Reklama

Reklama

Vodní děti

  • Velká Británie The Water Babies
všechny plakáty
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Velká Británie / Polsko, 1978, 103 min

Obsahy(1)

Překrásný filmovo-animovaný snímek z roku 1978 o malém opuštěném kominíčkovi (Tommy Pender), který se přes nepřízeň osudu, jež jej provází na každém kroku, dostane do kouzelného světa pod vodní hladinou, kde prožije spoustu dobrodružství a pozná mnoho nových přátel. (vendy63)

Recenze (19)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tohle jsem měl vidět jako děcko, protože věřím, že tehdy by se mi to líbilo víc. V tomhle věku už to na mě bylo prostě moc dětské, ačkoli ta úvodní hraná půlhodina je na takovou pohádku celkem drsná, ale zase v ní vyniká zajímavý kontrast mezi drsnou, temnou a povětšinou šedou realitou a tím barevným, veselým a veskrze optimistickým podmořským světem. Vlastně i to dost pomáhá tomu, proč nakonec tu slabou čtvrtou hvězdičku dávám, protože ona to vůbec není špatná pohádka. Sice jsem teda musel překousnout cca 5 písniček, z čehož 4 jsou vlastně jedna a ta samá, přičemž se jen mění některá slova v textu (zase ale v tom je jisté kouzlo - každá postava zazpívá, co pro ni znamená že je něco "super a prima", přičemž se v tom víc odrazí její charakter + přezpívané jsou ty písničky do češtiny překvapivě fakt dost dobře, takže jsem aspoň neměl problém si to poslechnout, když už nic jiného), ale jinak mi to utíkalo docela rychle, příjemně se mi na to dívalo, sem tam i nějaká povedená vtipná hláška tam zazněla a věřím, že ve své době to musel být pro děcka fajn film. Co by na to ale řekly dnešní děti fakt netuším, to budou muset posoudit jiní. Za mě ale docela spokojenost a i přes to, že je to dost mířené jenom na děti, mě to zaujalo víc, než kdejaký současný animák... Ale Luca v tomhle subžánru života humanoidních bytostí pod vodou pro mě pořád vede a asi tomu tak bude ještě dlouho. Slabé 4* ()

baaaja 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem tuhle pohádku jako malá neviděla, ale věřim tomu, že kdybych jí viděla, tak jí teď ohodnotim líp. Jenže vzhledem k tomu, že jsem jí viděla poprvé až teď, kdy mi už tak trochu chybí ten dětskej pohled na věc a jsem už o něco náročnějsí divák, tak jsem z ní až tak nadšená nebyla. Ráda bych "držela basu" s těma, pro který byla (a možná pro někoho ještě i je) tahle pohádka středobodem jejich dětství, a nerada tak kazim celkové hodnocení, ale nemyslim si, že by to byla pohádka kvalitní na nějakých 80% a víc.. takže pro mě max. 2,5 * ()

Reklama

POciSEM 

všechny recenze uživatele

Hmmm nostalgický efekt se nějak nedostavil.Jako bejby sem měl tuhle taškařici strašně rád a vždycky sem se těšil až na to se školkou zase vyrazíme ale teď s odstupem času už všechno to dětský kouzlo nejspíš vyčpělo.Bedlivě sem vyčkával až skončí hraná část a začne ta animovaná jízda a teď tomu bylo naopak.Hraná část je hodně v pohodě a ta animovaná už mi skoro nic neřikala.Teda až na ten kvalitní song fajne,bezva,príma. ()

vendy63 

všechny recenze uživatele

Fajn,fajn,fajn,fajn,fajn bezva príma ,tahleta pisnička mě pronásleduje dodnes .Pokaždé když si vzpomenu na tenhle film .A stejně jako její začátek je i moje hodnocení fajn,bezva príma protože tehle pohádce se snad odpad a podobné male hodnocení ani nemuže dát. Pro mě jsou Vodní děti hlavně nostalgickou záležitostí a i když se nemužou rovnat dnešním pixarovkám pro mě byly jsou a budou pětihvězdičkové .-) ()

Teya 

všechny recenze uživatele

Pixarovky ať se jdou všechny svorně vycpat, s Vodními dětmi se nemůžou ani v nejmenším srovnávat. Takhle má vypadat pohádka pro nejmenší! Viděla jsem ji až v dospělosti, takže mě k ní nepojí žádný sentiment ani nostalgické vzpomínky, ale přesto na mě ve výsledku působí mile, zábavně a neuvěřitelně kreativně - což je přesně ta vlastnost, která dnešním animákům chybí. Sedmdesátá léta jsou v tomhle směru zkrátka nesmrtelná a nepřekonatelná. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama