poster

Veronika, prostě Nika (TV film)

Rodinný

Československo, 1980, 65 min

 • Sandiego
  ***

  Docela mi je líto, že po revoluci to šlo s rodinnými filmy z kopce, jak v kinech, tak v televizi. Co na tom, že šlo vesměs o předvídatelné moralitky či snímky s příkladnými charaktery. Právě cit vtělit se do dětské duše, vést herce a mít čuch na talenty povyšuje i sebehloupější příběh na příjemnou podívanou, hlavně na ranní probuzení. Veronika sice nepatří mezi špičku, ale díky živelné Kudláčkové, neotřelé tématice i snaze vykreslit hrdinku ne zrovna jako sympaťačku jde o dobrý průměr, který v závěru může pro děti hraničit s thrillerem.(18.8.2009)

 • Omnibus
  ****

  Karel Augusta toho pedofila zahrál tak přesvědčivě, že mi z něho ještě dnes běhá mráz po zádech. Mimochodem, docela odvaha v tehdejší době. I dnes jsou jednodušší lidé schopni si herce v civilním životě ztotožnit s nějakou jeho zápornou filmovou (nejčastěji seriálovou) postavou a podle toho se k němu chovat, ale řekl bych, že tenkrát takové v hlavě placaté lidi potkat a býti jimi slovně napaden bylo pravděpodobnější.(18.1.2013)

 • kingik
  ****

  Ačkoliv má tento televizní film už svůj věk, jeho téma je stále varovné. Veronika bezmezně miluje snad všechna zvířata na světě a i když její rodina její často až ochranitelské aktivity toleruje, jen její brácha občas proti tomu vyjede, tak ani v nejmenším netuší jak na svou lásku ke zvířatům může doplatit. Neznámý muž s milým vystupováním jí slibí štěnátko, ale ona pod svojí naivitou nevidí jeho nekalý úmysl ji zneužít. Film nemá formu depresivního pojetí, ale filmu pro celou rodinu s řadou úsměvných scén. Tahounem je kdysi populární Míša Kudláčková, která brilantně a uvěřitelně zvládla všechny herecké polohy. Velmi důstojným protihráčem jí byl úchylný Karel Augusta. Společné scény s nimi byly asi tím nejsilnějším a jen je škoda, že jich nebylo víc. Přesto je i přes stáří tohoto povedeného televizního filmu téma pedofilů snad ještě aktuálnější než v době svého vzniku. Zkušená Libuše Koutná zvolila k tomuto nepříjemnému tématu dobrý přístup za přispění vynikajícího hereckého obsazení. Mé hodnocení: 80%(17.11.2013)

 • Phobia
  ***

  Výchovný film pro děti aneb nemluvte s cizími lidmi a už vůbec s nimi nikam nechoďte. Film je poplatný své době, ale jistě by měl něco říct i dnešním lidským mláďatům. Na mě kdysi zapůsobil (kniha zrovna tak) a moje sestra dodnes nesnáší Karla Augustu, zahrál soudruha pedofila skutečně přesvědčivě:-). Filmové kvality celkem nic moc, dnes už se tomuhle snímku vyhýbám, ovšem za účinné varování ponechám mírný nadprůměr. 55%(21.9.2009)

 • zla.ovce
  ***

  Film, ve kterém neposedné děvčátko Veronika (prostě Nika) miluje zvířata a zlobí svého staršího bratra. Díky její roztomilosti jí všechno prochází až do chvíle, kdy se její životní cesta skoro až osudově protne s místním pedofilem. Věřím, že poslední čtvrthodina musí vyděsit nejedno dítě. To byl asi i záměr tvůrců - varovat příliš důvěřivé děti před zlem. První filmová role mé oblíbené dětské hvězdy Michaely Kudláčkové.(3.3.2010)

 • - Debut dětské hvězdy Michaeli Kudláčkové. (M.B)

 • - Ačkoli zde hraje Karel Augusta zločince a Michaela Kudláčková poškozenou dívku, v seriálu My všichni školou povinní (od r. 1984) spolu hrají role otce a dcery. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace