Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

Movie Gourmet

Musím říct, že mě ani nepřekvapuje, že tento film není, co se týče procent, v červených hodnotách. Má dost slabý a i nesmyslný scénář. Snaží se to utáhnout na hrozbu biblických ran proti kterým staví konvertovanou ateistku Hilary Swank(!). Ta pro mě zůstává největším nepochopením tohoto filmu - jak mohli tak dobrou herečku jako je ona, po oskarových snímcích jako "Kluci nepláčou" (Boys Don't Cry, 1999) a "Million Dollar Baby" (Million Dollar Baby, 2004), dostat do takovéhoto propadáku. To musela být hodně bez peněz nebo nevím....Podprůměrný horor s biblicko-ďáblovskou tematikou a pár lekavými scénami. Hlavní záporná postava se dá velice snadno odhadnout, ovšem samotný závěr zůstává vskutku lehce překombinovaným a ne moc zdařilým rozuzlením. Verdikt: 2* a 60 %. ()

Lovely.Bones

Bohužel, tohle vzniklo PŘED Insidiousem, a PO Omen. Toto období by se dalo označit jako Doba temna pro omenovské horory. A tohle vůbec nevybočuje od ostatních z tohoto období. Charakter AnneSophie Robb je neskutečně nevyužitý, i přesto, že by byla schopna zahrát i mnohem těžší postavu. Hilary Swank nemůžu hodnotit, protože většinu její tvorby jsem zatím ignoroval. To se pokusím napravit ;-) Nejhorší je bohužel scénář, který opravdu nedává žádný smysl. Většina postav se chová jako idioti a kromě Idrisa (?) Elby, byl udělaný vskutku špatný casting. Co stojí za zmínku, jsou překvapivě povedené efekty (hlavně na konci), dobrá kamera, střih a hudba, která je vskutku bravurná. Kolem a kolem, nejedná se o nejhorší omenovský horor, ale dát ho po bok Insidious nebo Vymítači ďábla, to by mě teda AnnaSophia Robb slušně rozbila ;-D ()

bobstock

Já stále doufal, že to bude mít přízemnější vysvětlení. Takhle jen zmanipulovaným bohem přihříváte polívčičku. 45% ()

hell_boy

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a ještě něco navrch. Ač to bude většině lidí připadat ujeté, hodnotím tak jak hodnotím. ()

marttaN

Tad jsem se zrovna na to dodíval a mám z toho fajn pocit (až na trochu přeplacané finále). Nikdy bych nevěřil že mě bude Hilary Swank rajcovat, ale jak jsem ji viděl v te bílé sukni, docela to fungovalo :) ()

wampire23

Z takého potenciálu sa dalo vytĺcť oveľa viac. Hillary Swank som v takomto filme nečakal. No čo už, aj majster tesár sa niekedy utne:D ()

andaa

Každý má nárok na svůj názor, ale já prostě nesnáším náboženství. Zprvu zajímavé, vědecké vysvětlování věcí z Bible, střet vdečna s vírou. Zbytek? Nedotažené, nezábavná, vrcholově nudná. Původní záměr by možná mohl fungovat, ale bohužel, nepovedlo se. Za zmínku snad ještě stojí trochu zajímavý a otevřený konec. Jinak vážně nuda. ()

Mallinali

Ach jo, zase ta hloupá chyba. Chlap, který je celý film představován jako reklama na sympaťáka je nakonec největší hajzl. A já si celý film říkám, ať to sakra není on. Ale marně. Připomnělo mi to knížku Spasitel od Jo Nesba, kde jsem se taky celou dobu modlil, aby to nebyl ten ultrasympatickej týpek z Armády spásy, že by to byl strašnej provar, nehodný tak velkého spisovatele... Ach jo podruhé. Ale na rozdíl od Nesba, kterému jsem to už neodpustil a jeho knížky přendal z čestného místa na nočním stolku do potupné druhé řady úplně dole v knihovně, nad tímhle filmem přivřu oči. A proč? Inu, protože mě to ohromně bavilo, mělo to dobré triky (dobře, ty umírající krávy byly odfláklý), elektrizující atmošku, přirážející Hilary, až na do očí bijícího sympaťáka dobře napsaný příběh a kvalitní dvojitý twist na závěr. Lekačky sice mohly být ještě hutnější, ale na čtyři hvězdy to dosáhne s přehledem. Škoda, že kolem výroby byly velké oplejtačky a kvůli tomu nebyla návštěvnost tak vysoká. ()

Saur.us

Snímek, který se dlouho tváří jako seriózní mysteriózně okultistická záležitost ale nakonec zůstane jen pachuť z nevyužitého potenciálu a levného finále. ()

FilmWave

Hopkins umí vybudovat strašidelnou atmosféru (Swank se prochází uprostřed noci po domě, nic se nestane, ale napínavé to rozhodně je), ale příběh by vystačil tak maximálně na jeden slušný díl nějakého televizního seriálu. Výsledek je tak něco mezi posledním remakem "Přichází Satan" a "Vymítač ďábla: Zrození". Kupodivu slabší je i Hilary Swank, naopak liamneesonovský David Morrisey je celkem fajn. ()

Andronikos

Ajaj, Hilary, do čoho si sa to pustila? Je teda pravda, že som ten film dopozeral len kvôli tebe, takže si ho vlastne do istej miery zachránila, ale vcelku je to pekná zlátanina. Po hororovosti takej, akú si ju predstavujem ja, ani stopy, dokonca ani napätie som nepociťoval vlastne žiadne, ak odhliadneme od netrpezlivého čakania na to, či to už konečne začne dávať nejaký zmysel, námet (SPOILER: mestečko vyšinutých satanistov) je značne neoriginálny; o tom, či boli rany vizuálne pekne spracované, mám svoje pochybnosti, už len tá "krv" mala príliš vodnú konzistenciu; záverečné účtovanie je na pohľad dokonca značne mizerne spracované. Pravdupovediac, čudujem sa, že sa film drží na 56 percentách [22. 8. 2010]. Jediný plusový bod je originálny (hororový) "nič-neskončilo" záver. ()

Hapretor

Viděl jsem to? Ale jo. Ale že by to bylo hodné zapamatování? NE! Pro fandy dobrého, záživného, strašidelného (atmosférického) hororu vřele nedoporučuji. ()