Bořiči mýtů (TV pořad)

MythBusters

Ničitelia mýtov

Dokumentární / Komedie / Mysteriózní

USA, 2003, 244x44 min

O dost informačně nabušenější než většina podobných amerických show(26.1.2012)

Seriál o chorej dvojici, ktorá proste nemá chybu. Keby neboli oni, možno by som obetoval svoje prvé vlastné CDčko našej mikrovlnke...(26.12.2008)

Humor zde není přehnaně třeskutý, Kari nemá rozměry drtivé nadsamice, Discovery nešetří pseudoreklamníma vsuvkama či upoutávkama uprostřed pořadu. Přesto je to kvalitní hlína, která mě na starší kolínka informuje o tajích techniky, fyziky či chemie. A to poměrně nenásilnou formou. Je prostě vynikající plán občas něco vyhodit do vzduchu.(17.4.2012)

Sice jsou to neskuteční matláci, ale je s nima prča. :-)(10.11.2009)

Ti týpci co to dabují tomu dodávají neuvěřitelně "mýtycký" nádech.(11.6.2008)

• - Aj napriek tomu, že predstavitelia sú profesionáli v experimentoch, musia požiadať o vládne povolenie a pomoc iných odborníkov. Niektoré činnosti majú samozrejme zakázané. (Greenpeacak)

• - Hlavní protagonisté Jamie Hyneman a Adam Savage se objevili v několika zábavných pořadech, a to například v Good Morning America (od r. 1975), Noční show Davida lettermana (od r. 1993) nebo All Things Considered. (Shley)

• - Relácia získala viacero vyznamenaní za podporu vedy a kritického myslenia v populárnych médiách. (Greenpeacak)