• Francie

Wasabi - La petite moutarde qui monte au nez

• Francie

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Francie / Japonsko, 2001, 94 min

Filmy s Jeanem Renoem miluju. Vždycky se zasměju, popřípadě si užiju dlouhé chvíle napětí. Pokaždé se těším na skvělé herecké představení, protože vím, že Reno je báječný herec. Navíc Francouzské filmy patří k nejlepším, většinou lepším než ty Hollywoodské kraviny. Dávám 80%, jediné co bych změnil je ta japonka :))(26.1.2008)

• Matty

Velkej hodnej polda a ztělesnění výrazu "kamikaze" unikají smrti v komedii stejně blbé jako osoba, jež i přes varování pozře hromádku wasabi větší než pěst, a ostentativní stejně otravně jako chlápci v drahých oblecích, kteří, netuše jak správně držet hůlky, pravidelně navštěvují suši bar. 45% Zajímavý komentář: Faidra(17.5.2008)

• MM_Ramone

Ambiciózni, francúzski filmári sa vybrali s plným vrecom peňazí do Japonska, aby tam natočili nablískanú akčnú komédiu. Réžie sa chopil spoľahlivý Gérard Krawczyk a hlavnú úlohu stvárnil osvedčený Jean Reno. Vlastne len vďaka tomuto kvalitnému hercovi to stojí za pozretie. Jean Reno je charizmatický, suverejný a presvedčivý ako vždy. Inak tento snímok nemá moc čo ponúknuť. Dúfal som, že to bude ostré japonské „Wasabi“, ale ono je to skôr len taká jemná francúzska horčica. **(4.8.2012)

Akční komedie, která je stejně ostrá jako japonský křen "wasabi". Jean Reno prokázal, že dokáže zahrát vše a přesto si zachovat kamenou tvář ;-) Tvrdý a nekopromisní policajt, zjistí o své minulosti nějakou novinku, že má dceru. Tak jede do Japonska, aby se o ní postaral. To však nebude tak jednoduché. Důležitá je akční stránka a ta komedie, která vzniká dcery a jejího otce(ta ovšem neví že je to její otec). Nečekejte víc a relaxujte(16.3.2008)

Ač mám u filmu ráda hlubší myšlenku a hlavně pořádný příběh (čehož se mi zde nedostávalo), přesto se mi to líbilo. Dokonce více, než jsem čekala. Jean Reno je totiž charizmatický a sympatický chlap a takovéto role mu jenom svědčí. Představitelka jeho dcery byla taky sympatická rošťanda. Mělo to jakousi atmosféru, vtipné i akční scény, takže pokud máte chuť se u něčeho "jen" pobavit a odreagovat, Wasabi je tou správnou volbou.(17.6.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži a tokijskej mestskej časti Chiyoda. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22.

• - Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka na ulici, je možné všimnout si, že jeho společník Momo (Michel Muller), který na něj čeká, je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)