Poplach v skautském táboře

USA, 1997, 95 min

Paul Bernbaum

Lee Holdridge
  • raduna01

Do skautského tábora přijíždí autobus plný dětí, které tu mají strávit dlouho očekávané prázdniny. Nový majitel se však mezitím rozhodl proměnit tábor na luxusní středisko pro své bohaté přátele. A tak se oddíl skautů ocitne přímo uprostřed luxusní oslavy. “Strýček” Harry promluví majitele, že všechno bude v pořádku a malí skauti je nebudou nijak rušit. Umíte si ale představit co dovedou tito malí rošťáci a jaké nevídané situace celý tábor čekají.(25.9.2010)

Český název je poměrně zavádějící: se skauty nemá tento film nic společného. Autobus, který přijede do tábora Sedona, je plný dětí z dětského domova, který vede syn Harryho Habera. Harry Haber je všem dětem takovým správným dědečkem - sice se už dost opakuje, ale má je rád a má pochopení pro jejich problémy. Taky dokáže šikovně splétat nitky osudů svých blízkých (viz anglický název filmu), a tak tu máme příběh, který je takovou pěknou pohádkou pro dospělé (nebudu prozrazovat). Je sice značně sentimentální a nadsazený, ale také odlehčený (pořád jde o komedii s Leslie Nielsenem) a odkazuje k těm správným hodnotám (Podle čeho si má Julie vybrat svého budoucího manžela? Co potřebují dva kluci, kterým umřel tatínek a ocitli se v dětském domově? Co všechno pro ně může znamenat letadlo, které jim tatínek vyrobil?...). Pro mě úžasný oddechový film, nejlepší komedie s Leslie Nielsenem, kterou jsem viděla. Kromě obvyklých "táborových vtípků" má totiž také krásný příběh (Až příliš krásný, aby byl pravdivý?). Zajímavý komentář: MMR.(3.1.2013)

• lennyd

Po smrti starého Sola Rubinse zdědí dětský tábor, který drahně let vlastní, jeho dcera Julie. Její přítel, chamtivý Jeffrey, chce tábor prodat, a společně s novým majitelem zde vybudovat zábavné středisko pro bohatou klientelu. Ta zde má strávit první - zkušební víkend, když do vrat vjede školní autobus dětí z dětského domova, které zde každý rok tráví své prázdniny. Julie přesvědčí Jeffreyho, že zde děti mohou zůstat - jenže ty brzo odhalí Jeffreyho plány, a způsobem sobě vlastním se je pokusí překazit ... Další z filmů, které staví jen a pouze na postavě Leslieho Nielsena, a které bohužel nic víc nenabízejí. Sice se na film kouká docela dobře, ač zápletka je naprosto jasná, a je otázkou jen ve které minutě filmu Julie odhalí Jeffreyho charakter, a zamiluje se do toho správného. Ani výtržnosti, které děti provádí, nejsou (až na jednu dvě) nic extra, a dovedl bych si představit trochu víc bláznivin. Takže když to sečtu, tak mi zůstává opravdu jen postava Leslie Nielsena, a jeho senilní (leč docela vtipné) opakování. ("- Měli bychom tam zavolat", "- Jasně, ale nejdříve tam zavoláme"). A to je na celovečerní film málo...(5.2.2014)

• subic

Leslie Nielsen a jeho gegy, blbiny a grimasy (které mám velmi rád), nečekejte na ně, nedočkáte se. A potom velmi pěkná (tehdy 29 let) Emily Procter k mému překvapení hraje i v něčem jiném, než jen v CSI: Miami. To je asi tak vše, co mi utkvělo v paměti. I na dětský film je to spíš plytké než svěží.(31.7.2013)

Byť by se dala účastí Leslieho Nielsena předpokládat opět nějaká parodie, neděje se tak. Komedie plná dětí a jejich typických lumpáren, jejichž terčem jsou převážně dospělý, má zpočátku přesah do kategorie -crazy-, ale asi po třetině se vše umírní a ke konci dokonce zcela zvážní. Pobaví spíše slovní humor, ale vlivem některé přehnané ztřeštěnosti ani to ne. A tak bohužel nelze očekávat lecjakou zábavu, která zůstane v myšlenkách.(23.2.2015)