě praktické využití, ale občas se dozvíme i něco užitečného - třeba pokud na vás bude někdo střílet, metr pod vodní hladinou budete relativně v bezpečí (jestli na vás nebude použita ráže-dělo:-)). 75% ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Humor zde není přehnaně třeskutý, Kari nemá rozměry drtivé nadsamice, Discovery nešetří pseudoreklamníma vsuvkama či upoutávkama uprostřed pořadu. Přesto je to kvalitní hlína, která mě na starší kolínka informuje o tajích techniky, fyziky či chemie. A to poměrně nenásilnou formou. Je prostě vynikající plán občas něco vyhodit do vzduchu. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (26)

  • V relácii sa kladie veľký dôraz na to, aby sa výroba výbušnín a chemické látky, z ktorých sú zložené neobjavovali. Názvy maskujú rôznou terminológiou ako sirupovitá kvapalina alebo tmavý prášok. (Greenpeacak)
  • Během 10 let a 187 epizod bylo otestováno celkem 833 mýtů. Bylo provedeno 2 510 experimentů, 792 explozí, zničilo se 146 automobilů, spotřebovalo 30 632 metrů lepící pásky a použilo se 13,5 tuny trhavin. 194 mýtů bylo potvrzeno, 461 vyvráceno a 178 bylo uznáno za možné. (Ruuzha)
  • V máji 2013 vyzval aktivista Darryl Cherney tvorcov, aby sa pokúsili preukázať oficiálnu verziu kauzy, ktorá sa stala 24.5.1990. Vtedy mu v aute vybuchla rúrová bomba a jeho a spolusediacu Judi Bari vážne zranila. Aj keď boli zbavení všetkých obvinení a Cherney vysúdil 4,4 milióna amerických dolárov, FBI stále trvá na svojom, že nešlo o atentát, ale že bomba bola ich. (whack)

Reklama

Reklama