Hodná holka

• Nizozemsko

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

Nevyrovnaná Justine pracuje, no spíš zevluje, v supermarketu Retail Rodeo. Z letargie ji vytrhne až nově příchozí taky nevyrovnaný zaměstnanec Holden (Thomas), kterého nikdo nechápe. Justine ho částečně pochopí, ale jelikož Holden je ztracený případ, není mu schopná pomoci ani ona. Výborná komedie, která neztrácí vtip ani ve velmi vážných scénách. Pro mě příjemné překvapení v podobě Jennifer Aniston. Skvělá je i dvojka zhulenců Phill - Bubba.(11.9.2007)

Čekal jsem, jestli náhodou neuvidím od Jennifer Anistonové další z variací na Rachel z Přátel, ale ono ne. Manželku uvězněnou v ne zrovna dvakrát šťastném manželství zahrála dost přesvědčivě. Je to film o lidech, marně toužících po něčem víc, než jim život zrovna nabízí, o lidech, kteří věří, že může být něco lepšího než to, co zrovna mají. Ale když se s tím pokusí něco udělat, nabijou si akorát tak čumák. A tak žijí dál, stejně jako spousta jiných jim podobných. Snad v příštím životě...snad.(31.8.2006)

• Fanucci

Tento příšerně natočený (komentářů zmiňujících kameru tu už koukám pár je) film měl asi působit opravdově a hluboce, ale místo toho je to taková slátanina. Totiž na psychologický film je scénář dost ubohý a na obyčejnou love-story příliš komplikovaný. Dialogy působí uměle a postavy nejsou divákovi přiblíženy důsledně, takže se s nimi vůbec nestotožní. Také vztah mezi Anniston a Gyllenhaalem působí nevěrohodně a zvláštně. Je to dáno jak nepřiměřenou rychlostí jeho vzniku, tak tím, že to mezi oběma před kamerou nejiskří. Prostě se k sobě vůbec nehodí. A aby té kritiky z mé strany nebylo málo:-), tak se ještě musím zmínit o samotné Jennifer Anniston. Ten kontrast její dokonalé "přátelovské" tvářičky s chudým prostředím a obnošeným oblečením mne přišel směšný. Ona role chudých prodavaček jednoduše hrát nemůže.(12.7.2005)

Hodně zvláštní film. Začátek se tváří jako drama o zpackaném životě a snaze o porozumění. To však vezme s nástupem druhé poloviny za své, film se otočí o 180 stupňů a dostane se do kategorie velmi černé a divné komedie. Ta je sice zábavná, zároveň ale ničí vybudované charaktery postav a jejich motivace načrtnuté na začátku. I přes tuto nevyváženost scénáře film nenudí, je originální a občas nás překvapí zajímavou myšlenkou. 8/10(12.11.2007)

Hlavně v úvodu melancholická a mírně hypnotická sonda do všech bolavých a beznadějných duší. Škoda, že se postupem času začne dávat načernalému humoru přednost o kousek víc, než by bylo ideální a postavy jsou s výjimkou dokonalého Holdena přeci jen příliš archetypální a spějí k očekávanému závěru. 70%(21.8.2006)

• - Aby oblečení Justine (Jennifer Aniston) vypadalo ve filmu více opotřebovaně a vytahaně, připevnil Miguel Arteta k rukávům kostýmů záváží již několik týdnů před začátkem natáčení. (Avalon820)

• - Jennifer Aniston přijala roli Justine pod podmínkou, že se již dále nebude do scénáře nějak zásadně zasahovat. (Avalon820)

• - Postava Holdena (Jake Gyllenhaal) je pojmenována podle jednoho z charakterů vytvořených americkým spisovatelem J. D. Salingerem. Shodou okolností je podle jiné z jeho postav (konkrétně z románu "Franny and Zooey") zase pojmenována herečka Zooey Deschanel, ztvárňující v tomto filmu postavu Cheryl. (Avalon820)