Hodná holka

• USA The Good Girl (více)
Trailer

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiální text distributora)

Trailer

novoten

Hlavně v úvodu melancholická a mírně hypnotická sonda do všech bolavých a beznadějných duší. Škoda, že se postupem času začne dávat načernalému humoru přednost o kousek víc, než by bylo ideální a postavy jsou s výjimkou dokonalého Holdena přeci jen příliš archetypální a spějí k očekávanému závěru. 70% ()

Matty

Jaké je nejoblíbenější téma amerických nezávislých filmařů? Hledání únikového východu z bludného kruhu rutinního života bez vyhlídek. Jaký je jejich oblíbený žánr? Základ tvoří drama dávající dostatečný prostor snaživým hercům (všechny hollywoodské hvězdičky si přece chtějí zahrát v „něčem umělečtějším“) a kolem něj je příležitostně rozehraná, přiměřeně bizarní, komedie. Happy end v jakékoliv podobě je zcela nepřípustný, vždyť jím se vyznačují všechny ty hnusné, přeslazené komerčáky. Tohle platí obecně, stejně tak platí fakt, že americká nezávislá filmová scéna je natolik otevřená novým talentům, že se v ní jen obtížně hledají kvalitní filmy. Hodná holka sice není jedním z nich, ale na rozdíl od těch vyloženě špatných má pár pěkných momentů. Rovněž má Jennifer Anistononovou, snažící se vymanit z role Rachel (snaží se holka, snaží, ale to je asi tak vše). Inu, oslava průměrnosti. 65% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, DaViD´82, marti ()

dobytek

Takovej docela obyčejnej film o docela obyčejnejch lidech a jejich obyčejnejch problémech. Divák se tak docela může sžít s postavama a oproti všemožnejm supermanům, co právě zachraňujou svět, je to přijemná změna. Někomu to možná bude připadat nudný, ale já podobný filmy teda můžu a to jako hodně. Trochu bych to přirovnal k filmu Office space a to nejen kvůli účasti Jennifer Aniston. Ta mimochodem ukazuje, že umí hrát i něco jinýho, než Rachel z Přátel. Jake Gyllenhaal se sice celou dobu tvářil tajemně, jak kdyby mu zapomněli říct, že už nehraje roli Donnieho Darka, ale to nebylo zase až tak na škodu a celkem mi ve filmu seděl. Hodná holka neni film, kterej plní kina, ale na takovej odpočinkovej večer to pro mě rozhodně neni špatná volba. ()

charlosina

Jasně, téma (snaha vymanit se z ubíjejícího stereotypu) natolik oprýskané, že těžko z toho vycucnout ještě nějaké barvy, ale je to taky natolik civilní, že nemůžu ohrnout nos. Navíc Hodná holka disponuje scénou na křižovatce (balanc mezi nudnou a nic nového nepřinášející, ale pořád ještě jistotou a začátkem něčeho nového, neznámého, avšak bez zajištěné úspěšnosti), kterou prostě miluju. // Kdo chytá v amerických nezávislých vodách? Znuděný divák, který se chce pokochat nudou někoho jiného. A tady ta nuda má svůj náboj, který se mi prostě líbí. ()

Faidra

Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé, kam chtějí... a z posledních sil hodná Justine z městečka, kde nechcípl pes, ale celá smečka, dospívá k závěru, že dlouhá a klopotná cesta do nebe za to možná ani nestojí, zvlášť pokud je vám uloženo absolvovat ji po boku manžela, kterého horko těžko snášíte, a v práci, kterou nesnášíte. A říct si v takové chvíli, že máte být rádi a že vám vlastně nic neschází je jako tvrdit, že zastavivší se hodiny nepotřebují spravit, protože přece dvakrát za den ukazují správný čas. Mnou jinak dost neoblíbená Jennifer mě příjemně překvapila, její obvyklé přehrávající nesympatické hysterky kamsi zmizely a místo nich se objevila civilní a přirozená herečka, mnou velmi oblíbený Gyllenhaal byl coby rozháraný teenager lepší v Donniem a Holdena Caufielda jednadvacátého století vidím spíš v Igbym Kierana Culkina, ale i tak skvělé. ()

• Jennifer Aniston přijala roli Justine pod podmínkou, že se již dále nebude do scénáře nějak zásadně zasahovat. (Avalon820)
  • Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)
  • Postava Holdena (Jake Gyllenhaal) je pojmenována podle jednoho z charakterů vytvořených americkým spisovatelem J. D. Salingerem. Shodou okolností je podle jiné z jeho postav (konkrétně z románu "Franny and Zooey") zase pojmenována herečka Zooey Deschanel, ztvárňující v tomto filmu postavu Cheryl. (Avalon820)