Bořiči mýtů (TV pořad)

MythBusters

Ničitelia mýtov

Dokumentární / Komedie / Mysteriózní

USA, 2003, 244x44 min

Práca snov, tak vy sa dalo to, čomu sa venujú v tomto seriáli. Všetko to, čo počujú, hneď a testujú. Je miešané martini chuťovo také isté ako pretrepané, alebo sa len James Bond hraje na dôležitého? Možno v mori plnom žralokov prežiť tak, že sa robíme, že sme mŕtvi, alebo to bude naša posledná spoločenská hra? Alebo je šoférovanie v stave zlosti ekonomicky náročnejšie na spotrebu vozidla ako v stave pokoja? Koľko otázok, toľko odpovedí a niekedy ešte zaujímavejších ako tie otázky. Ako hovorí klasik, ten kto sa pýta, veľa vie a ten, kto pozerá MythBusters, vie všetko...(25.7.2014)

Jendoznačně návyková záležitost vědecké povahy. Podávají důkazy o každodenních problémech, které hádám trápí nejen mou obsedantně kompulzivní maličkost. Fajn moderátoři, témata která se mě týkají a poučení příjemnou formou o tom co a jak v reálném světě funguje. Jako fanoušek populární mechaniky pro děti nemůžu jinak, než udělit plný počet ;)(15.1.2015)

Zajímavý pořad, zajímavé pokusy a vcelku sympatičtí "moderátoři-experimentátoři", na kterých jde vidět zaujetí, nadšení pro věc. Spousta předváděných pokusů nemá v reálném životě praktické využití, ale občas se dozvíme i něco užitečného - třeba pokud na vás bude někdo střílet, metr pod vodní hladinou budete relativně v bezpečí (jestli na vás nebude použita ráže-dělo:-)). 75%(16.4.2009)

Rozhodně kvalitní a dost dobrý seriál s úžasným nápadem, bořit mýty. Takhle dvojka je prostě dokonalá a jejich práce občas bere dech, co všechno udělají proto, aby zjistili výsledek. Vždy příjdou s něčím novým, s novým pokusem, aby se dokonale přesvědčili o tom, zda daný mýtus zbořili či nikoliv. Bořiči jsou jednoduše mistři v tom, co dělají...(14.1.2010)

Návyková záležitost. Jak přežijete první 3-4 díly, tak musíte vidět všechny. Jamie, věčný skeptik a kliďas, perfektně sedí k Adamovi, který si vždy umí trošku zablbnou na poli vědy. K tomu připočtěte 3 další, mladší, ale o nic míň bláznivější vědce, několik tun trhavin, stovky ohořelých vraku, desítky rozbitých zdí a vyjde vám z toho mnoho hodin „inteligentní zábavy“. Ve vzpomínkách se vracím k Populární mechanice pro děti, toho času nejlepší science show u nás!(5.4.2011)

• - V niektorých štátoch sa v dabingu upravujú jednotky miery či váhy (stopy, libry, palce) a podobne na metrický systém, aby mal divák lepšiu predstavu. (Greenpeacak)

• - Originálny koncept vyšiel z hlavy austrálskeho spisovateľa a producenta Petera Reesa v roku 2002. Jeho nápad však Discovery odmietol s odôvodnením, že na niečom podobnom už pracujú. (Greenpeacak)

• - Během 10 let a 187 epizod bylo otestováno celkem 833 mýtů. Bylo provedeno 2 510 experimentů, 792 explozí, zničilo se 146 automobilů, spotřebovalo 30 632 metrů lepící pásky a použilo se 13,5 tuny trhavin. 194 mýtů bylo potvrzeno, 461 vyvráceno a 178 bylo uznáno za možné. (Ruuzha)