Hlasy nevinnosti

• Mexiko Voces inocentes (více)

Jedenáctiletý Chava se stává hlavou rodiny poté, co jeho otec rodinu opustí uprostřed občanské války. V Salvadoru v 80. letech byli do armády nabíráni dvanáctiletí chlapci. Chava má ještě jeden rok nevinnosti před sebou, jeden rok, než ho odvedou do války mezi vládní armádu a rebely. Spěchá si najít práci, aby své osamělé matce pomohl platit účty, a zkušenost se soužením první lásky ke krásné spolužačce promění Chavovu rodnou vesnici ve hřiště i bojiště... Ozbrojen pouze láskou své matky a malým rádiem, které přenáší zakázané písně o lásce a míru, je konfrontován s nemožnou volbou mezi armádou a rebely. Chava se dostává do předem prohraného boje s časem. (oficiální text distributora)

legatio

Nevyužitý potenciál. Válečné scény působí levně a odbytě (vycvičení vojáci střílí na 200 metrů od pasu a o nějakém krytí nemůže být moc řeč) a celý film je tak nějak pořád stejný bez výrazných posunů v ději. A dabing je zde opět kapitola sama pro sebe - strašné zvěrstvo. ()

Drc

Víceméně dokumentárně laděný film z prostředí chudé vesničky v Jižní Americe, ve které jsou obrázky z "všedního" života 12letého impulzivního chlapce střídány přestřelkami občanské války a stále narůstajícím terorem vládních vojsk. Určitě si zaslouží ocenění za přiblížení atmosféry a života lidí v dané oblasti a době, některé scény jsou vskutku otřesné. Zároveň to však k téměř nulovému příběhu a vážnému tématu nebude podívaná pro pobavení, která by vás vtáhla do sebe. ()

Kámen

Koukám a nestačím se divit. Je to tady samý milovník té kreatury Ronalda Reagana a rozsévání demokracie USA po celém světě. Tfuj, styďte se! Navíc napíšete partyzán s měkkým i (a ještě si to tam extra lumen Ivoshek prdne tučně, aby to nešlo přehlédnout) či uvedete, že Salvador je v Jižní Americe. Samí "odborníci", chjo ... ()

Carodej_pes

Skvěle natočený snímek o dětech bez dětství. Nedoporučoval bych se na něj dívat s českým dabingem. V originálním znění je to úplně jiný film. ()

JanPancir

Tak tenhle film útočí přímo a podle na divákovi city. Na mě ten příběh 11 letého kluka, který prožívá své dětství uprostřed občanské války opravdu zapůsobil. Nezapůsobí emotivně snad jen na kus železa. Snímek je také zajímaví díky prostředí ve, kterém se děj odehrává. Proč jsem nedal 5 hvězdiček? Nechce se mi věřit, že v tom samým světě žiji i já. Komentář zakončím velice, skutečně velice alibisticky slovem, peace! ()

camper

Film jsem viděl v televizi na FilmBoxu. Před tím, než jsem ho shlídl, přečetl jsem si zde některé komentáře, mimo jiné kritiku českého dabingu. Která se mi potvrdila hned v prních chvílích, kdy malého Chavu mluvil jakýsi hrubý hlas. Tak takhle tedy dabing ne! I přes to ovšem se mi film velmi líbil, a doufám, že ho seženu někdy v originálním znění, to by pak mohl být zážitek. Aspoň, že se nesnažili dabovat písně, které v tom filmu byly, v těchto chvílích byla atmosféra úplně jiná, když děti měly opravdu svůj hlas. //edit 28.4.2012// Tak jsem film viděl v původním znění a hodnocení zvedám na maximum. Tohle je hodně silnej film, kterej vypovídá o tom, jak je jinde život krutej. Jak nabíraj do armády i děti. ()

piranha

Námět jako takový sice není nic nového, ale to, jak s ním nakonec naložili, mě dostalo. Situace se vždycky vyvinula jinak, než jsem očekávala, přičemž jedna hodina v partyzánském táboře tomu nasadila korunku. Není to žádné oslavné dílo o idealizovaném vítězství jedné ze soupeřících stran, ale jednoduše konstatuje realitu - nikdy nekončící válka. Taková, co pomalu nabourá a rozhlodá celý tvůj život. A Carlos Padilla, vážení... Ten si zaslouží samostatnou kapitolu. Ten kluk se dokáže tvářit jako ustaraný otec od rodiny, štvaný partyzán, macho toreador z corridy i zamilovaný třicátník. V deseti letech! Na konci filmu už v jeho obličeji nebylo vůbec nic dětského. Tomuhle říkám mistrovství!!! ()

Radek.SCH

Konec mohli trochu sestříhat a vůbec bych se na ně nezlobil. Bylo tam až moc srdceryvných momentů. Obzvlášť mě naštvala ta scéna, kdy se Chava vrací do vypáleného domu a když jde za matkou, tak odhazuje z cesty dřevěné desky. Nevím proč, ale zdálo se mi to kýčovité. ()

mala_kea

Konečně film, který ukazuje, že USA nejsou ti "hodní kluci", za které se ve většine filmů. Tento snímek ukazuje i jejich temnou část-> tím jsem se nehorázně bavil. Luis Mandoki ukázal, že umí točit lepší válečné filmy, než některé, které jsou trapné výplody USA. Tímto kouskem poslal na světovou kinematografii snímek, který se jen tak nedá zapomenout a ukáže vám i stinné stránky války. Perfektní kousek. Jen ty záběry z bojů mohly být trochu detailnější a delší, ale přes tento nedostatek 90% ()

agassi68

Pekný film o nepekných veciach. Pre nás ťažko pochopiteľný život v neustálom strachu a strese, schovávajúc sa medzi lietajúcimi guľkami je trošku odľahčený zábermi z bežného života či začiatkami rodiacej sa lásky. Malý Chava je zlatučký a určite sen všetkých matiek.. ()

Lucas87

Válečný skvost ? Jak pro koho, film, který měl zobrazovat dětský pohled na válečný konflikt v Salvádoru, mi spíš přišel opravdu jako taková telenovela, s občasnou střelbou. Nejkrutější scéna byla poprava dětí zezadu do hlavy. Takových 55 - 60 %. ()

Gardenboy

Dávam 5*. Príbeh je síce takmer nijaký, no cez to všetko si myslím, že film má čo povedať a osloviť diváka srdcom veľkým ako dom. V mieste a čase zmietanom v krutých bojoch občianskej vojny sa najde aj miesto pre úsmev, detskú lásku, detský smiech, detskú nevinnosť a radosť, aby s príchodom sirény nasledovala streľba, záblesky, smrť ... Niektoré momenty nenechajú chladného snáď nikoho. A pri tom vôbec nie je potrebný pátos, hlbokomyselný príhovor prezidenta na pozadí s mohutnou hudbou a spomalenými zábermi ... stačí vidieť vystrašené detské oči a matky kričiace od strachu, keď im guľky lietajú doslova nad hlavou. Väčšina americkej produkcie sa môže skryť. Z technického hľadiska sú nadpriemerný herci a poňatie skutočných udalostí, ináč je všetko priemer (rozumej dobré, stačí to,...). Bonus za nádhernú (zakázanú :))))) ) titulnú skladbu a jedna hviezdička dolu za chladnokrvnú vraždu dvoch nevinných detí na konci. Som na to tak trochu citlivý, odpusťte mi to .... ()

ecis

Na vojnu sa pozera za akychkolvek okamzikov velmi tazko a s odporom. Ak su do vojnoveho filmu zapojene aj krutosti pachane na detoch, stava sa to nepozeratelnym. Clovek by aj rad zapojil trosku nadsazky a odmeranosti, ale fakt, ze toto sa v skutocnosti vazne deje, ze dvanastarocni chlapci su nuteni zabijat, a to kvoli jednemu zmagorenemu diktatorskemu mozgu, sa vazne neda prehliadnut. Ako uz Matty napisal, film ukazuje na vsetko zle co sa odohrava, ale nekladie si otazky, a ani nehlada odpovede a riesenia na poukazovane skutocnosti. ()

TomStrom

Upřímně řečeno je to spíš za čtyři hvězdy, ale poselství filmu je tak důležité, že přimhouřím oko. Je dobře, že se tvůrci nebáli natočit film o tom, jak salvadorská junta vedla vyhlazovací válku proti vlastním občanům, to vše za podpory USA, které poslaly odřady vojsk zvláštního určení pro výcvik salvadorských eskader smrti. Vládní vojsko se tu celkově s civilním obyvatelstvem moc nemazlí a seznam válečných zločinů je poměrně pestrý - od používání dětských vojáků, znásilňování civilistek, střílení zajatců, až třeba k vypalování vesnic. Je strašné, co si museli obyčejní a velice chudí lidé prožít kvůli mocenským hrám několika jedinců vzdálených od místa dění stovky a tisíce kilometrů. A co je ještě strašnější - Salvador nebyl jen jeden, podobné války se vedly na několika místech celé planety a dnes něco podobného zrovna zažívají prostí Ukrajinci. ()

deLaFere

Určitě to není špatný snímek, ale podle mého názoru se nepodařilo splnit jeden ze dvou hlavních cílů. Poukázat na problematiku dětských vojáků se jistě podařilo, stejně jako na bezútěšné životní podmínky v Guatemale. Osobně se ale domnívám, že snaha vyvolat v divákovi emoce se prostě nepovedla. Film je silný, ale i slabý zároveň. Je to škoda, o kapku lepší režisér a jednalo by se o velmi solidní záležitost. ()

beheaded

film ok, ale na konci sem čekala spíš nějaký vyšší poselství, než plytkej happyend. .. ovšem "oficiálnímu textu od distributora" bych vytkla dvě hrubky. ()