• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

• MM_Ramone

Ambiciózni, francúzski filmári sa vybrali s plným vrecom peňazí do Japonska, aby tam natočili nablískanú akčnú komédiu. Réžie sa chopil spoľahlivý Gérard Krawczyk a hlavnú úlohu stvárnil osvedčený Jean Reno. Vlastne len vďaka tomuto kvalitnému hercovi to stojí za pozretie. Jean Reno je charizmatický, suverejný a presvedčivý ako vždy. Inak tento snímok nemá moc čo ponúknuť. Dúfal som, že to bude ostré japonské „Wasabi“, ale ono je to skôr len taká jemná francúzska horčica. **(4.8.2012)

Podarená francúzko-japonská krimikomédia s tradične výborným Jeanom Renom. Film je postavený na veľmi kvalitnom scenári, čo je pre takýto žáner nie vždy pravidlom. Naozaj som sa pri mnohých "heftoch" smial a samotné elegantné zvládnutie nepriateľov bol len akýsi vedľajší bonus. "Je to už dvadsať rokov! Nie, deväťnásť!"(12.1.2008)

• kingik

Ostré koření v názvu, ale raději ho měli přisypat do filmu. Reno jako dobrosrdečný policista se ujal své role se ctí a dokáže se pohybovat na hliněných nohách scénáře velmi zdatně, ačkoliv postupem času i jeho výkon dost zanikne.Jenže utáhnout takovou kravinu je zázrak. Takže to ho omlouvá. Vtipnost veškerá žádná, zápletka přímo zoufalá a dobrou akční scénu hledat lupou. Sice je hezké, že tam Renovi šoupnou ukecanou šikmoočku, aby to natáhli o nějakou tu zbytečnou minutu navíc, ale už tak bídný scénář docela zašlapává ještě barvotiskový vizuál. Když se pak film jeví ještě delší než je, tak už se to nedá ničím napravit. Všechno mně přišlo v téhle nepovedené taškařici zcela podprůměrné a tím i snadno zapomenutelné. Z filmu neutkví v paměti téměř nic, možná na začátku si ještě držel tempo, ale pak se stal otravným. Prostě je to totál kravina o ničem, která ze sebe dělá víc než je. 20%(14.3.2013)

Francúzsky akčný film, typicky francúzky natočený s použitím schémy typickej pre ....schválne uhádnite pre aké akčné filmy :) Ale teraz vážne, Reno je fajn, Japonsko je fajn (aj keď musím uznať, že s prechodom do modernej doby sa stáva čoraz šibnutejšou krajinou) a celý tento film je fajn, zaujme, pobaví, ale druhý krát si ho už asi nepozriete.(13.4.2008)

Priemerne francúzske fiasko, ktoré chcelo len pobaviť. Divácke obecenstvo sa určite tomuto braku prikláňa, je to predsa vtipné? Nie? No ja tiež zdieľam názor, že film bol v podstate naivný, ale pozerateľný a plus aj vtipný. Herecky slušný a japonská panoráma dáva filmu akúsi originalitu. Ako som už na začiatku naznačil, priemer, ktorý síce nenadchne ale pobaví. 60%(1.2.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a tokijskej mestskej časti Chiyoda. (dyfur)

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22. (Zdroj: ČSFD.cz)