Satan

Sheitan

Thriller / Horor / Komedie

Francie, 2006, 87 min

• Tunri

Tento film mi dal jediné, ujistila jsem se, že Vincenta Cassela poznám vždy a všude. To je ta jedna hvězdička, Cassel. Zbytek je naprostý odpad. Lidi se chovali naprosto nepřirozeně. Celý to bylo divný, fakt bych ten film popsala jako neskutečně divnej. Divný postavy, nesympatičtí "klaďasové", divný chování, divnej scénář. Naprosto divně zasazeno do prostředí. To se jako parta puberťáků rozhodla jet na Vánoce na venkov k bláznivýmu správci domu do domu plnýho panenek? Tak snad když se mi ten člověk jeví jako blázen, tak odjedu. Ne, zůstanu s pomatencem na Štědrý den a čekám, co zlýho mi ještě provede. Naprostá blbost, kdybych si to nepustila jen ke spaní, litovala bych promarněného času. A hororem bych to vskutku nenazvala, spíš teenagerským filmem s vyšinutym strejdou a nahejma cucákama. Dle mého názoru tady jsou některé ty hvězdičky jen kvůli sexuálním scénam, bez nichž by to každej člověk vážící si svého času a nervů, vypnul v půlce. Jak podotkl někdo přede mnou: buranský. Jo a pustit to dítěti, tak se u toho možná bude vážně bát. Ale co bych koneckonců čekala od filmu s názvem "Satan".(10.5.2013)

Tři králové (dement, Vietnamec a Ten Černý vzadu) se v čase předvánočním vydávají poklonit Ježíškovi. Josef a Marie už na ně netrpělivě čekají. Betlém je plný zdegenerovaných krvesmilných špinavých vidláků v čele s francouzskou obdobou Bohuše Stejskala. Po okolí pobíhá i deformovaný potrat dvojčete Harryho Pottera. Nebudete-li od tohoto filmu čekat příliš mnoho a budete-li mít tu správnou náladu, můžete si i docela kvalitně bavit. (PS: Loutky mě vždycky děsily přinejmenším stejně jako klauni)(8.5.2013)

• castor

Pětice mladých lidí (tři nesympatičtí křupani a dvě holky) se před Štědrým dnem dostane na venkovský statek patřící rodičům jedné z dívek. Vidina nezávazné předvánoční zábavy plné alkoholu a sexu se začne rozbíjet poté, co banda zjistí, že na statku vládne pevnou rukou podivný správce v šíleném podání Vincenta Cassela, který sice přehrává, ale svou ulítlou vizáž si jaksepatří užívá. I tvůrci zpočátku nabízí netriviální formu v dost divokém aranžmá těžícím z atmosféry tajemného zapadákova, kde je všechno nakonec jinak, než by si mladíci přáli. Vytratí se ale i tvůrčí nápady, naopak na světlo začnou vystupovat všemožné nelogičnosti (samozřejmě postavy svým jednání nezůstanou pozadu), které nějaká ta vykukující bradavka nebo explicitní násilí nezachrání. Dvě až tři hvězdy.. víc ani ránu!!(12.5.2013)

Nie práve konvenčný vianočný film pre vybranú divácku obec. Klasická hororová schéma a lá Texas Chain Saw, pojatá ale ako recesistická, nízkorozpočtová komediálná ujetosť. Znepokojenie a znechutenie sú prítomné v menšej miere než v obdobných hororoch, film nejde brať príliš vážne. Retardovanosť redneckov ale osloví, a Vincent Cassel sa vo svojom excentrickom sympaťákovi vyblázňuje grandiózne.(17.2.2015)

• J*A*S*M

Podobné filmy mám docela v oblibě (a většinou je mi jedno, že nejsou originální), ale tohlo mi prostě vyloženě nesedlo. Vidláci jsou sice bezva, ale když je psychopatický odporný šílenec skoro nejsympatičtější postavou celého filmu, je něco špatně. Opravdu, strašnější výběr hlavních (kladných) hrdinů si snad ani nelze představit (dokud se neobjevil Vincent Cassel tak jsem dost vážně uvažoval o tom, jestli film radši nevypnu). Navíc většinu času je to dost nuda a ani závěrečná jatka (jatečka) nejsou nijak výrazně zajímavá. K šílenství mě kromě postav přiváděl rovněž hudební doprovod - něco takového když obyčejně slyším, tak utíkám do dáli. Jednoznačně zklamání a jeden z nejhorších buranských filmů, co jsem zatím viděl.(22.7.2008)

• - Několik vteřin po začátku závěrečných titulků je podprahově umístěný pornografický obrázek.. (Caelos)