Angel-A

Každý máme svého Anděla.  Gangster pařížského podsvětí André má dluhy, vymahači jsou mu v patách, a tak se rozhodne skoncovat se životem. Na mostě, odhodlaný ke skoku, však není sám. Spatří krásnou dívku Angelu, která se chystá udělat to samé. Jejich pohledy se letmo setkají a nádherná neznámá se vrhne dolů. André neváhá, skočí za ní a zachrání ji. Vděčná Angela je pro něj ochotna udělat cokoliv. Když se jí André svěří se svým trápením, kráska ho zbaví všech dluhů. Proč to ale udělala? (oficiální text distributora)

maxnot

Nic jsem nečekal a dostal jsem vše! Navíc Luc Besson. Na první pohled to není poznat, ale všude je tam vidět. Pohledy, barvy, hudba, příběh... Ale pozor, není to jeho běžná klasika - to je pro "fajnšmekry"! ()

Sakyvanity

Krásný film, kterému dodává kvalitu černobílá kvalita, skvělé herecké výkony, příběh, Paříž.. A Rie, která si může říkat, že je skvělá herečka. Pro mě úžasná podívaná.. ()

wallax

Film ktorý je snáď lepší ako 5 element či Magická Hlbočina, film ktorý sa dokáže vyrovnať Leon-ovi a ktorý Vám vie dať viac. Je škoda, že je hlboko podhodnotený a nedocenený. Ak mu dáte šancu, tento film si Vás vie získať... Jednoznačne patrí medzi to najlepšie od Bessona... ()

Dr.Diablo

Některé vážné sceny byly spíše komické než vážné. Není to film na který by jste šly podruhé, ale nějaké to svoje kouzlo měl. A rozhodně to bude lepší volba než polovina filmu které momentálně jdou v kině. ()

Zrsch3

Z počátku se mi film nejevil nikterak zajímavě, ale nakonec předčil má očekávání. Zajímavý příběh a ještě zajímavější herci a co mě opravdu dostalo: všimněte si, že v pozadí scén není jediná osoba, jež by se dala označit jako křoví. Každá postava, která se ve filmu objeví, má svou úlohu. Nejsou tu žádní chodci, hosté v restauraci, prostě nikdo, kdo by neměl ve filmu nějakou úlohu. ()

morricone

Mám rád francouzské filmy,mám rád herce Jamela Debbouzea mám rád filmy Luca Bessona. S tímto jsem do tohoto filmu šel.A oproti zdejší kritice mě tento film bavil- opravdu.Už vůbec nápad anděl-šlapka mi příjde vtipný a když do toho jěště přidáte Jamela s Riou Rasmussen jak se doplnují-- vyjde mi opravdu hezky, poučný, lehký,vážný,...........ale jak už jsem říkal mám rád francouzský.......... ()

gruzdej

Sice řemeslně zvládnuté, ale takhle plytký scénář (i námět) jakoby seskládal nějaký robot podle hromady současných amerických seriálů. Tohle téma tu už bylo tolikrát, že to má smysl sledovat snad akorát trpíte-li Alzheimerem. ()

Tempest

Zajímavý film, a to nejenom svým zpracováním (černobílý film jsem již dlouho neviděl). Malý zlodějíček (gangster ani náhodou) je zadlužený až po uši a pronásledován svými mafiánskými věřiteli, kteří mu dají úděsně krátkou dobu na sehnání dlužných peněz. Jelikož při tomto rozhovoru visí za nohy a prohlíží si hodně seshora chodník pod Eiffelovou věží, tak ví, co se mu stane, když se mu nepodaří požadované peníze sehnat. Ty samozřejmě nesežene, tak se rozhodne spáchat sebevraždu skokem z mostu. K jeho překvapení se kousek od něj k podobnému činu odhodlá krásná dívka. Neváhá, skočí pro ni a zachrání ji. To roztočí koloběh neuvěřitelných situací. Hlavní hrdina je malý zakomplexovaný skrček, který nikdy nikoho nemiloval a nemá rád ani sám sebe. Jeho společnicí je naopak hodně vysoká a dlouhonohá blondýna (neřekl bych vůbec, že by byla můj typ, ale něco v ní je), která má razance na rozdávání. Na konci cesty zjistí, že milovat a být milován je to krásné v životě a že lze milovat i někoho, kdo není z tohoto světa. ()

fafejt001

VÝBORNÉ ! ! ! MNOHO LIDÍ TO NEPOCHOPILO A DOBŘE JIM TAK . TAK ATˇ ZAJDOU NA AMERICKOU SLÁTANINU A BUDOU PLNĚ SPOKOJENI . A DOBŘE JIM TAK ! ! TOHLE JE VELMI ZDAŘILÉ DÍLKO . A JE TO VLASTNĚ O KAŽDÉM Z NÁS . NĚKOMU TO DOŠLO A NĚKOMU NE . A DOBŘE NÁM TAK ! ! TAKŽE BRAVO LUC , JAMEL A RIE . FAKT VÝBORNÉ . ()

Muf911

Tenhle film vždycky potěší. I po letech. Zase si člověk uvědomí, jak se super mít svého anděla, který vás naučí dívat se na sebe zvenčí a mít se rád. ()

unclejack

Pri sledovaní Luc Bessona sa dá vždy očakávať jedinečný vizuálny štýl a hravá kamera, takže hlavné výhody filmu sú vlastne takým Bessonovým podpisom. Ten sa zrejme dlho zadíval na Wendersovo Nebo nad Berlínom a skalopevne sa rozhodol nakrútiť svoju mierne lascívnu postmodernú verziu. Krásna čiernobiela kamera a pútavý vizuál filmu sú jeho najväčšími kladmi, hoci nesúhlasím s názorom Roberta Bergena že by Paríž v tomto filme bol opustený. Skôr odcudzený svojmu bežnému fungovaniu a preplnený gangsteríkmi lomka prisťahovalcami všetkého druhu. Mám rád Jamela Debouzze a ten podáva tradične nadpriemerný výkon, ale zvyšok castu mi prišiel nezaujímavý. Najväčšou nevýhodou sú dlhé dialógy medzi hlavnými postavami - s nápadnou gestikuláciou - ktoré však nie sú napísané dostatočne zaujímavo a práve v týchto miestach sa divák asi najviac nudí - rozhovor po páde z mostu, hádka pri bufete, rozhovor v hotelovej izbe. Okrem toho sa nemôžem zbaviť pocitu, že Angel-A je povrchnejšia než sa snaží znieť a svoje postavy priľahko škatuľkuje, pričom divák je schopný po 20-tich minútach odhadnúť, čo sa s nimi dalej stane. Nepomáha tomu ani miestami vyslovene nevkusná hudba Anju Garbareka. ()

kramatos

Nevím jestli jsem byl v nějakém melancholickém rozpoložení, ale musím říct že mě tato záležitost opravdu převálcovala. ()

brasek

Na jednej strane krásny čiernobiely film, zvláštna atmosféra a melancholická nálada... na druhej strane je to miestami až veľmi ukecané a nudné. ()

Estemax

Kontrast. Dominanta, ktorá umožňuje vniknúť do „deja“ i laikovi. Ak hovoríme o výtvarnom kontraste, tak biela verzus čierna má svoje osobité čaro. Prvky takto zachytené akoby uhládzali rozmanitosť sveta. A taká je i vizuálna stránka tohto filmu, ktorej naozaj nie je čo vytknúť. Čiernobiely Paríž je nádherný. Týmto typom kontrastu však film zďaleka nekončí. Vysoká blondína verzus malý tmavý muž. Ideálna dvojica – i bez Boha. Ak niekto potrebuje dôkazy, tak potom ich tu nájde. A stratí. A o hľadaní je vo všeobecnosti i tento film. Miestami trošku uletený, miestami dojemný, každopádne taká oddychovka, ktorá Vám neraz príjemne roztiahne kútiky úst. Avšak na konci mi práve tá strata chýbala. Inak by to bolo päť hviezd. ()