• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

• Francie

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

Tento dosť priemerný film s neoriginálnym príbehom drží nad vodou pár zábavných momentov a dobrí herci. Medzi najlepšie okamihy patrí určite prepadnutie gangu transvestitov, vypočúvanie jedného z nich a golfové umenie Jeana Rena. Každopádne nemôžem sa zbaviť dojmu, že Wasabi je len akýsi odvar z úspešnej (a oveľa lepšej) Taxi série.(22.1.2006)

Podarená francúzko-japonská krimikomédia s tradične výborným Jeanom Renom. Film je postavený na veľmi kvalitnom scenári, čo je pre takýto žáner nie vždy pravidlom. Naozaj som sa pri mnohých "heftoch" smial a samotné elegantné zvládnutie nepriateľov bol len akýsi vedľajší bonus. "Je to už dvadsať rokov! Nie, deväťnásť!"(12.1.2008)

Jean Reno je prostě bůh. Už od úvodní scény na díze jsem věděl že tenhle film budu milovat no a taky že jo. Wasabi je brutální porce akce a vtipu kde náš hrdina Hubert zjistí po devatenácti letech že má se svou dávnou láskou ,která ho tehdy opustila a nyní zemřela, dceru a k tomu všemu mu nechala na účtu dvě stě milionů dolarů. No člověka by to asi trošku rozhodilo a i pašák Hubert musí exnout litrovku saké aby to pobral. K tomu se objeví já-koza teda yakuza kterou řídí dacan zvanej Zebra a ten má podle všeho za lubem všechno špatný. Jenže Zebrák netuší s kým si to zahrává páč Hubert miluje golf a velké kvéry a se svým parťákem Momem se postará aby na něj v Japonsku nadosmrti nezapomněli. Kromě likvidace mafiánů si užijete super vztah mezi dcerou a otcem kde dcera neví že otec je otec a já se opravdu bavil od začátku až do konce.(7.6.2013)

Wasabi je spaghetti western v moderní prosperující společnosti. Wasabi je chlapácký drsný svět s technickým pokrokem, nadhledem, emotivním melodramatem a symbolem archetypálního typu mužství a spravedlnosti. V té nejsyrovější biblické podobě oko za oko, zub za zub. Podstata prvotního určení zábavy je svěží, rozpustilá, destruktivní, milující i osvěžující. Hrdinou, který neohroženě čelí přesile, je pařížský policista Hubert Fiorentini (zajímavý Jean Reno). Má sice zastaralé metody násilí, ale ty vždy zaručeně vedou ke spravedlivému dopadení nebezpečných zločinců. Všude, kam vstoupí, nastává chaos, strach a zkáza. A pokud se něco týká osobě jemu blízké, vše létá vzduchem. Útrapy kriminálníků u něj vyvolávají zvrácenou rozkoš. Hlavní ženskou postavou je mladá temperamentní Japonka Jumi Jošimido (půvabná Rjóko Hirosue) se smutkem, rozvernou živelností i nečekaně nalezeným členem rodiny. Nastává soumrak, odmítání, zmatení, strach, úleva a upřímná radost. Komiku přináší především Hubertův dávný přítel a člen francouzské zpravodajské služby Maurice alias Momo (sympatický Michel Muller) s nefalšovanou veselostí z kamarádovi soukromé demolující mise. Co jiného by mohl se svým obličejem do filmu přinášet? Z dalších rolí: Hubertova trpělivá přítelkyně Sofia (šarmantní Carole Bouquet), zarputilý a všehoschopný lídr jakuzy Takanawa (zajímavý Joši Oida), či ochotný vykonavatel nevšedního dědictví Išibaši (Haruhiko Hirata). Nejsem sice fanouškem zběsilé a třaskající zábavy podobného druhu, či typu, ale odreagování a úsměvy to přináší v té své nevážné formě nadšení. Nic jiného nechce.(27.10.2016)

• wosho

Scénář složený z několika nápadů (Jean Reno je populární v Japonsku, tak se to bude odehrávat v Japonsku, atd) je přímo ukázkovým výplodem mysli a továrny Luca Bessona. Režie je rutinní, nikterak nevybočující z průměru Europy. Jediným opravdovým kladem je Jean Reno, tento pan herec dokáže opravdu zahrát cokoliv (a ani absebce scénáře se smyslplnými dialogy mu v tom nepřekáží). Kdyby se místo něj v této sračce bez chuti patlal někdo jiný, šel bych i o * míň.(17.12.2009)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a tokijskej mestskej časti Chiyoda. (dyfur)

• - Ve filmu je řečeno, že Hubert (Jean Reno) měří 193 cm a váží 90 kg. Váha se s vahou představitele shoduje, avšak do výšky hercovi chybí 6 cm.

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)