poster

Vodní děti

 • Velká Británie

  The Water Babies

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Polsko, 1978, 103 min

Režie:

Lionel Jeffries

Scénář:

Michael Robson

Kamera:

Edward Scaife

Producenti:

Peter Shaw

Kostýmy:

Phyllis Dalton
(další profese)
 • POciSEM
  ***

  Hmmm nostalgický efekt se nějak nedostavil.Jako bejby sem měl tuhle taškařici strašně rád a vždycky sem se těšil až na to se školkou zase vyrazíme ale teď s odstupem času už všechno to dětský kouzlo nejspíš vyčpělo.Bedlivě sem vyčkával až skončí hraná část a začne ta animovaná jízda a teď tomu bylo naopak.Hraná část je hodně v pohodě a ta animovaná už mi skoro nic neřikala.Teda až na ten kvalitní song fajne,bezva,príma.(1.9.2017)

 • vendy63
  *****

  Fajn,fajn,fajn,fajn,fajn bezva príma ,tahleta pisnička mě pronásleduje dodnes .Pokaždé když si vzpomenu na tenhle film .A stejně jako její začátek je i moje hodnocení fajn,bezva príma protože tehle pohádce se snad odpad a podobné male hodnocení ani nemuže dát. Pro mě jsou Vodní děti hlavně nostalgickou záležitostí a i když se nemužou rovnat dnešním pixarovkám pro mě byly jsou a budou pětihvězdičkové .-)(30.9.2006)

 • Teya
  *****

  Pixarovky ať se jdou všechny svorně vycpat, s Vodními dětmi se nemůžou ani v nejmenším srovnávat. Takhle má vypadat pohádka pro nejmenší! Viděla jsem ji až v dospělosti, takže mě k ní nepojí žádný sentiment ani nostalgické vzpomínky, ale přesto na mě ve výsledku působí mile, zábavně a neuvěřitelně kreativně - což je přesně ta vlastnost, která dnešním animákům chybí. Sedmdesátá léta jsou v tomhle směru zkrátka nesmrtelná a nepřekonatelná.(27.2.2011)

 • baaaja
  **

  Bohužel jsem tuhle pohádku jako malá neviděla, ale věřim tomu, že kdybych jí viděla, tak jí teď ohodnotim líp. Jenže vzhledem k tomu, že jsem jí viděla poprvé až teď, kdy mi už tak trochu chybí ten dětskej pohled na věc a jsem už o něco náročnějsí divák, tak jsem z ní až tak nadšená nebyla. Ráda bych "držela basu" s těma, pro který byla (a možná pro někoho ještě i je) tahle pohádka středobodem jejich dětství, a nerada tak kazim celkové hodnocení, ale nemyslim si, že by to byla pohádka kvalitní na nějakých 80% a víc.. takže pro mě max. 2,5 *(13.2.2011)

 • Ainy
  *****

  Tento film jsou mé vzpomínky na dětství :-) Krásně animovaný, napínavý, dobrodružný s doslova detektivní zápletkou pod hladinou ... :-)(12.3.2013)