Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

pekarekoto

Čítam kritiku. Ako sa Black Mirror začína opakovať. Ako sú témy podobné. Ako neprichádza s ničím novým. Potom nám Black Mirror naserviruje jeden z najosobitejších dielov, Metalhead, s monochromatickými farbami. Minimalistický, napínavý a mimoriadne kvalitne a umelecky natočený. Časť s domom do ktorého sa dostane robotický pes, šplechnutie farby, nôž rýpajúci do steny a záver so štartovaním auta... Znepokojivé husle. Celá tá beznádej, zúfalstvo, strach... Špičkový herecký výkon hlavnej postavy... Výsledok? 59%! Takmer samá kritika. Podla mna sa jedná o jeden z najlepších dielov seriálu vôbec. Proste top! ()

poppy75 odpad!

toto sa ani neoplati slovne rozoberat,kedze to stalo za prd...a potom som si uvedomila-vystrelili si z nas autori BM?ved od prveho dielu prvej serie sa snazili povedat a varovat,ako ludia hlcu obrazovku a pripisuju vsetkemu co sa na nej deje vyznam vacsi nez tam je...tento diel bola chujovina na entu,ale divaci tam zjavne dokazu najst aj to co tam nie je a este ocenit aj vizual...no,nezasmiali by ste sa tomu? /ps dufam,ze mam pravdu,lebo neverim,ze by ludia,ktori vytvorili BM-teda hlavne prve 2 serie,toto mohli mysliet vazne/ ()

AAsniper

Ja neviem. Hoci je tento diel odlišný od zvyšku Black Mirror, svojím spôsobom sa mi páčil. Nemám rád horory ale tento bol jeden z tých lepších. Minimum krvi, dusná atmosféra a viac-menej bezmocnosť. Za mňa dobre :) ()

sniper97

Kdyby to nebylo z BM, ale jen nějaký kraťas, tak tomu dáte všeci odpad a má to 20%, tak si tady zas nehrajte na chytráky, jak strašně jste to pochopili a jakou to má hloubku. 🤭 ()