Hodná holka

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

• Heroine

Nemám tenhle film ráda, protože každé rozhodnutí hlavní hrdinky mne nesmírně štve. Ale už to, že vůbec přemýšlím nad jednáním postav z tohohle filmu, znamená že mne musel aspoň trochu zaujmout. Paní Anistonová, i když většinu jejich rolí fakt nesnáším, zde dala dost slušný výkon. Podařil se tak film o dokonalém zpackání hned několika životů, který si ale rozumný divák nikdy neoblíbí, protože to může jedině zkazit náladu.(14.1.2012)

Nemůžu si pomoct, ale Hodná holka se zbytečně podceňuje. Film sice nestrhává davy a téma ubíjejícího stereotypu je možná čerstvé jako včerejší zprávy, ale pro mě bude vždycky svým způsobem filmovým zážitkem. Nahořklá atmosféra proložená sem tam nějakým tím černým humorem je přesně taková, aby se Hodná holka nebrala až moc vážně, ale aby se přesto nevtíravě ozvala stará známá znepokojenost. Už tak vyšinutý Gyllenhaal mě ve filmu bavil, přesvědčila i překvapeně "jiná" Aniston a nepřekvapivě potěšil John C. Reilly. HLÁŠKA OBSAHUJÍCÍ SPOILER: "Holden byl zloděj a narušený člověk, přesto všechno co se stalo je tragické. Proto vezměme si z toho příklad - nekraďme a nebuďme narušení."(16.8.2010)

Docela obyčejný námět, profláklé obsazení a velmi, velmi špatné zpracování. Naprosto bych vypustila komediální žánr, nesympatické a nervy drásající zaměstnance obchoďáku, přizvala dobrého hudebníka pro soundtrack a mohlo by z toho být slušné drama. Vlastně jsem s hlavní hrdinkou soucítila, fandila jí. Takže Jennifer Aniston se tu vůbec neukázala ve špatném světle. Dokázala, že umí hrát i vážnější role, než potrefenou Rachel. A Jake Gyllenhaal byl skvělý. Ty role psychicky narušených mladíků mu prostě sedí.(22.7.2010)

Jennifer Aniston mi vždycky mimo Přátele vadila, tady kupodivu i něco hrála a nelezla mi na nervy. Jake Gyllenhaal sice vypadá, že si odskočil z Donnieho Darka, ale tomu bych odpustila cokoliv. Skutečnou kvězdou je však Cheryl a její šílené hlášky, za které bych možná byla ochotná přidat i další hvězdičku...(22.8.2006)

Takovej docela obyčejnej film o docela obyčejnejch lidech a jejich obyčejnejch problémech. Divák se tak docela může sžít s postavama a oproti všemožnejm supermanům, co právě zachraňujou svět, je to přijemná změna. Někomu to možná bude připadat nudný, ale já podobný filmy teda můžu a to jako hodně. Trochu bych to přirovnal k filmu Office space a to nejen kvůli účasti Jennifer Aniston. Ta mimochodem ukazuje, že umí hrát i něco jinýho, než Rachel z Přátel. Jake Gyllenhaal se sice celou dobu tvářil tajemně, jak kdyby mu zapomněli říct, že už nehraje roli Donnieho Darka, ale to nebylo zase až tak na škodu a celkem mi ve filmu seděl. Hodná holka neni film, kterej plní kina, ale na takovej odpočinkovej večer to pro mě rozhodně neni špatná volba.(15.3.2007)

• - Aby oblečení Justine (Jennifer Aniston) vypadalo ve filmu více opotřebovaně a vytahaně, připevnil Miguel Arteta k rukávům kostýmů záváží již několik týdnů před začátkem natáčení. (Avalon820)

• - Jennifer Aniston přijala roli Justine pod podmínkou, že se již dále nebude do scénáře nějak zásadně zasahovat. (Avalon820)

• - Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)