Milano33

Pokračovanie dvojdielu sa nesie v podobnom duchu ako prvá časť, ľudstvo zažíva krízu a kvôli mimozemskej hrozbe sa akútne spustila reťazová reakcia. Okolo tohoto všetkého sa seriál snaží vystavať napínavý dramat, ktorý však zlyháva v základoch. I keď komické prvky na tomto seriály ma poväčšine bavia, tu sa mi zdali trošku zbytočnými a humor samotný bol tlačený až príliš na silu. Áno, snaha vybudovať napätie tu je, ale lacný a detinský humor to celé zhadzuje. Najväčší pozitívom bol asi prvý náznak emócií, keď sa dianie stalo pre Doctora náhle osobným. Totiž stále pred ním ťažká voľba, pre záchranu sveta musel vystaviť Rose nebezpečenstvu, ktoré by ju dokonca mohlo stáť život. ()

MrMartinTm

Pokračování Slitheenského dvojdílu je hodně jiné, než jeho předchůdce, stále je to ale strašně fajn. Zatímco první epizodka byl takový spíš prozkoumávací díl, kde jsme zjišťovali, co se děje, zde už se naplno pouštíme do samotného děje. Negativa jsou vlastně prakticky stejná, t.j. občas poměrně cringe humor a momenty a špatné CGI Slitheenů v pohybu (taky je vtipný, jak moc očividný je, že tvůrci vytvořili asi 3 animace pro modely Slitheenů, které se stále opakují :D Třeba ta animace Slitheena vylézajícího z člověka, co se natahuje a máchá kolem sebe rukama, případně animace běžícího Slitheena, který se zastavení a ohlédne se za sebe, to je v té epizodě třeba třikrát :D). Jinak je to ale vlastně hrozně fajn. Ta depresivní atmosféra blížící se invaze a konce světa je fajn, samotní Slitheeni jako záporáci jsou taky celkem dobří. Chemie mezi Doctorem, Rose, Mickeym a Jackie je skvělá a i když já osobně moc nemusím postavu Harriet, není úplně zlá. Jsou tu sice pofiderní momenty (scéna, kdy se všichni vojáci obrátí proti Doktorovi, známému odborníkovi na mimozemšťany, jen proto, že nějaký cápek řekne, že zabil ostatní lidi: jak by to asi sakra udělal, rukama? :D nebo fakt, že z jedné webové stránky (stránky tajné vládní organizace, která má mimochodem jako přihlašovací heslo Buffalo :D) lze v podstatě po jednom přihlášení (opět podotýkám, s tak primitivním heslem) poslat raketu doprostřed obydleného města :D Wtf?), jinak ale strašně dobrý, zábavný a napínavý díl. 8/10 ()