Šesťdesiat rokov pred narodením Krista Gália trpí vojnami a ustavičnými nájazdmi kočovných národov. Svedkom vraždy Kráľa Celltilla je jeho syn Vercingétorix (CHRISTOPHER LAMBERT), ktorý prisahá pomstu. Ukryje sa hlboko v lesoch a pod vedením druidského veľkňaza sa naučí ovládať bojové umenia tajomných Druidov. Až potom sa vráti k svojmu národu, aby ho zjednotil a zavŕšil tak svoju pomstu. Zistí však, že ho čaká oveľa silnejší nepriateľ - légie Rimanov. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Ďalšie Lambertovské béčko v ktorom sa pokúša hrať galského vodcu. Hovorím pokúša, pretože výsledok jeho "snaženia" pozostávajúceho hlavne z prilepených fúzov a naducanej parochne je dosť smiešny. Nikdy sa mi nepodarilo dopozerať tento film celý naraz, pred časom som videl začiatok a teraz zasa koniec. Ono nie je o čo stáť, z filmového a vyprávačského hľadiska to nestojí ani za čokoládový groš. Finálna bitka síce v sebe nesie isté známky pôsobivosti, ale je natočená až neuveriteľne skratkovito a sucho. Väčšinou pozostáva zo stále tých istých záberov na letiace šípy a kopije, kombinované s prestrihmi na ležiace mŕtvoly a Lamberta ako sa s nechápavým výrazom potáca uprostred pričom sám počas boja nepohne ani prstom. No, kamera občas hodí okom aj na Caesara pôsobiaceho dojmom dobráckeho deduška. A aby bolo jasné že je to naozaj vážne tak do toho furt úpenlivo zavýjajú dáke ženštiny a lesné rohy. Postavy sa malátne motkajú obrazom ako armáda zombíkov a vzduchom občas preletí nejaký ten motivačný prejav ktorý človeka skôr uspí než vyburcuje. Z formálneho hľadiska je to v podstate regulérny dokument ktorý sa zvrhol na nepodarený "film". ()

Eristt odpad!

Tak tohle byl zážitek. Nekontrolované záchvaty smíchu mě chytaly každý druhý okamžik. Nemá cenu rozepisovat šílenou kameru, neuvěřitelně vtipné "drsné" záběry na hlavní hrdiny podkreslené cool hudbou (která se tam ovšem vůbec nehodí). Co ale musím, je vyzdvihnout záběry válečné vřavy. Protože ta je naprosto nepopsatelná. Doslova. Ona tam vlastně žádná nebyla. Armády pochodovaly, pochodovaly a pochodovaly. Následovaly nějaká vata mezi záběrů (většinou šípy, kouř popřípadě oštěpy), střih a ... záběr na mrtvoly. A ty kostýmy...a hlavní hrdina...a...no prostě se na to nedívejte. ()

Mat21 odpad!

Na prahu přelomu letopočtu jsou galské země sužovány nájezdy a intriky římského impéria. Julius Ceasar zamýšlí využít zmanipulovatelných barbarských náčelníků k útoku na teutony. Jeden muž však prohlédne lstivé jednání, využije své vůdcovské předpoklady ke sjednocení hašteřivých galských kmenů a stane v jejich čele, aby navždy vyhnal okupanty ze své země. Vercingétorix se postavil samotnému Římu a stal se legendou. ● Ne, prostě nevěřím, že něco tak strašného může být produktem francouzské kinematografie. Snad kdyby film Král Galů byl označen jako inscenace nebo hraný dokument s více historickými údaji, šlo by přimhouřit oko. Nicméně tohle filmaři snad ani nemohli myslet vážně, být v kině, po 30 minutách se zvednu a odcházím. ║22.8.2009║ ()

vito_corle odpad!

Větší hrůzu jsem v životě neviděl je to děs a i když historii mám rád tohle se mi vážně nelíbilo byla to děs a hrůza až z toho boleli oči-ODPAD! ()

Ziggy Zagg

Tento film je vyloženě ztráta času. Lambert není dobrý herec, a když se dostane do béčkového filmu, lehce z něj udělá céčko. Střih měl na starosti snad nějaký holič ... o hudbě raději nemluvím, to chce slyšet. ()

Solly

Hodně nevyužité téma i herecké osobnosti. Lambert předvádí standardní kukuč alá mladý McLoud, Sydowuv druid je ve filmu tak nějak zbytečně a Brandauer jen svojí přítomností nad ostatními naprosto vyniká, i když kromě účesu a výstroje se mi vůbec neslučuje se zažitým obrazem Julia Cesara :( Prostě nechat si ujít tento film, ušetřil bych si dvěhodiny času a nic bych neztratil. ()

Arccos

Neco strasneho. Historicky i filmove. Az si vzpomenu, proc tomu davam aspon jednu hvezdicku, tak to sem rychle pripisu - mozna mam jenom dobrou naladu. A proc se to, proboha, v USA predvadi pod nazvem Druids? ()

tartan

Najšialenejší účes v dejinách filmu - skutočný Vercingetorix si na onom svete z toho, ako vyzerá v podaní Ch. Lamberta, musí trhať vlasy ;-) ()

helrohir

Nerozumiem tomu. Francúzi chcú natočiť film o jednej z hrdinských postáv histórie ich zeme, ale v konečnom dôsledku to vyzerá ako keby chcel niekto natočiť naschvál fakt veľmi zlý film a podriaďuje tomu všetky aspekty - amatérska réžia, fakt úbohý herci a aj celkový dojem z filmu je naprd. Ani neviem, za čo dávam tú jednu hviezdu. Snáď za aký taký pokus o výpravnosť.. ()

infernet

Ta jedna hvězda je za to, že se jedná o historický film a ty já moc rád... .Ale jinak bych snad radši navštívil "biograf" v Petschkárně... ()

Chrudoš

Není to takovej děs jak se zde prezentuje, je to objektivně za tři hvězdy, házet to do odpadu je nefér. Proto dorovnávám... Filmů o tomto období moc není a proto zaplať pánbú za něj... ()