Hodná holka

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

• Heroine

Nemám tenhle film ráda, protože každé rozhodnutí hlavní hrdinky mne nesmírně štve. Ale už to, že vůbec přemýšlím nad jednáním postav z tohohle filmu, znamená že mne musel aspoň trochu zaujmout. Paní Anistonová, i když většinu jejich rolí fakt nesnáším, zde dala dost slušný výkon. Podařil se tak film o dokonalém zpackání hned několika životů, který si ale rozumný divák nikdy neoblíbí, protože to může jedině zkazit náladu.(14.1.2012)

Na první pohled to působí jako další z těch malých "nezávislých" amerických filmů, do kterých si filmové a televizní hvězdy občas odskočí ukázat, že taky umí hrát. Obyčejné texaské městečko, obyčejný supermarket a v něm obyčejná ženská, otrávená z práce a věčně zhuleného manžela. Až jednou začne v supermarketu pracovat typický outsider, takový, jaký musí být v každém takovém malém nezávislém filmu, a Justine se do něj - jak jinak - zamiluje. __________ Ovšem stejně tak, jako dokáže jedna Justinina kolegyně nenápadně včlenit peprné urážky zákazníků i do hlášení o slevách, vkrádá se už od začátku do tohoto filmu cynismus a hodně černý humor. Janifer Aniston opravdu velmi dobře stvárňuje svoji Justine - nevinně vypadající monstrum, které vlastně nemá žádné city a emoce, které žije tak trochu mimo realitu, kterou jen občas nezúčastněně glosuje.__________ Hodná holka je film, který přestože působí celkem mile a příjemně, je ve skutečnosti značně znepokojivý... (A navíc v něm všichni herci dokazují, že opravdu umí hrát.)(2.12.2007)

• mazic

Je depresivní koukat na většinu z nás i v tlevizi, proto to nízké hodnocení, jelikož jen málo z nás si řeklo, kurňa koukám na sebe a zkusím změnit svůj stereotyp........Jelikož mě tento problém, momentálně, netíží, celkem jsem se nudil při koukání na tento film...... Mohl jsem se na něj kouknout z okna a u většiny v okolí bych našel to samé........ A jinak nedoporučuji koukat s někým, kdo má depresi... Mohli byste jí z něho dostat taky :-) dvě hvězdy za herce........(10.2.2008)

"Standardní" dílo americké nezávislé tvorby přibližující obyčejné problémy obyčejných lidí amerického maloměsta. Hodná holka má své nesporné kvality, navíc mě velmi mile překvapila Jennifer Aniston, která mě snad poprvé dokázala přesvědčit o svých kvalitách a její postavu frustrované a nespokojené ženy jsem jí uvěřil. Žánrové zařazení mj. mezi komedie bych bral opravdu velmi s rezervou - jistý nadhled zde jistě je, nicméně melancholie zde má drtivou převahu.(26.4.2015)

• jasanka

Příběh plný neporozumění, apatie ze života a ze vztahů, z práce, zkrátka z neprožitého života. Krásně vás utlumí a nemáte chuť o čemkoli přemýšlet. To je asi jediné plus. Jinak celkem nudné drama, na kterém není ani špetka "komediálna". Jennifer Aniston patří k mým nejoblíbenějším herečkám, ale mnohem víc mi na ni sedí komedie. Neříkám, že to odehrála špatně, jen tomu prostě něco chybí.(1.6.2011)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. ledna 2002 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

• - Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)

• - Role Cheryl (Zooey Deschanel) byla zpočátku připisována herečkám Michelle Williams a Izabelle Miko. (newpage)