Satan

Satan

Thriller / Horor / Komedie

Francie, 2006, 87 min

• Big Bear

Když jsem viděl posledně film s Vincentem (Jeho veličenstvo Minor), hrál tam kentaura a souložil s cipřišem či co to bylo za středomořskou dřevinu... Říkal jsem si, že to je asi už maximum ulílosti a i když jsem si cenil jeho odvahy ,,jít'' opravdu do všeho, bylo mi trochu líto, že se tenhle herec nevěnuje lepším kouskům. Je to totiž pan herec. Po Satanovi jsem zjistil, že nikdy neříkej nikdy a Vincent zase překvapil. Začínám mít podezření, že ho prostě klasika nebaví a rád si odskakuje do ulítlých rolí ulítlých filmů. Asi podobně jako se Madsen rád vyskytuje v nejšílenějších béčkách. Prostě ho to baví. Začínám si být jistý že s Vincentem to tak je. Ti, co mají hodně pod kapotou prostě potřebují ten maximální výkon vydat a to jakkoliv - tak proč né jako kentaur nebo podivný vesničan Josef. Mně osobně Satan zaujal spíše touto úvahou o Casselovi a pak snad ještě Josefovou vnadnou neteří. Jinak ničím. Do filmu jsem šel jednak kvůli Vincentovi a i proto, že mám filmy s pánem temnot celkem rád a je jedno jestli v tom hraje Heřmánek nebo Al Pacino :-) . U Satana jsem se nebál ani sekundu a všechny ty lekačky tu už dávno byly. Navíc já osobně loutky nepovažuji za nic hrůzostrašného a to ani když rozmontované vysí na půdě. Jediné zajímavé bylo prostředí opuštěné usedlosti a také sesbíraná partička samých divných typů co se kolem usedlosti pohybovala. Jsem opravdu zvědav čím mě Vincent ještě překvapí ! Tohle bylo u mně ale jen za jedno kopyto. *(25.4.2015)

Nářez, jedním slovem... Totální úchyl Vincent Cassel, to je prostě takovej úchyl, sám vypadá jak ten jeho vopelichanej kozel, lítá tam celej film ve faldovkách a dvou svetrch, špinavej vod hoven a hlíny zasedne i k štědrovečerní tabuli na který servíruje toho svýho kozla...no síla...a ten ksicht hnusnej, fujtajksl himlhergot šůviks kurev tisíc! Sakra, ten chlap umí zahrát skrytý úchyláka jako de Reise v Johance i megaúchyla jako tady toho kozíhoführera. Krev teče, oči se loupou... Nebo ta parta šerednejch pubescentů z vokolí...jeden mi navíc strašně připomínal jednoho známýho člověka z mýho oboru:D:D:Dto nic, to si dělám, jakože jen já se směju tomu vtipu. Hm, koukám že ani muj komentář nebude moc souvislej. Fakt ta parta hnusáků byla jak ztělesnění hroznýho snu, návrat do středověku mezi nemytý lidský prasata, jako když si Bonifác spletl pana Gulárda s Žakujem....opravdu něco strašnýho. Ano, myslím, že jak napovídá oficiální text distributora, tak pastevec Jozef je opravdu excentrický.(6.11.2011)

• castor

Pětice mladých lidí (tři nesympatičtí křupani a dvě holky) se před Štědrým dnem dostane na venkovský statek patřící rodičům jedné z dívek. Vidina nezávazné předvánoční zábavy plné alkoholu a sexu se začne rozbíjet poté, co banda zjistí, že na statku vládne pevnou rukou podivný správce v šíleném podání Vincenta Cassela, který sice přehrává, ale svou ulítlou vizáž si jaksepatří užívá. I tvůrci zpočátku nabízí netriviální formu v dost divokém aranžmá těžícím z atmosféry tajemného zapadákova, kde je všechno nakonec jinak, než by si mladíci přáli. Vytratí se ale i tvůrčí nápady, naopak na světlo začnou vystupovat všemožné nelogičnosti (samozřejmě postavy svým jednání nezůstanou pozadu), které nějaká ta vykukující bradavka nebo explicitní násilí nezachrání. Dvě až tři hvězdy.. víc ani ránu!!(12.5.2013)

• topr harley

No nevím. Mám z toho celkem rozporuplné pocity. Film mě skoro vůbec nebavil, ale ani si nemyslí, že by to byl vyložený průser a odpad. Cassel hrál skvěle a vesničané taky nebyli špatní. Mělo to takové zvráceně úchylný nádech, jenže to bylo strašně nedotažené. Jak nesympatické postavy, tak nedotažený dej.(31.10.2014)

• Knor

Další z historek z ,,vražedného kdesi buranova", tentokrát s šíleným Vincentem Casselem, kterej byl rohodně to nejlepší, co může tento film nabídnout, do role vidláckýho psychopata se vyloženě vcítil :-) Co je největší průser - obsazení klaďasů nebo tzv. hrdinů, horší bandu nesympatickej debilů a krav jsem snad ještě neviděl, opravdu něco strašnýho, přál jsem jim mnohem horší věci, než co se jim ve filmu stali. Nevím no, je to hodně podivnej snímek, jako horor to moc neobstojí, uvítal bych víc brutality a méně buranství. Škoda, vypadalo to na první pohled slibněji.(2.2.2020)

• - Několik vteřin po začátku závěrečných titulků je podprahově umístěný pornografický obrázek.. (Caelos)