• Francie

• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

Wasabi je prostě příjemný francouzský oddychový snímek, který velice těží z konfrontace dvou kultur (tentokrát japonsko-francouzské). I Gérard Krawczyk v oddechové akční krimi-komedii zvládá kontaktní souboje lépe než Chistopher Nolan v nejnovějším Batmanovi (ovšemže nejsou bez chyb). Vzhledem k tomu, že Jean Reno je můj veliký oblíbenec a do každého filmu vždy vnese něco ze svého rejstříku a poznamená ho svým osobním kouzlem, nic neřeším. Zapomeňte na předsudky a zásudky. Líbilo se mi to. Slabší čtyři hvězdy - 70%(6.9.2007)

Rozhodně veliké překvapení, čekal jsem totiž něco úplně jiného. Wasabi je úžasným představitelem průměrné kinematografie. Film samotný není nijak úchvatný a klasická dynamická režie Gérarda Krawczyka už začíná být docela otravná, ale Jean Reno přesně zapadnul do své role a snímek drží na té správně provozní teplotě. Začátek není zrovna povedený, je sice vcelku rychlý a režijně cool zvládnutý, ale o jeho vtipnosti by se dalo polemizovat. Navíc pro zbytek filmu není až tak podstatný, díky čemuž přímo šokuje jeho délka. Scéna v bance má sice své opodstatnění, ale tvůrci si rozhodně měli šetřit esa až na konec snímku. Po příjezdu do Japonska jsem se bál trapnosti Renoovi dcery, nakonec se však ukázalo, že je to docela sympatická postava. Stejně tak to bylo i s jeho kolegou, který nebyl tak trapný, jak jsem očekával. Ačkoli snímku chybí gradace, dokáže podobně jako třeba série Taxi vcelku příjemně zabavit. Několik scén je opravdu povedených a pokud budete ignorovat ty zbytečné, určitě se vám bude také líbit.(6.7.2007)

Určitě to není nějak extrémně promyšlený film, ale je to perfektní akční komedie, na kterou se dá dívat vícekrát, třeba když zrovna není nálada na nic nového. Obsazení bylo výtečné, Jean Reno hraje svůj standard, Rjóko Hirosue (Yumi) je sice taková uřvaná, ale překvapivě mi tam tak nějak sedí, no a třešničkou na dortu je nechápavý a lehkovážný Michel Muller (Momo). Škoda méně výrazného záporáka, ale jde tu spíš o tu komedii než o dějovou linii.(10.5.2015)

• kinej

Je to takový film o ničem. Má to být akční komedie, což je zvláštní, protože akce v ní moc není a humoru by se člověk taky dohledal. Takž film svůj účel nesplňuje. Ještě, že je tu Jean Reno, který dokáže diváka alespoň upoutat a na Ryoko Hirosue, je taky docela dobrý pohled. Alespoň jsem se vysloveně nenudil.(20.1.2005)

Tenhle film je v podstate slozenej ze dvou casti, ktery se ve filmu ruzne stridaj. V jedny casti je Reno totalne krutej policajt, kterej kazdyho okamzite zastreli nebo zboucha a vypada pri tom nehorazne cool. Navic, to, jak kazdej po zasahu prehnane daleko odleti, je fakt vyborny. Hlavne uvodni vycisteni banky nezapomenu. Pak tu je druha cast a to seznamovani Rena s japonskou holkou, kde je trochu komedie a trochu hrani na city. Ta mala japonka je spravne silena, ale po case uz leze na nervy a vtipu tu tolik neni. Kdyby byl celej film slozenej z Rena, jak de do ruznejch akci, bylo by to jasnejch 5*, ale jelikoz tu jsou i casti s japonkou, kterejm je navic venovano vic prostoru, muzu dat jen lepsi 3* a to v podstate jen diky Renovi, kterej sice neumi moc vyrazu, ale roli perfektne zvlad.(12.9.2006)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a tokijskej mestskej časti Chiyoda. (dyfur)

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22. (Zdroj: ČSFD.cz)