Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Třicetiletá íránská překladatelka Fariba chce ve Frankfurtu získat politický azyl. Protože německá strana zřejmě nebude její žádost akceptovat, Fariba začne v provizorní ubytovně pro uprchlíky počítat hodiny, kdy bude vyhoštěna. Úřadům totiž lhala: důvodem k útěku je její lesbická orientace, za kterou jí v Íránu hrozí trest smrti. Poté, co labilní íránský uprchlík Siamak (jenž již získal předběžné, časově omezené povolení k pobytu) na letišti spáchá sebevraždu, Fariba si ostříhá vlasy a přijme jeho identitu. Navzdory hrozbě deportace si v mužském převleku a s falešnými papíry sežene ilegální sezonní práci v továrně, kde se zamiluje do dělnice Anny... Drama se v odlišném žánru dotýká téhož tématu jako komedie Terminál (cizinci, kteří nedostanou povolení k vstupu do západní země, se ocitají na území nikoho). Zamýšlí se nad problémy islámských imigrantů v Německu i nad otázkou vnitřního exilu, který hrdinka prožívá v důsledku své sexuální orientace nejen v konzervativní islámské zemi, ale i v západní společnosti. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

KuZd 

všechny recenze uživatele

Drama o iranske uprchlici, ktera po priletu do Nemecka nedostane azyl a zacne se vydavat za sveho znameho, ktereho potkala v uprchlickem tabore. Takovy obycejny film, ktery vas vylozene nenadchne, nicmene ve srovnani s ostatnimi filmy na tuto tematiku je na tom tento film pomerne dobre. Proto 4 hvezdy. ()

black8 

všechny recenze uživatele

Tak málo komentárov a také nízke hodnotenie? Veď toto je skvelý film. Jasmin Tabatabai a Anneke Kim Sarnau boli úžasné, príbeh silný, v rámci filmov s queer a multikulti tématikou jeden z top filmov. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama