Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

kvocoDH

pre mňa veľké sklamanie, po zhliadnutí trailera som si povedal "wow, že sa tohto ešte nik nechytil, také skvelé téma" ale z filmu som mal veľmi nudný dojem. Celý film som čakal na pointu, dej, zmysel, myšlienku a s odstupom času mám problém popísať o čom film vlastne bol. oničom... ()

dc

No, mně to nepřipadlo jako úplně špatný film. Námět je neotřelý, herecké výkony v normě žánru. Jen z toho šlo vytěžit podstatně více - a to je škoda. ()

DaNQa

- Zo starého zákona je známa legenda o 10 egyptských ranách. Boh mal prostredníctvom nich oslobodiť obyvateľov Izraela z egyptského zajatia. A tak zoslal na zem 10 rán egyptských, ktoré vošli do dejín. 1.A voda sa obrátila v krv 2.Žaby vystúpili na zem 3.Komári dusili Egypt 4.Hmyz zaútočí 5.Mor zahubí dobytok 6. A ich tela pokryjú vredy 7.Krupobitie padlo na zem egyptskú 8.Vyrojili sa mračná kobyliek 9.Zem ovládne temnota 10.Pobitie prvorodených Týchto 10 rán zoslal podľa legendy boh na Egypt. Vo filme ich však nezošle Boh, ale malé dievčatko, ktoré stálo pri zrode celého problému. A ten sa podľa starých zákonov vyrieši tak, že sa dievčatko stane potravou pre červy***SPOILERS***. Tvorcovia Žatvy mali len dve možnosti, ako využiť rozdané karty. Dobrú a zlú. Nečudo, že si vybrali tú zlú, pretože všetko vsadili na logiku a nastúpia aj zábavky s nadprirodzenom, ktoré Katherine(Hillary Swank) privedú späť k viere ***SPOILERS***. Po prvé - hľadanie stôp štýlom Kriminálok MM/NY/LV je ešte stále zábavné, pretože sa divák rád dozvie niečo nové-osviežujúce. Po druhé – Podľa mňa tvorcovia zabili potenciálne zaujímavú sériu, v ktorej Hillary Swank mohla prísť na kĺb nejednému „skutočnému zázraku“. Ale ako často vravím: „Berme, čo je nám dané.“ Najviac ma asi zarazilo finále filmu. Malo byť veľkolepé, ale nebolo. Prehnané lacné triky sa hrnuli z plátna v nezdravom množstve a vtedy vystúpila na povrch hlúposť scenára, ktorý prechádza od zaujímavého nápadu po najväčšie filmové bahno hororového žánru. Aj napriek tomu Hillary Swank sa za svoj výkon hanbiť nemusí, ale určite jej to auru „dievčiny s dobrým vkusom“ naštrbí. Takže ak máte chuť na trochu lacný a málo zaujímavý film hororového žánru je žatva presne pre vás. Nehovorím však, že by som ho ešte musela vidieť,ale po celý čas som sa nenudila, ba chvíľkami som sa dokonca bavila , sem-tam som sa aj zľakla a ku koncu ma najviac zaujalo to, ako sa hlúpo dá film zakončiť.Ja som po jeho vzhliadnutí prišla len k názoru, že je to len pobavený hon na čarodejnice... ()

nicky.2000

Naprosto mě odbourala myšlenka natočit film, který bude celý postaven na starozákonních egyptských ranách. Horory nemám ráda, fakt ne, je mi z nich na nic, ale tohle není typický horor a možná právě proto si mě získal. Člověk sedí a jen čeká, jaká další rána udeří s vědomím, že ta poslední je "smrt všemu prvorozenému". A oni jsou přece všichni prvorození. ()

pupidup

ale ano, celkem dobrý film, konec mě překvapil, nečekala jsem to, tak to je plus....nebylo to zas tak zlé, i když to chvílemi zavánělo komercionalismem....řekla bych tři a půl hvězdy. ()

JerryPilsen

Spíš než horor by bylo lépe říct mysteriózní film.Je to opět založeno na náboženství,což maj bohabojní rádi.Pointa ale ujde,i napětí je slušné. ()