Hodná holka

• Nizozemsko

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

Jasně, téma (snaha vymanit se z ubíjejícího stereotypu) natolik oprýskané, že těžko z toho vycucnout ještě nějaké barvy, ale je to taky natolik civilní, že nemůžu ohrnout nos. Navíc Hodná holka disponuje scénou na křižovatce (balanc mezi nudnou a nic nového nepřinášející, ale pořád ještě jistotou a začátkem něčeho nového, neznámého, avšak bez zajištěné úspěšnosti), kterou prostě miluju. // Kdo chytá v amerických nezávislých vodách? Znuděný divák, který se chce pokochat nudou někoho jiného. A tady ta nuda má svůj náboj, který se mi prostě líbí.(1.1.2008)

Zistujem, ze Jennifer Aniston je skvela herecka. Velmi prijemne zistenie, doteraz ma jej meno skor odradzalo. Nevsedny film o vsednom zivote. Uverila som mu kazdu jednu postavu. Tak strasne som Justine (priznacne meno hrdinky, ach) drzala palce, aby sa vymanila od manzela aj milenca (looseri jak vystopkani, tomu sa teda hovori z dazda pod odkvap..), aby neprehrala s tym zmrdom manzelovym akozekamaratom..! Frustracia v ovzdusi bola hmatatelna a napriek tomu ten film nebol otravny ! Niekedy si urobim cas a pozriem znova -sustredene, cely film.(2.9.2012)

Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé, kam chtějí... a z posledních sil hodná Justine z městečka, kde nechcípl pes, ale celá smečka, dospívá k závěru, že dlouhá a klopotná cesta do nebe za to možná ani nestojí, zvlášť pokud je vám uloženo absolvovat ji po boku manžela, kterého horko těžko snášíte, a v práci, kterou nesnášíte. A říct si v takové chvíli, že máte být rádi a že vám vlastně nic neschází je jako tvrdit, že zastavivší se hodiny nepotřebují spravit, protože přece dvakrát za den ukazují správný čas. Mnou jinak dost neoblíbená Jennifer mě příjemně překvapila, její obvyklé přehrávající nesympatické hysterky kamsi zmizely a místo nich se objevila civilní a přirozená herečka, mnou velmi oblíbený Gyllenhaal byl coby rozháraný teenager lepší v Donniem a Holdena Caufielda jednadvacátého století vidím spíš v Igbym Kierana Culkina, ale i tak skvělé.(13.1.2010)

Ako človek, ktorý sa zamiloval do staršej ženy a sme spolu 7 rokov, som si túto snímku obľúbil a dosť na mňa zapôsobila. Navyše v hlavných úlohách megahviezdy Jennifer Aniston a Jake Gyllenhaal. Proste ďalší dobrý filmíček zo života, som rád že som videl Jeniffer Ariston tiež trochu v inej úlohe ako v tuctových komédiách, tu sa mi naozaj páčila. Tu sa mi páčili vôbec všetci herci, za to asi môže uhol pohľadu akým bol film natočený a za to patrí vďaka réžii. Výborný film, ktorý naráža na takmer filozofickú otázku, ktorú si čas od času položí každý z nás - aký má zmysel žiť v tomto hnusnom svete, nenávidím svet, čo mám robiť. Exceluje tu Jenifer Aniston, o ktorej som si nikdy nemyslel, že by mohla tak dobre zahrať. Dokonale naživo a obyčajne hrá svoju životnú rolu až je to neuveriteľné. The Good Girl stojí v každom prípade za pozretie, aj keď to je menej známa, nezávislá snímka.(12.10.2019)

Téma, které je tak často omýlané, ale stále aktuální, jelikož je to zcela "normální" a miliony lidí na světě, třeba zrovna teď, řeší stejnou situaci, jako hlavní postava Justine. Proto je pro mě film zajímavý, i když se určitým způsobem "táhne", ale zvratů je tam ažaž. Všichni jsou určitým způsobem nešťastný, ale záleží jen na každém zvlášť, co s tím udělají...(3.3.2012)