Vodní děti

Lionel Jeffries

Edward Scaife

Kostýmy:

Phyllis Dalton

Hmmm nostalgický efekt se nějak nedostavil.Jako bejby sem měl tuhle taškařici strašně rád a vždycky sem se těšil až na to se školkou zase vyrazíme ale teď s odstupem času už všechno to dětský kouzlo nejspíš vyčpělo.Bedlivě sem vyčkával až skončí hraná část a začne ta animovaná jízda a teď tomu bylo naopak.Hraná část je hodně v pohodě a ta animovaná už mi skoro nic neřikala.Teda až na ten kvalitní song fajne,bezva,príma.(1.9.2017)

• baaaja

Bohužel jsem tuhle pohádku jako malá neviděla, ale věřim tomu, že kdybych jí viděla, tak jí teď ohodnotim líp. Jenže vzhledem k tomu, že jsem jí viděla poprvé až teď, kdy mi už tak trochu chybí ten dětskej pohled na věc a jsem už o něco náročnějsí divák, tak jsem z ní až tak nadšená nebyla. Ráda bych "držela basu" s těma, pro který byla (a možná pro někoho ještě i je) tahle pohádka středobodem jejich dětství, a nerada tak kazim celkové hodnocení, ale nemyslim si, že by to byla pohádka kvalitní na nějakých 80% a víc.. takže pro mě max. 2,5 *(13.2.2011)

Pixarovky ať se jdou všechny svorně vycpat, s Vodními dětmi se nemůžou ani v nejmenším srovnávat. Takhle má vypadat pohádka pro nejmenší! Viděla jsem ji až v dospělosti, takže mě k ní nepojí žádný sentiment ani nostalgické vzpomínky, ale přesto na mě ve výsledku působí mile, zábavně a neuvěřitelně kreativně - což je přesně ta vlastnost, která dnešním animákům chybí. Sedmdesátá léta jsou v tomhle směru zkrátka nesmrtelná a nepřekonatelná.(27.2.2011)

Tento film jsou mé vzpomínky na dětství :-) Krásně animovaný, napínavý, dobrodružný s doslova detektivní zápletkou pod hladinou ... :-)(12.3.2013)

Fajn,fajn,fajn,fajn,fajn bezva príma ,tahleta pisnička mě pronásleduje dodnes .Pokaždé když si vzpomenu na tenhle film .A stejně jako její začátek je i moje hodnocení fajn,bezva príma protože tehle pohádce se snad odpad a podobné male hodnocení ani nemuže dát. Pro mě jsou Vodní děti hlavně nostalgickou záležitostí a i když se nemužou rovnat dnešním pixarovkám pro mě byly jsou a budou pětihvězdičkové .-)(30.9.2006)