Na americkém velvyslanectví v Uruguayi sledují tajnou základnu skrytou ve vodní přehradě. Zde se nachází podzemní laboratoř a vojenský diktátor se svými lidmi. Přijíždí záhadný Adrian Lehder, zvláštním přístrojem ovlivní mysl lidí na velvyslanectví a ti se vzájemně postřílejí. Zahyne i velvyslankyně... Americký vojenský výsadek je vyložen v Uruguayi, aby pátral po Lehderovi. Jedna civilistka se je brzy pokusí zabít, pak je obklopí cizí vojáci. Mysl jejich plukovníka Sharpea je však záhadně ovlivněna a při přestřelce dává pokyn, aby se američtí vojáci vzdali. Poté jsou zavlečeni do tajné přehradní laboratoře a Lehder je použije pro své pokusy s ovlivňováním mysli... Na americkou letadlovou loď je přivezen vězeň Chris Cody, bývalý plukovník, a je požádán, aby Lehdera odstranil. Cody chce svůj tým – muže z námořnictva, kteří jsou také ve vězení, a je mu vyhověno. Doktorka Susan Chappellová podá Codymu zkreslené informace a Codyho tým spolu s agentem Fletcherem odlétá zneškodnit Lehdera a zajistit jeho laboratoř. Cody se cestou zbaví agenta Fletchera – je to Lehderův spojenec. Přibere další členku svého týmu – Damitu. V tajné laboratoři se zatím Lehder společně se svými muži a Fletcherem zbaví vojenského diktátora a jeho vojáků... Codyho tým se přesouvá k přehradě a hodlá osvobodit americké vojáky z prvního výsadku. Rozpoutá se téměř válečná bitva. Codyho muži úspěšně opustí přehradu a všichni odplouvají v ponorce. Zde doktorka Susan předává Codymu CD z laboratoře, na kterém jsou tajné informace. Také ho informuje, že zajatí vojáci jsou Američané z prvního týmu. Lehder jim ale „vymyl mozky“, teď z nich jsou nepřátelé, pro které není cesty zpátky. Záhy se první tým snaží zneškodnit ponorku a částečně se jí zmocní. Susan o všem informuje americkou armádu. Ta se však rozhodne ponorku po vynoření zničit, protože na ní jsou i „nepřátelé“... (TV Prima)

c.tucker

Fakt opravdové zlo, už jsem zase pozapomněl jaká pekla točí Steve, no sice bylo tohle jedno z lepších jeho Direct-to-DVD, ale stejně vopruz nehoráznej. Sádelňák už nemá co dát, sice dobrej trik s helikoptérou, ale jinak opravdu nic moc. Alespoň, že se nehnal do moc velký bojový akce, pár ran rozdal, ale s mírou. No a plus bylo, že záporák nezemřel v závěrečném souboji. ()

type_B

Achjo, tyhle akční filmy se sci-fi motivkem jsou hrozně otravné. Některé scény nebyly marné, jako začátek s představovačkou Codyho týmu [btw - debilní jméno] vypadal opravdu hodně prima béčkově, nebo závěrečná řežba v opeře byla celkem koukatelná. Dohromady to ale dává hodně nudný poslepovaný film, který se dokoukává jen dost blbě. Celkový dojem vylepšují ženské role, páč jsou příjemně obsazené. A proč proboha nosí ve svých pozdních filmech Seagal to hnusné kožené sáčko? ()

ssfan

Vnitřní nepřítel je sice jeden z nejhorších filmů se Stevenem Seagalem, ale přesto se jedná v rámci žánru o průměr. Hodnocení je dosti malé. Pozitivem je celkem dobrý příběh a účast Vinnieho Jonese a Gary Danielse. Vadilo mi, že je film trochu sci - fi, ale jinak to není zdaleka tak špatné. Objektivní kvalita 48%. ()

Fanucci

Hodně špatné. Příběh roztříštěný, místy neuvěřitelně nelogický. Dialogy příšerné, střih zběsilý...Nízkorozpočtovost snímku bila při speciálních efektech do očí. Přetvoření bulharského města na uruguayskou metropoli se tvůrcům také moc nepovedlo:-)) A asi nejsmutnější je, že se člověk u filmu ani moc nenasmál. To taková Aljaška v plamenech byla aspoň zábava, Steven svým nezaměnitelným líným stylem kosil osazenstvo hospod oblečen v neuvěřitelně nevkusných oblecích s třásněmi a divák se aspoň pobavil. Tento film se bohužel bral až moc vážně a obstarořní Seagal v něm navíc skoro vůbec nebojuje. Spíš než Aikido nabízí Steven nudnou gerontí střelbu z brokovnic...Nic moc:-) ()

mira007

Steven Seagal honí vědce v podání Nicka Brimblea, který vždycky hrál malé role, ale člověk si ho zapamatoval pro jeho výraznost ( viz. malý John v Costnerově Robinu Hoodovi, nebo gauner z Dempsey a Makepeacové ), ale u tohoto filmu jsem si zapamatoval stupidní zápletku, jak ten vědec uměl vymývat mozky americkým vojákům a dělat z nich zabijáky. Nakonec tomu aikido man zabránil, ale bylo to o fous. Béčko z bulharské produkce pouze pro věrné fanoušky. Jedna hvězda za Nicka a Vinnieho. ()

• Ve scéně, kdy je Dr. Chappelová (Christine Adams) zatčena na náměstí, má podprsenku. Ve vězení, kdy pro ní přijede velvyslanec, ji už nemá a jsou ji vidět bradavky. Po transportu do laboratoře ji opět má. (JEDNATEL)
  • Uruguaj je v skutočnosti rovinatou krajinou, nemá žiadne fjordy ani hory, ako je to zobrazované vo filme. (beso74)
  • Počas záverečnej prestrelky chlap v béžovom saku padá k zemi ešte pred zásahom z brokovnice. (johnsnow)