Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead
Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie, 2017, 41 min

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatiaľ najslabšie zo štvrtej série, čo v mojom prípade znamená, že idem prvý krát pod plný počet. Jediné ale, čo mi chýbalo k dokonalému šťastiu, je údernejšia záverečná pointa. Nedopovedanosť fungovania celého sveta je skôr plusom, mnohé ostáva na divákovej fantázii. Ale ako pozerám, asi to mnohým prekáža. Takže prekreslenosť fikčného sveta je nahradená atmosférou a zbesilým tempom, len som očakával menej sentimentálny koniec. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Určitě jedna z nejslabších epizod. Postapokalyptické světy mají svá zvláštní kouzla a hrozně dobře se mi na ně kouká. V tomto případě to nebylo pravdou. Zobrazený svět mi přišel maximálně nezajímavý. V podstatě celý díl je pojatý jako boj o přežití a snaha ukrýt se robotickému psovi. Při takovém námětu snad ani nelze očekávat, že budou diváci při sledování v rauši. Nezajímavé, neoriginální, přímočaré, bez zajímavého poselství. Jako kdyby tato epizoda do produkce Black Mirror snad ani nepatřila. Extrémně slabé dva kousky. ()

J*A*S*M

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První epizoda Black Mirror bez překvapivé pointy či zvratu? Respektive první epizoda Black Mirror bez jakéhokoli nosného nápadu? Jako co to bylo, a proč to bylo v tomhle seriálu? Prostá černobílá postapokalyptická naháněčka s robopsem, na níž i ta střídmá čtyřicetiminutová stopáž byla moc. Pořád jsem čekal, že to k něčemu zajímavému dospěje, ale ono nic. Kdyby to bylo alespoň napínavé, ale ono ani to ne. Nejzbytečnější díl ze všech. ()

xxmartinxx

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Možná že víc lidí mělo výtky jako já a stěžovalo si, že Black Mirror moc spoléhá na pointy a zvraty - tahle epizoda jako by chtěla dokázat, že se seriál obejde i bez nich a dokáže strhnout samotným provedením. Výsledek vyznívá jako čtyřicetiminutové kameramanské školní cvičení. Dokonce to je i černobílé, jak správná školní cvičení bývají. ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejstylovější epizoda celé série; a to zdaleka nejen díky sednoucí čarukrásné černobílé stylizaci. Čtvrtá série má všeobecně problém s až příliš přímočarými epizodami. O této to platí dvojnásob. Tedy až na detail, že u ní nejde o výtku. Krátké, přímočaré, úderné, napínavé, žánrově pokleslé a v "nic nevyjevení" znepokojivě mrazivé. A z tohohle virálního videa (a jemu podobných) je rázem jedna z nejděsivějších vizí blízké budoucnosti... They're coming! ()

• Prvá epizóda seriálu natočená na čiernobiely film. (Fugito)
  • Rozsypaná krabice bílých plyšových medvědů ve skladu odkazuje na epizodu White Bear (2013), kde podobnou hračku vlastnila Jemima (Imani Jackman). (hansel97)