Dokumentární / Hudební

Lian Lunson

Leonard Cohen

Mel Gibson

• Tohuk

Cohena miluju, těšil jsem se na tohle DVD, ale byla to naprostá příšernost. Snad nikdo z účinkujících se nedá pořádně poslouchat. Netuším, proč je třeba Rusuf Wainwright tolik chválen. Zrovna on a jeho prezentace Hallejujah mi přijde tragická. 25% dávám za těch pár minut s Cohenem, které ale celkový dojem stejně nezachrání. Kdo má opravdu rád Cohena, nedoporučuji.(17.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,044,254Tržby Celosvetovo $1,398,424(22.10.2009)

• triatlet

Tenhle způsob prezentace se mi zdá poněkud nešťastný. Snad si koncert užili aspoň gratulanti, kteří se pokusili vzdát hold Cohenovi k sedmdesátinám. Režisérka Lian Lunson se snaží o pompéznost, na pozadí promlouvajících interpretů se třpytí opona, ale zážitek pro mě zůstává skryt za tou oponou. Jedna hvězdička je za promlouvání Cohena; čekal jsem, že druhou přidám za Cohenovo vystoupení s U2, ale když i ta jejich (ne)sehranost před tou stylizovanou oponou byla jaksi necohenovská. Možná jsem ovlivněn live zážitkem z Cohenova pražského koncertu.(13.3.2009)

Musela jsem zavřít oči, tak se to dalo přežít a bylo to prima - především když zpíval Rufus Wainwright a pak taková podivná zpěvačka - zpívali dobře, ale ta jejich jevištní prezentace - jak se tam kroutili a protáčeli oči - to bylo fakt moc... Měla jsem co dělat, abych se nezačala smát... ///// Samozřejmě L. Cohen je muž s neuvěřitelným charizmatem, takže jeho přítomnost jsem si užívala... ///// Jarvis Cocker, Nick Cave a U2 byli OK. //// Chyběla mi tam ale zpěvačka k.d.lang, která nádherně nazpívala "Hallelujah" a "Bird on a Wire" na své CD coververzí kanadských autorů - "Hymns of the 49th Parallel". (kdo je fanda Cohena a nezná to, vřele doporučuji!) //// Celkově tedy z dokumentu mám smíšené pocity. Prapodivný tribute, takový trochu ulítlý.(4.2.2007)

• Nick Tow

Uměl bych si představit Leonardův portrét namalován rukou takového Jima Jarmusche: nasnímal by zřejmě starého pána na ČB materiál, sedícího někde v rohu báru (v němž houstne dým), kousek od přiopilý kapely...jak pořád pohledem ospalýho bernardýna scanuje barmanku a její přednosti a zpívá tím svým kulervoucím BARytónem "á jem jór mén..." Ach, jo. Jenomže tohle není portrét, ale devotní maškarní bál. A člověk, kterej to má na svědomí, má na Cohena evidentně asi takovej puvoár, jako židovskej rabín pro sepsání zabijačkový kuchařky...(17.9.2007)

• tomtomtoma

Leonard Cohen, jeho hlas několik let ohlašoval moji jízdu autem. Můj vnitřní svět dostával prostřednictvím jeho zvuků slov potřebnou dávku vášní. Lian Lunson dokázala z ničeho vytěžit mnoho. Především film Leonard Cohen: I'm Your Man. Jde o chytře sestříhaný medailonek k uctění životního jubilea slavného umělce. Známé písně ve vyšších vibracích populárních pěveckých osobností při oslavném koncertu jsou prodchnuty obdivem. Do toho pár životních mouder. Film, a můžeme mu dát přívlastek dokumentární, je sám o sobě slabý, nepřináší nic převratného, ani zajímavého a bez něj bychom ušetřili několik stříbrňáků. Naštěstí Cohen je stále Cohen a nic na tom nezmění ani mé "vysoké" hodnocení.(16.1.2018)

Dalších *****(20.2.2013)

Dost dobře nechápu některé výtky. Srovnávat Cohenův koncert s koncertem, ve kterém zpívají různí interpreti jeho písně, je nesmysl. Je přece zajímavé slyšet, jak si s nimi poradí. Osobně jsem si film koupila kvůli Rufusi Wainwrightovi a nebyla jsem zklamaná. (Jeho sestře by někdo měl zatrhnout sólové výstupy, ale jako křoví je báječná.) Nezklamal ani druhý můj oblíbenec Nick Cave, i když třešničkou na dortu byly samozřejmě Tower of Song a titulní píseň. Škoda, že si mezitím Bono neodpustil velkohubé žvásty.(24.8.2009)

• sehe

Na tie veľké mená celkom nezáživno-unilý dokument.Cohen je pán,či bohužiaľ bol pán a s Cavom,U2 to celé mohlo vyznieť celkom inak(20.1.2017)

• Mata

Snad je kvuli Caveovi a doprovodu U2 na závěr se tehle hrůznost a trapnost dala vydržet. Kdo máte alespoň trochu rádi cohena, vyhněte se tomuhle záznamu koncertu, který přípomíná oslavy bráchů medvědů na strahove za učasti "hvězd" formátu michal david. Pokud někdo další z "interpretů" je uznávaný umělec, tak se omlouvám za svou neznalost, ale tolik planého patosu a "prožívání" jsem už dlouho neviděl. Při psaní tohoto odsudku měním z jedné hvězdičky na odpad, bo jsem si tu hrůzu opět připoměl. A to jsem kvůli tomu přišel o Ježíše z Montrealu. K...(31.7.2006)

• juditik

Je mi ľúto, ale nie, nie a ešte raz nie...Cave bol ako vždy výborný, Bono ako vždy neznesiteľne ukecaný (a to sa ešte k nemu pridal i Edge) a to je tak asi všetko. O tom, ako na mňa pôsobila väčšina umelcov z koncertu radšej pomlčím. Celý dokument na mňa pôsobil veľmi silene a ešte k tomu tá amatérska kamera...Cohen je veľký človek, a rozhodne si zaslúži dokument na úplne inej úrovni než bolo toto...(19.1.2012)

• nouvelle vague

Naprostá urážka a výsměch. Jediný co se dá poslouchat z těch hrůz je Cave, jinak je to odpornost - a to včetně U2. 10% Nekupujte si to!(6.9.2010)

• ydenbroy

Snad jen z úcty Cohenovi a poutavému povídání s ním a o něm dávám dvě hvězdy. Koncert, kterým je tento dokument prokládán, je opravdu špatně stravitelný a snad jen pár kvalitních účinkujících a finální interpretace od U2 je hodna Cohenovy úrovně. Pokud vás tedy zajímá jen a pouze Cohenův koncert, této verzi se vyhněte, z božského Leonarda nebudete mít nic a zoufale si půjdete pouštět youtube s jeho videy.(14.2.2009)