poster

Sprejeři

 • Česko

  Na život a na smrt

 • USA

  Quality of Life

Drama

USA, 2004, 85 min

Režie:

Benjamin Morgan

Zvuk:

Andy Wiskes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Takovej sofistikovanější Gympl bez Šteindlerů a spol. Amerika tam je vylíčena jako místo, kde jsou všichni chudí a nespokojení. Všude samý záběry na nevzhlednou čtvrť, houmlesy, mrzáky či ňákou hnusnou stoku popřípadě vrakoviště. Hlavní hrdinové si svoje mindráky řešej sprejerstvím ,ale ty jejich graffiti jsou dost ošklivý (v Praze máte milion lepších). Děj je dost nevýrazný, spíš tam žádnej ani není a spočívá v tom, že jeden z těch kámošů je dobrák a ten druhej ne. Ten hodnej (Tweener z Prison Breaku) dokonce kamarádí s nějakým oduševnělým černochem, co dělá mandaly z písku. Vyhrocené finále mi bylo putna, jelikož mi na žádné z postav nezáleželo.(15.12.2008)

 • TheFoxXRX
  ****

  Docela dobrej snímek, když to přeženu ve stylu Kids. Docela povedená, nenáročná režije tomu dodává na realističnosti. Rozhodně se domnívám, že autor nechtěl vyjádřit žádný boj "uličníků" za záchranu velryb nebo podobně, stejně jako spousta takových mezi námi. Graffiti jsou prostě zábava a tak to je :) Jediné co jsem považoval za přehnané byl tragický konec, kdo by člověku rval hlavu za čmárání???? Na druhou stranu nežiju v Americe... díky bohu...(29.2.2008)

 • duklak2
  **

  Graffiti mám rád, líbí se mi. Ale nechápu sprejery, když počmárají skoro všechno. Myslím tím např. školu, garáž atd. Představte si, že si postavíte garáž a hned o dva dny později je to počmárané nezvyklými klikyháky. Přistihnout toho sprejera, tak mu osobně spřerážím ruce. No, abych jen nekritizoval sprejery a jejich „práci“ tak něco málo k tomuto snímku. Připadalo mi to takové nemastné, neslané, něco tomu chybělo. Sice obsazení herců bylo pro mě uspokojivé, ale dějová linie plynula velmi, ale velmi pomalu. A to i v tom případě, že film trvá pouze 80 min. První půlku vás to sice zaujme - dozvíte se vše podstatné a druhá půlka filmu je trochu o ničem. Režisér měl podle mého názoru mít větší odvahu, když se rozhodl, že natočí film o sprejerech. Já osobně tento film nepovažuji ani za průměrný. Dávám slabých 40 %.(23.8.2008)

 • Tom Hardy
  ***

  Snaživý náhled do světa "pouličních umělců", na kterém je však znát nezkušenost tvůrců (ať už mluvíme o naivním ději a nebo o dost jednoduché režii). Nicméně charismatický hlavní představitel (a vůbec celkově povedené obsazení), společně s několika příjemnými dějovými twisty, zajišťují jednoduché báchorce o "nepochopeném umění" stravitelnost. Veliká škoda, že se nenašlo více odvahy pro nějaké osobitější vyjádření, takhle působí Sprejeři stejně povrchně a prázdně, jako rádobycool čmárance na stěnách domů...(24.11.2006)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Víte, proč lidi mluví sprostě ? Protože jsou hloupí a nevědí co říct. To není hra, pánové. Budete - li dále poškozovat cizí majetek, půjdete do vězení. Sakra to byl rychlej soud. Když vidím ty pomalované pražské zdi ( a převážně to jsou sračky ) říkám si, kolik lidí za to vyfasovalo alespoň veřejně prospěšné práce ? Ve filmu je spousta pravdy. Třeba to, že je lepší koukat na krásné grafity než na bilboard z reklamou na dámské vložky, nebo penzijní připojištění. Bohužel má to i zápornou stránku, barva ve spreji je docela nákladná záležitost a jak jinak je získat, když ne ukrást ? Víte co mně docela překvapilo ? Že se z filmu pomalu vytrácela Hip - Hopová a Breakdanceová hudba a pomalu je nahrazovala hudba spíše patřící k Rocku. Curtis je sprejer a zloděj a Hip - Hop k jeho koníčku patří, tak proč při jeho útěku hraje skupina Anthrax ? http://anthrax.com/NFWS/ Ten konec byl nádhernej Mike ( Lane Garrison ) si vzal příklad z kámoše Dina ( Tajai Massey ) a jeho " pískovou meditaci " aplikoval na svůj obraz, který věnoval Curtisovi ( Brian Burnam ). Hudbu k filmu stvořil Count.(11.2.2010)

 • - Rvačka, která se objeví při titulcích, nebyla filmaři plánovaná - opravdu se stala nečekaně na ulici. (Valsadora)

 • - Když jeden z hlavních hrdinů, Curtis, slézá ze střechy (na které pak Mike nakreslí své nejlepší graffiti), je vidět název hotelu, kde se scéna odehrává. Ten hotel se jmenuje Curtis. (Terva)