Hodná holka

The Good Girl

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

Téma ktorá je nám známa, pre mnoho ludí však len známa než skutočne prežitá sa stala hlavnou a ústrednou náplňou celého deja. Píšem, že pre mnoho ludí možno neprežitá, ale napadlo vás napr. v samoobsluhe sa poobzerať okolo seba a tak trochu vnímať tváre ktoré sa tam potichu prechádzajú !? - Aby aj čitatel čo film nevidel vedel očom píšem tak samotná úvodná veta scenáru napovedá očom tento film bude a čo bude riešiť alebo skôr nám zopakuje mnoho otázok ktoré sme si v živote už toľko krát kládli. Tá veta znela : ..." Dieťa vníma svet ako cukráreň s množstvom sladkostí, no ako dospievame tak v jednom okamžiku zbadáme že svet je vlastne väznica v ktorej čakáme na popravu. "... Viem, že táto veta znie trošku drsno, ale ak si ju prečítate ešte raz tak v nej zbadáte to, čo určite aj vám aspoň raz v živote prebehlo hlavou. Ten pocit keď nemáte svetlú cestu, ked viete a hlavne cítite, že útek zo sveta aspoň na pár hodín by bol nenaplnenou slobodou. Presne toto je námet filmu "The Good girl". - Herečku Jennifer Aniston považujem za viac než len ako Rachel zo seriálu Priatelia a nie len vďaka tomuto filmu. Vedel som že postava akú stvárnila jej bude pasovať a dokáže diváka zaujať natoľko aby v nej našiel seba samého a aby film bral vážne natoľko koľko si želali tvorcovia. Film od samotného začiatku stavá na základoch ktoré neodbočujú od reálneho života a drží sa toho až do samotného záveru. Je pravda že vo filme je cítíť nostalgiu a pochmúrne smutnú atmosféru, ale myslím že práve to bolo jeho cieľom. Vidíme spleť náhod kde ústrednou postavou je už spomenutá Jennifer Aniston a možno by neuškodilo počas filmu ubrať na ich tempe a množstve, ale tento ak sa to tak dá vobec nazvať nedostatok si všimnete až po skončení filmu. Film rozhodne dáva nádej a vedomie že v mnohom neostávame osamote i ked sa nám to tak občas zdá. Stojíme na svojej križovatke a najradšej by sme ostali stáť a nechceli aby sa červená zmenila na zelenú a rozhodnutie o našej ďalšej ceste a o našom ďalšom smere by sme nechali na neskôr, ale presne na tejto križovatke stojí aj tento film a odpoveď o jeho smere a nájdení vášho smeru nájdete aspoň na pár hodín práve v ňom. - The Good Girl ma nesklamal, bol prekvapením lebo som ho chápal ako film na pondelok a samotné rozhodnutie že teraz oňom píšem recenziu by ma nenapadlo ani vo sne :) Som rád že sa nezabúda aj na temnejšiu stránku života a že má niekto chuť a odvahu túto tému ukázať v plnej paráde. - Čo napísať na záver ? " Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť horšie !!! "(29.7.2012)

Lepší 4* za hezký vtipy a smutnej příběh. Celkem potěší znuděný hlas hlasatelky v obchodě, když upozorňuje na prostředky pro čištění potrubí, nebo závěrečná zlomyslnost se záměnou milence. Na druhé straně zde máme lidi žijící v zajetých kolejích, jež nejsou schopni něco změnit. A přece se o to naši dva hrdinové pokusí. Také je zvláštní, že oba nenávidí svět, to bude asi důvod závěrečné kulky v hlavě, škoda že jím jen neopovrhují jako já :-) Pokud bych se podíval na rozhodování, tak bylo celkem racionální a pochopitelné, budoucnost psanců s 15 000$ není moc dobrá, takže to nakonec dopadlo tak jak mělo, i když sem byl v průběhu občas překvapen.(10.9.2008)

• Heroine

Nemám tenhle film ráda, protože každé rozhodnutí hlavní hrdinky mne nesmírně štve. Ale už to, že vůbec přemýšlím nad jednáním postav z tohohle filmu, znamená že mne musel aspoň trochu zaujmout. Paní Anistonová, i když většinu jejich rolí fakt nesnáším, zde dala dost slušný výkon. Podařil se tak film o dokonalém zpackání hned několika životů, který si ale rozumný divák nikdy neoblíbí, protože to může jedině zkazit náladu.(14.1.2012)

Kdyby už nic, tak jsem díky Hodné holce zjistila, že Jake Gyllenhaal je fakt roztomilej, a také jsem po shlédnutí filmu napsala svoji první nefalšovaně erotickou báseň. Ale zároveň jsem byla i vcelku zaujata vykresleným pastelovým světem depresivna, ze kterého není úniku, jak film sám v závěru dokazuje. Před happy endy se není kam schovat. ♥(22.8.2010)

Nemůžu si pomoct, ale Hodná holka se zbytečně podceňuje. Film sice nestrhává davy a téma ubíjejícího stereotypu je možná čerstvé jako včerejší zprávy, ale pro mě bude vždycky svým způsobem filmovým zážitkem. Nahořklá atmosféra proložená sem tam nějakým tím černým humorem je přesně taková, aby se Hodná holka nebrala až moc vážně, ale aby se přesto nevtíravě ozvala stará známá znepokojenost. Už tak vyšinutý Gyllenhaal mě ve filmu bavil, přesvědčila i překvapeně "jiná" Aniston a nepřekvapivě potěšil John C. Reilly. HLÁŠKA OBSAHUJÍCÍ SPOILER: "Holden byl zloděj a narušený člověk, přesto všechno co se stalo je tragické. Proto vezměme si z toho příklad - nekraďme a nebuďme narušení."(16.8.2010)

• - Aby oblečení Justine (Jennifer Aniston) vypadalo ve filmu více opotřebovaně a vytahaně, připevnil Miguel Arteta k rukávům kostýmů záváží již několik týdnů před začátkem natáčení. (Avalon820)

• - Ve scéně, kdy se Justine (Jennifer Aniston) vrací domů, sledují Phil (John C. Reilly) a Bubba (Tim Blake Nelson) v televizi seriál Happy Tree Friends (od r. 2006). (Avalon820)

• - Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)