Hodná holka

• USA The Good Girl (více)
Trailer

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiální text distributora)

Trailer

MickeyStuma

Obyčejná holka v obyčejném nudném manželství zaměstnaná v supermarketu přemýšlející o radostném životě a miminku. Poklidný ale silný příběh plný zákoutí a nástrah života, ve kterém se mnohá žena snad i najde. Jennifer Aniston tu v hlavní roli podala do této doby poněkud nezvyklí, ale emocionálně naprosto velice přesvědčiví výkon. V situaci v takovémto podání by málo kdo chtěl být. Tady si u mě coby herečka získala veškeré mé sympatie. Atmosféra snímku je stejně tak frustrovaná jako život hrdinky příběhu, což vede k lepšímu uchopení problému jejího života. V očích má jiskru radosti a štěstí, ale ne a ne se naplnit. Příchod milence už sice trochu rozčeří hladinu spokojenosti, ale svědomí je přeci jen silnější než touha utéct z beznaděje ponurosti a zoufalství. Nejedná se o dramatický, citový či romantický snímek. Je to jen takový náhled do strastiplného osudu jedné ženy, se kterou se život ve štěstí zrovna nemazlí. ()

Fiftis

Ako človek, ktorý sa zamiloval do staršej ženy a sme spolu 7 rokov, som si túto snímku obľúbil a dosť na mňa zapôsobila. Navyše v hlavných úlohách megahviezdy Jennifer Aniston a Jake Gyllenhaal. Proste ďalší dobrý filmíček zo života, som rád že som videl Jeniffer Ariston tiež trochu v inej úlohe ako v tuctových komédiách, tu sa mi naozaj páčila. Tu sa mi páčili vôbec všetci herci, za to asi môže uhol pohľadu akým bol film natočený a za to patrí vďaka réžii. Výborný film, ktorý naráža na takmer filozofickú otázku, ktorú si čas od času položí každý z nás - aký má zmysel žiť v tomto hnusnom svete, nenávidím svet, čo mám robiť. Exceluje tu Jenifer Aniston, o ktorej som si nikdy nemyslel, že by mohla tak dobre zahrať. Dokonale naživo a obyčajne hrá svoju životnú rolu až je to neuveriteľné. The Good Girl stojí v každom prípade za pozretie, aj keď to je menej známa, nezávislá snímka. ()

LukeSharp

Pro mě povinnost dát 5*.Dva z mých nejoblíbenějších herců předvádějí herecký koncert.Jennifer jsem viděl poprvé mimo komediální žánr a uvěřil jsem ji všechno.Její frustraci z práce,nechut´ k manželovi,ale chápal jsem i závěrečná rozhodnutí,které musela udělat.Jake je podle mě jedním z největších talentů,který se začíná stále více prosazovat a právem protože je fakt dobrej.Velmi vydařené,sladké,milostné drama(a to tomuto druhu filmů moc nefandím) za 80% ()

Skip

Čekal jsem, jestli náhodou neuvidím od Jennifer Anistonové další z variací na Rachel z Přátel, ale ono ne. Manželku uvězněnou v ne zrovna dvakrát šťastném manželství zahrála dost přesvědčivě. Je to film o lidech, marně toužících po něčem víc, než jim život zrovna nabízí, o lidech, kteří věří, že může být něco lepšího než to, co zrovna mají. Ale když se s tím pokusí něco udělat, nabijou si akorát tak čumák. A tak žijí dál, stejně jako spousta jiných jim podobných. Snad v příštím životě...snad. ()

Heroine

Nemám tenhle film ráda, protože každé rozhodnutí hlavní hrdinky mne nesmírně štve. Ale už to, že vůbec přemýšlím nad jednáním postav z tohohle filmu, znamená že mne musel aspoň trochu zaujmout. Paní Anistonová, i když většinu jejich rolí fakt nesnáším, zde dala dost slušný výkon. Podařil se tak film o dokonalém zpackání hned několika životů, který si ale rozumný divák nikdy neoblíbí, protože to může jedině zkazit náladu. ()

• V čase vyjdenia filmu to bol v tom čase najoceňovanejší herecký výkon Jennifer Aniston po zaškatuľkovaní sa v Priateľoch (1994). Mnohí si mysleli, že by si dokonca mohla zabezpečiť nomináciu na Oscara, čo sa nestalo. (Arsenal83)
  • Ve scéně, kdy se Justine (Jennifer Aniston) vrací domů, sledují Phil (John C. Reilly) a Bubba (Tim Blake Nelson) v televizi seriál Happy Tree Friends (od r. 2006). (Avalon820)
  • Jake Gyllenhaal priznal, že v sexuálnych scénach filmu bolo jeho hlavnou úlohou ležať nad Jennifer Aniston a zakrývať jej prsia. Povedal, že medzi nich vložila aj vankúš, aby sa nedotýkali v spodnej časti. (Arsenal83)