Jakobova sestra Julie zemřela během svatební noci. A vše nasvědčuje tomu, že to udělala vlastní rukou. Její bratr se však nechce smířit s pouhým konstatováním smrti. Chce zjistit, proč se ta tragédie musela stát. A zjištění je možná ještě hrůznější než samotný čin. Pravda se skrývá v městečku Morke… (oficiální text distributora)

ČR

Jeden z nejhorších severských filmů. Nelogické chování postav, hloupá policie, debilní scénář, předvídatelné scény: (podřezaná ve vaně, morfium v mokačínu, scéna na svatbě).. Seveřani se infikovali americkou továrnou na sny.Mi Anker zabít segru, tak ho sejmu, už při prvním setkání na té farmě... Fuj!!! 50% ()

Gregor_Samsa

No velmi hutné a husté a dobře udělané. Jakože na nedělní večer docela jízda, chvilkama jsem dal radši pauzu a odskočil (si). Schematické v některých ohledech, ale stejně velmi překvapující a neotřelé. Dánsko na podzim tomu dává šmrnc, takový skoro islandský. Povedená hudba, ale zejména hra s napětím je prvotřídní. Překvapivý lehce detektivní a lehce thrillerový majstrštyk. Good one! [90%; 2016-07-24 Home sweet home] ()

Perunwit

Protřepat, nemíchat. To byl zřejmě návod tvůrců, jak postupovat při přípravě této intelektuální krmě. Dali prostě dohromady osvědčené postupy a témata, lehce povařili a rovnou za tepla servis. Dle mého těsně nad průměrem a to jen díky té bizarní ponurosti, jakou se vyznačuje Skandinávie v deštivé a bahnité formě. Film nenabízí žádný důvod, proč si projekci v budoucnu zopakovat a o to jde. ()

BarVo

Scénar tak na hrane, že v inej produkcii by z toho vzišiel lacný TV prepadák, ale raz darmo, Dáni sú páni. Ja som snáď zlý dánsky film ani nevidela. Po chvíli síce tušíte ako to asi skončí, ale je to jedno, lebo prednosti filmu sú inde. No a špeciálne mám radosť z hercov, tí nesklamú, Nicolas Bro ma zas raz dostal, je ozaj neskutočný. ()

Easykill

"O smrti se nemluví." To je tak, když si sestřička sama natáhne brka o svatební noci, ale ty jako správný detektívos otevřeš zdánlivě neřešitelný případ. Nikolaj lie Kaas (kterého jsem si mimochodem dost oblíbil a ve všech filmech mě vždycky překvapil) v roli bývalého novináře, který se pouští do vyšetřování sebevraždy své sestry. Role mu opět sedla a předvádí jako vždy parádní výkon. Totéž se dá říct o Nicolasi Broovi, který ztvárnil "minutového manžela"(doslova) zmíněné sestry. Mørke má hodně pomalé tempo, ale zároveň si drží skvělou mysteriózní atmo po celou dobu. Kvalitní filmařina po všech stránkách, tady není moc co vytknout. Jediné co mě trochu štvalo bylo občas podivné chování hlavního hrdiny, hlavně konec byl trochu zvláštní. Ale žádná tragédie, film je naprostá paráda! ()

naytsirk

Z toho filmu je cítit chlad.... opět severské thrillero/drama, které je jednoduché, ale funkční… doporučuji vidět ()

Von Kempelen

Severská kinematografie mě asi ještě nikdy nezklamala, tenhle film taky úplně ne, ale bohužel je tak strašně předvídatelnej a dlouhej, že je to akorát tak na tři hvězdy hlavně za ponurou atmosféru a N.L.Kaase. ()

vnimat_Krasu

Podstatou geniality severské kinematografie je umění vytvořit s minimálními vstupy vskutku exkluzivní výsledek. Morke je pravděpodobně nejlepší vesnický thriller od dob Strašáků Sama Peckinpaha a to díky sice skromnému, ale vynikajícímu scénáři Anderse Jensena. Skvělý Nikolaj Lie Kaas pátrá ve městečku Morke po příčině smrti své sestry a na diváka padá atmosféra o hmotnosti rozměrného piana. Plná palba, která klepe kosu. ()

danny79

Az na zaver filmu, ktery me zklamal, protoze je nepresvedivy, nepravdepodobny a az prilis hollywoodsky, se mi film libil. Kvalitne zahrane, zrezirovane. Ma to atmosferu, napeti. Asi tak do prvni pule jsem si nebyl jist, kde je skyta pravda, pak uz jsem jen cekal az bude odhalen motiv. ()

lineker

U seveřanu jsme si již zvykli, že dokáži velmi dobře vystavět příběh a slušně nakouknout pod pokličku jednotlivých postav. To obojí, plus poměrně neotřelé téma "asistované" eutanázie dokáže na dvě hodiny diváka spolehlivě zabavit. ()

TylerD.

Ti seveřani mají na tyhle filmy snad patent, to nikdo jiný takhle nedokáže. Na pátou hvězdu za mě nedosáhne proto, že hlavní hrdina byl trochu naivní a nikdy se nerozhoupal. A ano, uvědomuju si, že je to spíš ve prospěch filmového zážitku. Já pointu tušil už skoro od počátku. Nebylo to na škodu, možná to tak tvůrci možná i chtěli. Skvělý film, 90 %. ()

Geometria

atmosféra povedená, ale do role poněkud pasivního hrdiny mi Lie Kaas úplně neseděl, přišlo mi ho na tenhle film škoda a v některých momentech jsem měla problém příběhu věřit. SPOILER -           -         -          - -  dánský Terminátor byl ale skutečně hrůzostrašný. ()

Mr.HahaHihi

Dřív než Nikolaj Lie Kaas stihl propůjčit svůj ksicht postavě Carla Mørck, stihl si zahrát ve filmu Mørke. A v některých scénách vypadá jako můj teamleader což mě tedy značně znepokojovalo. Něco k filmu? Vlastně by to byl dost fajn skandinávský thriller, kdyby Kaas nehrál novináře který je očividně idiot. Jeho nelogické chování a (ne)zacházení s informacemi co během filmu získává, hodně sraží výsledný dojem. ()