Pán času - Série 12 (2020) (série)

The Timeless Children (S12E10)

(epizoda)
Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, 2020, 1 h 5 min

Milano33 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už si ani nepamätám, kedy som bol naposledy z niečoho až takto znechutený a sklamaný, ako práve pri tomto twiste. Toto je urážka Doctora Who na všetkých frontách, naprosté nepochopenie zo strany tvorcov toho, čo robilo Doctora takým výnimočným a jedinečným. Je až k nepochopeniu, že sa tvorcom podarilo prepísaním viac než 50-ročnej histórie seriálu, vyhodiť všetko do povetria a obrátiť v nivoč. Lore planéty Gallifrey, mytológia Time Lordov a tajomná povaha a pôvod Doctora, všetko toto bolo znevážené a pošliapané, a to skutočne tragickým spôsobom. A nový Master takisto zlyháva po všetkých možných stránkach. Nič proti Jodie, tú mám aj napriek všetkému veľmi rád a podľa mňa je  výborným Doctorom, len ten scenár ju neskutočne okliešťuje. Jodie je asi jedinou svetlou stránkou posledných dvoch sérií. ()

stepankoby1

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Příležitostní konzumenti dávno odešli a nezajímají se, youtuberští recenzenti se můžou z toho všeho drámota kolem ve skutečnosti neexistující politické agitky posrat a dlouholetí fandové čím dál víc ztrácejí zájem aktivně se angažovat ve fandomu. Do takového stavu zahnaly DW pouhé dvě série o dvaceti dílech, a žádný z nich neměl takový dopad jako tenhle. Ono sahat na historii může být zábava, ale je na to potřeba schopný a přesný scénárista, co to zvládne s přehledem. Aktuální showrunner tohle ale vůbec nezvládá a nedokáže udržet všechno pohromadě tak, aby to dávalo smysl a něco kloudného z toho i vyplynulo. V takovém případě je pak pochopitelné, že když nesahá jen na historii, ale i základní kámen celého seriálu, celý domeček z karet se mu zbortí pod rukama. Já něco takového asi i trošku čekal, přesto jsem však až do poslední chvíle doufal, že má něco zajímavého připraveného, jen aby má nejhorší očekávání nakonec i překonal podkopáním všeho, co se pro seriál stalo poznávacím. Opravdu gratuluji producentům i panu Chibnallovi, a doufám, že jsou na sebe pyšní. Jediným možným návratem na správnou cestu se oficiálně stává zazdění posledních dvou sérií, jinak už si nikdy neužijeme žádnou z budoucích bezvýchodných situací, které jsou pro DW typické. Otázka "proč se neobětuje, když má nekonečno regenerací" bude na mysli neustále. Stejně tak asi nikdy nebudu koukat stejným pohledem na ty skvělé scénáristické berličky minulých sérií (znovupředstavení renegerace pomocí Doctorovy oběti Rose, DoctorDonna definitivně zapuzující Donnino utíkání od mizerného života, dar budoucích životů River Doctorovi kvůli odhalené budoucnosti, ve které jí věří). Nebudu popisovat, co všechno na tom je špatně, ani jak se z toho mohl stát gamechanger. Jednak už to mnohem lépe zvládli jiní, jednak mi za slohovku tahle hovadina ani nestojí. Ve výsledku jde o to, že se celý seriál stočí do nesmyslna, zničí veškerou kontinuitu a poškodí jeho všudypřítomné inspirující myšlenky. Na ničem z toho ale ani trochu nezáleží, protože se nemění ani Doctor, ani Master, ani jejich názory v žádném smysluplném směru. Od nasraného odpadu mi brání jen hvězdný Sacha Dhawan, kterým seriál nechutně vyplýtval tak, že mu dal postavu s retconovaným charakterovým vývojem... Update: ...a nekonečná zášť i o rok později, kterou překonává jenom moje láska k Doctorovi Who, mě k němu naopak přitahuje. Update 2: Odkud se proboha vzala silně rozšířená domněnka, že Jodie jako ženský Doctor škodí celému seriálu a musí odejít? Jako ano, sám ji nemám rád, ale v žádném případě není nejhorší částí posledních dvou sérií. ()

Polgedney

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdyby v této epizodě nepředělali celého Doctora od základu tak bych tomu možná dal i 4 nebo 5 hvězdiček, ale přes tohle se prostě nepřenesu a budu celou tuhle sérii brát jenom jako nepovedenou fanfikci.. Důvod proč tomu vlastně dávám 3 hvězdičky je, protože samo o sobě to špatný nebylo, akci to mělo, napětí taky a nebylo to tak že bych se vyloženě nudil, ale to že je to spojený s Doctorem (nebo přesněji, že to je Doctor Who), je na tom to špatný. ()

Vämpiriüs

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jak napsat komentář bez spoilerů ... inu velmi poutavé zakončení s brilantní atmosférou. Scénáristé už nevědí, kam seriál posunout a tak se snaží o „převratné odhalení“ , proto se dozvídáme další nové střípky ohledně Doctora. Žel se tento příběh dal rozhodně ještě natáhnout a 65 minutová stopáž je prostě málo. Master je výborný a třeba se sejde s dalšími svými regeneracemi. Každopádně mě zajímá, jaký bude mít dopad tento díl na celý seriál. ()

Sadova302b50

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stručně - Master jede! Sacha Dhawan byl castingový úspěch číslo jedna. A ano, tvůrci zde různé nitky spojili dohromady a trochu to překombinovali, tedy nejednalo se o absolutně nejlepší finále moderního pána času. Přesto všechno tento dvoudíl považuji za velmi zdařilý a vnímám ho jako dobré zakončení dvanácté série, které se v poslední mintě zároveň snaží navnadit na další epizody. 10. epizoda mezi 4 a 5, přikláním se k vyššímu hodnocení. ()