• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

• MM_Ramone

Ambiciózni, francúzski filmári sa vybrali s plným vrecom peňazí do Japonska, aby tam natočili nablískanú akčnú komédiu. Réžie sa chopil spoľahlivý Gérard Krawczyk a hlavnú úlohu stvárnil osvedčený Jean Reno. Vlastne len vďaka tomuto kvalitnému hercovi to stojí za pozretie. Jean Reno je charizmatický, suverejný a presvedčivý ako vždy. Inak tento snímok nemá moc čo ponúknuť. Dúfal som, že to bude ostré japonské „Wasabi“, ale ono je to skôr len taká jemná francúzska horčica. **(4.8.2012)

Wasabi mi uběhlo hrozně rychle. Několik málo minut před koncem jsem se podívala na hodiny a zjistila, že už bude končit. Přitom jsem měla pocit, jako by od počátku sledování uběhla jen chvíle. Každopádně Jean Reno je tím nejvíce fungujícím prvkem, který táhne celý film svižně kupředu. Sám příběh a jeho zpracování také nabízí značnou porci dynamiky a zábavných dialogů i scén. Kupříkladu likvidace Yakuzáckého komanda v nákupním centru či konzumace Wasabi:) Ale celkově tomu chybělo něco, nějaký silnější náboj, který by tento film dokázal vytáhnout z průměru.(19.8.2011)

Akční komedie, která je stejně ostrá jako japonský křen "wasabi". Jean Reno prokázal, že dokáže zahrát vše a přesto si zachovat kamenou tvář ;-) Tvrdý a nekopromisní policajt, zjistí o své minulosti nějakou novinku, že má dceru. Tak jede do Japonska, aby se o ní postaral. To však nebude tak jednoduché. Důležitá je akční stránka a ta komedie, která vzniká dcery a jejího otce(ta ovšem neví že je to její otec). Nečekejte víc a relaxujte(16.3.2008)

Tenhle film mám rád - Reno je švihák každým coulem, jeho dcera sice byla otravná, ale dalo se to snést. Některé scény byly super (nákup, videoherna). Muller byl taky fajn - jak pokaždý vykládal se zápalem o jednotlivých kvérech nemělo chybu. Prostě taková pohodovka, ja se u toho vždy skvěle pobavím.(6.9.2007)

Francúzsky akčný film, typicky francúzky natočený s použitím schémy typickej pre ....schválne uhádnite pre aké akčné filmy :) Ale teraz vážne, Reno je fajn, Japonsko je fajn (aj keď musím uznať, že s prechodom do modernej doby sa stáva čoraz šibnutejšou krajinou) a celý tento film je fajn, zaujme, pobaví, ale druhý krát si ho už asi nepozriete.(13.4.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a tokijskej mestskej časti Chiyoda. (dyfur)