Bořiči mýtů (TV pořad)

Dokumentární / Komedie / Mysteriózní

USA, 2003, 47–50 min

Scott Sorensen

Dana Hughes

Zajímavý a většinou i poučný koncept, který si jistě užijí nejen příznivci fyzikálních, popř. jiných přírodních věd. Bavič Adam, suchar Jamie + mladší generace Tori, Kari a Grant neznají žádnou překážku a jsou ochotni nastavit i vlastní kůži, aby dokázali nebo naopak vyvrátili mýty založené na slavných filmových scénách nebo ty, které kolují mezi lidmi odnepaměti.(28.1.2010)

Tak to je opravdu absolutně zábavná hovadina, u které se divím skoro pořád. Naprosto úžasná dvojice moderátorů, super námět a nej´šílenější hovadina co znám. A to všechno jsou klady. A zápory snad asi ani nejsou, ale ty mýty jsou zatím opravdu velice zajímavé... Ohromně mě to baví a doporučuju bláznům všech kategorií. A nebojte se, dost se i poučíte a zjistíte, čím můžete strašit kamarády! Co myslíte, zabije vás mince shozená z Empire State Buildingu? 80%.(18.10.2013)

Návyková záležitost. Jak přežijete první 3-4 díly, tak musíte vidět všechny. Jamie, věčný skeptik a kliďas, perfektně sedí k Adamovi, který si vždy umí trošku zablbnou na poli vědy. K tomu připočtěte 3 další, mladší, ale o nic míň bláznivější vědce, několik tun trhavin, stovky ohořelých vraku, desítky rozbitých zdí a vyjde vám z toho mnoho hodin „inteligentní zábavy“. Ve vzpomínkách se vracím k Populární mechanice pro děti, toho času nejlepší science show u nás!(5.4.2011)

Často jsou to strašné sračky, ale minimálně polovina pokusů je buď zajímavá, nebo dokonce použitelná v každodenním životě (je lepší v dešti jít nebo běžet?). Navíc si myslím, že kdyby byla podobným způsobem vyučována fyzika, chemie, matematika..., tak bych nemusel mít celý život čtyřky a třeba by mě to i bavilo. 80%(11.12.2016)

Práca snov, tak vy sa dalo to, čomu sa venujú v tomto seriáli. Všetko to, čo počujú, hneď a testujú. Je miešané martini chuťovo také isté ako pretrepané, alebo sa len James Bond hraje na dôležitého? Možno v mori plnom žralokov prežiť tak, že sa robíme, že sme mŕtvi, alebo to bude naša posledná spoločenská hra? Alebo je šoférovanie v stave zlosti ekonomicky náročnejšie na spotrebu vozidla ako v stave pokoja? Koľko otázok, toľko odpovedí a niekedy ešte zaujímavejších ako tie otázky. Ako hovorí klasik, ten kto sa pýta, veľa vie a ten, kto pozerá MythBusters, vie všetko...(25.7.2014)

• - Hlavný predstavitelia Hyneman a Savage chodia často po amerických školách, kde rozprávajú o svojich pokusoch miestnym študentom. Zároveň nikdy nezabudnú upozorniť na nebezpečenstvo a vystríhať ich pred tým, aby podobné veci neskúšali doma. (Greenpeacak)

• - Hyneman a Savage získali čestné doktoráty z University of Twente v Holandsku za popularizáciu vedy. (Greenpeacak)

• - Během 10 let a 187 epizod bylo otestováno celkem 833 mýtů. Bylo provedeno 2 510 experimentů, 792 explozí, zničilo se 146 automobilů, spotřebovalo 30 632 metrů lepící pásky a použilo se 13,5 tuny trhavin. 194 mýtů bylo potvrzeno, 461 vyvráceno a 178 bylo uznáno za možné. (Ruuzha)