Bořiči mýtů (TV pořad)

Ničitelia mýtov

Dokumentární / Komedie / Mysteriózní

USA, 2003, 244x44 min

Dana Hughes

Čím viac to pozerám, tým je to zábavnejšie. Ako je možné rozštiepenie šípu Robina Hooda, raketa na salámový pohon, zničenie vrtuľníka poštovou známkou, výbuch koly a podobné perly sa inde nedajú vidieť. Fyzika a chémia sa dá podať aj veľmi zábavnou formou a žáner dokumentárna komédia je netradičný, ale presne vystihuje podstatu seriálu. Jedna hviezda naviac za množstvo námahy a rizika, ktoré si s pokusmi dvaja kutilovia dávajú.(3.1.2014)

Na tomhle "dokumentu" je uzasne to, ze se clovek dozvi, co nikdy v zadne encyklopedii nenajde. A navic v pomerne zabavne forme. Dokonalost to ale neni, obcas resi blbosti, ktere jsou predem jasne, a obcas to resi spatne. Napriklad me osobne bouchlo CDcko v mechanice, tak mi tezko nekdo dokaze, ze to neni mozne. Panove zapominaji na vadu a unavu materialu.(15.8.2009)

Tak to by sa mi fakt páčilo, mať život ako títo ľudia. Robiť blbosti, pod tými blbostami myslím zaujímavé pokusy, pritom sa zabávať a dostávať za to veľké peniaze. Klobúk dole, že si našli takúto neskutočnú prácu. Fakt im závidím a keby som sa k tomuto niekedy dostal, tak sa toho nepustím ani za nič.(2.6.2009)

• The Viper

Nevím koho můžou zajímat z internetu vytažené idiotské mýty, které se pětice nesympatických ''vědců'' z čeho jednoho asijského nerda, snaží vyřešit. Dále nevím kde podobné debilní pořady berou peníze na to ničit kamiony, auta a další drahé věci pro nic za nic, aby nakrmili mozky tupých diváků nejen z USA. Bohužel jsem se neudržel a začal jsem myslet na to, kolik takové nesmysly jako toto stojí a po světě kolik míst trpí chudobou a hladem.(18.4.2014)

Mám rád ich humor, ktorý mi sadol. Aj vedecké pozadie, ktoré nie je len samoúčelnou zmesou "odborných" alebo na prvé počutie "odborne" znejúcich výrazov. "Mýty", ktoré boriči rozoberajú, sú síce prevažne americké, ale mnohé z nich sú známe ba dokonca udomácnené aj u nás. Je sranda sledovať papierový motorový čln, rezanie auta snežným pluhom alebo vyhadzovanie domu do vzduchu, len aby sa presvedčili, či sa to dá. Čo doslova žeriem je fakt, že ak nejaký mýtus vyvrátia, gradujú jeho skúšanie až po hranicu, kedy sa potvrdí. Príklad: je možné plynom zo spreju proti hmyzu vyhodiť do vzduchu dom? Nie. Ale! Koľko flakónikov je potrebné, aby sa to podarilo? A je to tu: za bežných podmienok to možné nie je. Ale skús do baráku vypustiť takých flakónov stovky a škrtnúť zápalkou.. No, je teda isté, že hmyz bude tvoj najmenší problém :)(12.11.2013)

• - Jamie Hyneman a Grant Imahara jsou bývalými konkurenty z pořadu BattleBots. (Elwanelyn)

• - Anglickou verzi vypravuje Robin Banky. (Elwanelyn)

• - V relácii sa kladie veľký dôraz na to, aby sa výroba výbušnín a chemické látky, z ktorých sú zložené neobjavovali. Názvy maskujú rôznou terminológiou ako sirupovitá kvapalina alebo tmavý prášok. (Greenpeacak)