Hodná holka

• Nizozemsko

Poctivé dievča

Drama / Komedie / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2002, 89 min

Kdyby už nic, tak jsem díky Hodné holce zjistila, že Jake Gyllenhaal je fakt roztomilej, a také jsem po shlédnutí filmu napsala svoji první nefalšovaně erotickou báseň. Ale zároveň jsem byla i vcelku zaujata vykresleným pastelovým světem depresivna, ze kterého není úniku, jak film sám v závěru dokazuje. Před happy endy se není kam schovat. ♥(22.8.2010)

Abych si to ujasnil. Hodnej člověk je ten, kdo se nerozhoduje podle toho, po čem touží on sám, ale co se od něj očekává podle hesla společnosti "Normální je...." ??? Nezlobte se na mě, ale takovej člověk přece není hodnej, nýbrž blbej. Tohle je ten pravej důvod, proč se na ulici každej druhej tváří jako zmoklý štěně; protože se jako ovečky řídíme pravidlem hesla společnosti "Normální je...", a přitom nikdo vlastně doopravdy neví, co slovo normální znamená. Normální se určitě nerovná správný, pokud teda heslo "Normální je..." neznamená "Žij si svůj vlastní příběh." O tom ale silně pochybuju. Ona totiž trocha tý sobeckosti k životu patří, když chcete bejt šťastní. To ale společnost nerada slyší. Takže, Jennifer, buď radši veselá, hodný ať si jsou třeba zlatý rybičky.(7.5.2015)

• mazic

Je depresivní koukat na většinu z nás i v tlevizi, proto to nízké hodnocení, jelikož jen málo z nás si řeklo, kurňa koukám na sebe a zkusím změnit svůj stereotyp........Jelikož mě tento problém, momentálně, netíží, celkem jsem se nudil při koukání na tento film...... Mohl jsem se na něj kouknout z okna a u většiny v okolí bych našel to samé........ A jinak nedoporučuji koukat s někým, kdo má depresi... Mohli byste jí z něho dostat taky :-) dvě hvězdy za herce........(10.2.2008)

Lepší 4* za hezký vtipy a smutnej příběh. Celkem potěší znuděný hlas hlasatelky v obchodě, když upozorňuje na prostředky pro čištění potrubí, nebo závěrečná zlomyslnost se záměnou milence. Na druhé straně zde máme lidi žijící v zajetých kolejích, jež nejsou schopni něco změnit. A přece se o to naši dva hrdinové pokusí. Také je zvláštní, že oba nenávidí svět, to bude asi důvod závěrečné kulky v hlavě, škoda že jím jen neopovrhují jako já :-) Pokud bych se podíval na rozhodování, tak bylo celkem racionální a pochopitelné, budoucnost psanců s 15 000$ není moc dobrá, takže to nakonec dopadlo tak jak mělo, i když sem byl v průběhu občas překvapen.(10.9.2008)

Touto cestou by som chcela vyjadriť ospravedlnenie Jennifer Aniston za to, že som jej herecké výkony prirovnávala k splaškom plávajúcim dole kanalizáciami. V tomto kúsku ma totiž presvedčila omnoho viac než (hoci strašne chutný) Gyllenhaal, i keď, možno je to tým, že jeho postava bola celkovo napísaná veľmi plocho a jednostranne. Dej plynul pekne, páčil sa mi koniec ktorý som sčasti očakávala no lepšie sa z toho vykorčuľovať nedalo. Príjemný zážitok. 7/10.(5.1.2012)

• - Jennifer Aniston přijala roli Justine pod podmínkou, že se již dále nebude do scénáře nějak zásadně zasahovat. (Avalon820)

• - Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)

• - Postava Holdena (Jake Gyllenhaal) je pojmenována podle jednoho z charakterů vytvořených americkým spisovatelem J. D. Salingerem. Shodou okolností je podle jiné z jeho postav (konkrétně z románu "Franny and Zooey") zase pojmenována herečka Zooey Deschanel, ztvárňující v tomto filmu postavu Cheryl. (Avalon820)