Satan

Sheitan

Satan

Thriller / Horor / Komedie

Francie, 2006, 87 min

94 minut šílené jízdy, na kterou to ze začátku ale vůbec nevypadá. Vlastně, než se objeví Vincent, pak už tenhle film nabírá oporavdu zběsilé tempo, které se zastaví až úplně na konci. Byl jsem v hodnocení dlouho na vážkách, ale za posledních pět minut to zvednu na čtyři. Takovou pěkou panenku už jsem dlouho neviděl.(3.2.2015)

Dobrý mix postáv. Frajerský Aziat, černošský kurevník, primitívny čahoun, ničím nevyčnievajúca "Turkyňa", šarmantná Francúzska so zvláštne vyznievajúcim pohľadom a Vincent Cassel, ktorý si strihol buranského nechuťáka na akého sa nezabúda. Celé je to hodené na podivný venkov, kde už od pohľadu nie je nikto normálny. Vydarená a podivná jednohubka.(7.3.2010)

• topr harley

No nevím. Mám z toho celkem rozporuplné pocity. Film mě skoro vůbec nebavil, ale ani si nemyslí, že by to byl vyložený průser a odpad. Cassel hrál skvěle a vesničané taky nebyli špatní. Mělo to takové zvráceně úchylný nádech, jenže to bylo strašně nedotažené. Jak nesympatické postavy, tak nedotažený dej.(31.10.2014)

Někdy se přihodí, že náhoda přihraje vybíravému divákovi nevybíravý kousek, od kterého se, ač tomu sám nevěří, nemůže odtrhnout a nejednou překvapí sám sebe, přistihnuvši se u radostného přání, aby nikdo z potenciálních obětí nevyváznul a zašel pomalou a trýznivou smrtí... Nejvíce si pak cením, že vše, co snímek odprezentuje, může docela dobře odpovídat skutečnosti a tím se v mých očích povyšuje nad běžný hororový brak. Navíc celovečerní cameo Vincenta Cassela (Monica říkala)...(11.2.2015)

• castor

Pětice mladých lidí (tři nesympatičtí křupani a dvě holky) se před Štědrým dnem dostane na venkovský statek patřící rodičům jedné z dívek. Vidina nezávazné předvánoční zábavy plné alkoholu a sexu se začne rozbíjet poté, co banda zjistí, že na statku vládne pevnou rukou podivný správce v šíleném podání Vincenta Cassela, který sice přehrává, ale svou ulítlou vizáž si jaksepatří užívá. I tvůrci zpočátku nabízí netriviální formu v dost divokém aranžmá těžícím z atmosféry tajemného zapadákova, kde je všechno nakonec jinak, než by si mladíci přáli. Vytratí se ale i tvůrčí nápady, naopak na světlo začnou vystupovat všemožné nelogičnosti (samozřejmě postavy svým jednání nezůstanou pozadu), které nějaká ta vykukující bradavka nebo explicitní násilí nezachrání. Dvě až tři hvězdy.. víc ani ránu!!(12.5.2013)

• - Několik vteřin po začátku závěrečných titulků je podprahově umístěný pornografický obrázek.. (Caelos)