Bořiči mýtů (TV pořad)

Dokumentární / Komedie / Mysteriózní

USA, 2003, 47–50 min

Scott Sorensen

Dana Hughes

Po zhlédnutí úplně nejprvnějšího dílu jsem si nemyslel, že bych si ke dvojici ošklivých zrzečků vytvořil až takové sympatie. První sérii jsem viděl celou a poté jsem seriál sledoval pouze tehdy, když jsem neměl vysílací dobou zrovna nic lepšího na práci, což se tou dobou přihodilo velmi zřídka. Přesto kdykoli jsem viděl nový díl, tak se mi více či méně líbil. Míra líbivosti byla dána samozřejmě bořením aktuálních mýtů. Některé mýty a jejich boření mi přišly naprosto hloupé a snad ani inženýrským okem nedostatečně zbořené. A když už se kazilo úplně vše a nefungovalo skoro nic, tak naši bořiči předvedli alespoň pořádný výbuch nebo něco zničili. Jinak nápad je samozřejmě super. Bořiči mají evidentně nasbírány spousty zkušeností a díl od dílu se zlepšují. Spokojenost. Zatím to vidím na lepší 3* a až třeba někdy uvidím více dílů, tak bych tu čtvrtou klidně přihodil.(7.1.2014)

Top na Discovery ! Tesne za Medveďom. Adam a Jamie sú super duo (i keď Adam u mňa vedie) + krásna ginger Kari Byron s kolegami, to je ono ! Každý diel dokáže zaujať, pobaviť ba aj niečo naučiť. Napríklad, že: sloni sa naozaj boja myší, z väzenia sa dá ujsť na lane z toaleťáku, olovený balón môže lietať alebo, že v roku 1969 sa na Mesiac dostali ľudia.(23.8.2010)

Mám rád ich humor, ktorý mi sadol. Aj vedecké pozadie, ktoré nie je len samoúčelnou zmesou "odborných" alebo na prvé počutie "odborne" znejúcich výrazov. "Mýty", ktoré boriči rozoberajú, sú síce prevažne americké, ale mnohé z nich sú známe ba dokonca udomácnené aj u nás. Je sranda sledovať papierový motorový čln, rezanie auta snežným pluhom alebo vyhadzovanie domu do vzduchu, len aby sa presvedčili, či sa to dá. Čo doslova žeriem je fakt, že ak nejaký mýtus vyvrátia, gradujú jeho skúšanie až po hranicu, kedy sa potvrdí. Príklad: je možné plynom zo spreju proti hmyzu vyhodiť do vzduchu dom? Nie. Ale! Koľko flakónikov je potrebné, aby sa to podarilo? A je to tu: za bežných podmienok to možné nie je. Ale skús do baráku vypustiť takých flakónov stovky a škrtnúť zápalkou.. No, je teda isté, že hmyz bude tvoj najmenší problém :)(12.11.2013)

Máme štěstí! Právě sledujeme Hynemana v jeho přirozeném teritoriu! Ale musíme být potichu! Je velmi plachý!----- Tohle je Hynemanova krev! Uznávaná Číňany pro své hojivé a regenerační účinky. Zá pár hodin začne rozežírat podlahu této budovy a pak se začne replikovat! https://www.youtube.com/watch?v=wZigahtFzeE(6.9.2015)

Tak to je opravdu absolutně zábavná hovadina, u které se divím skoro pořád. Naprosto úžasná dvojice moderátorů, super námět a nej´šílenější hovadina co znám. A to všechno jsou klady. A zápory snad asi ani nejsou, ale ty mýty jsou zatím opravdu velice zajímavé... Ohromně mě to baví a doporučuju bláznům všech kategorií. A nebojte se, dost se i poučíte a zjistíte, čím můžete strašit kamarády! Co myslíte, zabije vás mince shozená z Empire State Buildingu? 80%.(18.10.2013)

• - Anglickou verzi vypravuje Robin Banky. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Relácia získala viacero vyznamenaní za podporu vedy a kritického myslenia v populárnych médiách. (Greenpeacak)

• - V relácii sa kladie veľký dôraz na to, aby sa výroba výbušnín a chemické látky, z ktorých sú zložené neobjavovali. Názvy maskujú rôznou terminológiou ako sirupovitá kvapalina alebo tmavý prášok. (Greenpeacak)