V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

ibeh

Originální, dobře vyhrané, napínavé psycho, ale na mě příliš monotematické. Film by mohl být vzhledem k tématu a počtu postav klidně kratší, jak už tady někdo psal. Myslím, že by mu to přidalo na dynamičnosti. ()

stuntmanMIKE

Všetko by to bolo fajn, skvelé a nápadité, ale ja proste neviem pri tomto druhu filmu odpustiť logickú chybu. To, že tá mladá šťanda vyjebáva s chlapíkom je v poriadku... ale to, že ho donúti skočiť zo strechy a obesiť sa, keď sa tam zjaví jeho tajná láska mi prišla kokotina. Donúti ho tak, že mu povie, že si potrhá šaty a bude sa tváriť ako zneužitá. Avšak nejak sa zabudlo na to, že chalan ma čerstvo vyrezané vajcia, čo mu tak isto neprekáža v behu cez prekážky. Takže miesto toho, aby soplande prijebal bombu, zišiel dole, zničil fotky a zavolal políciu, tak skočí zo strechy. To asi nie... ()

SonG

Čekal jsem trošku něco jiného, ale byl jsem poměrně příjemně překvapen. Výborné herecké výkony. Kdyby byl Hard candy o pul hodiny kratší, byl by z něj jeden z nejlepších psychotrillerů. ()

Beagle

Hodně intimní a kompaktní film, něco mezi thrillerem a psychodramatem. Hlavní dvě (respektive jediné dvě postavy, o které jde) si velmi rychle střídají role, jejich motivace pochopíte až v průběhu filmu (některé zůstnou tajemstvím i po jeho skončení). Kdo je dobrý a kdo zlý také tak úplně nevyjde najevo, obzvlášť tím, jak kontrastují a proti základnímu schématu působí podání a vizáž představitelů - Patrick Wilson (Jeff) se svou andělskou vizáží má být ten padouch ale fenomenální Ellen Paige v roli Hayley, která od začátku proklamuje, že je cvok, a vy jí velmi rychle jí začnete věřit, možná hájí "dobro"... Takže zajímavý neobvyklý film, stojí za vidění. ()

Eržik

Je to kvalitní film. Ellen byla docela uvěřitelná a na složitost a nereálnost postavy, vážně skvělá a docela mě ohromila i tím iritujícím způsobem. Něco mi však celou dobu nehrálo, nevím to jistě ani teď, ale asi psychologie, motiv, vše je vlastně jen naznačeno a jedná se hlavně o koncert emocí a bezprostředních reakcí, v tom byl jejich duet jedinečný, to ano, ale jako celek mi to přijde nedotažené. Jakoby onen morální a humánní odkaz jen posloužil námětu a ve výsledku se při tom vytratil. ()

ilemas

Film, který uráží mou inteligenci. Nevěrohodný, nudný, hloupý děj s naprosto debilním koncem. Napětí nefunguje. Hodně ukecané. Ztráta času.Velmi nesympatická a protivná hlavní hrdinka. Odpad nedávám proto, že jsem přece jen vydržel do konce. ()

TheDon

Pedofilní Patrick potkává pitomou Page. Page je sympatická asi jako Helenka Fibingerová. (google it) A Páťa je ve svým živlu, snaží se, koketuje a čtrnáctiletej kluk je z něho v pasti. Ale všechno je jen jako a všechno je jen hra. To Páťa začne chápat až příliš pozdě. Nijak extra mě to nenadchlo, ale ústřední dvojici se nedá upřít určitý zapálení. Film, na kterej se podruhé určitě nekouknete. 55% P.s.: být Páťou, tak jí ustřelím hlavu...švizda jedna hnusná, tfuj. ()

Axis

Stylisticky dokonalá pitchovina, který nedokážu uvěřit a sere mě že jsem jí obětoval hodinu a půl....5/10 ()

HappySmile

Opravdu nemám ráda filmy, kde za celý film vidíme jednu, dvě postavy - většinou mi začnou lézt na nervy a nedokážou udržet moji pozornost. Tenhle byl ale naprostou výjimkou. Ellen Page a Patrick Wilson byli naprosto perfektní, od začátku mě úplně vtáhli do děje a nic kolem jako by neexistovalo. Přestože se vlastně celý film točil okolo jedné a té samé věci, nezklouzlo to ani chvíli do nudy, kdy bych musela kontrolovat hodinky, jestli už náhodou nebude konečně konec. ()

Lischai

Neprávem neznámý snímek. Skvělé komorní drama s mladinkou Ellen Page, která si užívá veselé odpoledne v domě pedofila. Film má chytré zvraty, napětí od prvního záběru do posledního, a jde trošku přes hranu - což je prima. Bude se líbit hlavně fandům filmů z jednoho prostředí á la Interview nebo Tape. ()

peiton

Ani na malý zlomok sekundy som nezapochybovala,že 14 ročné dievča drží situáciu pevne v rukách.S veľkou gráciou,prehľadom a naplánovaním,odprevadí svoju obeť na cestu k sebazničeniu a týmto svoj cieľ dotiahne do úspešného konca.Jednoducho,že to dá.Úprimne vykresľuje ako sa z postavy pedofila zrazu stáva štvaná zver a hl.hrdinka tu dáva cítiť kto je tu pánom situácie.Dialogy oboch postáv prepracované do najmenších detailov nesú v sebe odkaz,myšlienku,výstrahu na problematiku pedofílie.Bravúrne vyvstupňovaný dej s prímesou rafinovanej pretvárky dáva šípiť,že tento vynikajúci psychothriller sa vám dostane hlboko pod kožu. ()

shyster

Film jednoznačně stojí na dobrém výkonu Ellen Page (P.Wilson tu jen sekunduje). Pokud by to nezvládla, tak by film odehrávající se po většinu času v jednom domě propadl. Což se nakonec nestalo, ale i tak nemůžu říct, že bych byl nějak překvapen (ať už nějakým zvratem či úderného konce) či šokován jakoukoliv brutalitou. 70% ()

Abes

Chudák děvenka křehounká, takhle po internetu flirtovat s o 15 let starším mužem. Kdybyste začátek tohodle příběhu četli někde v novinách, jistě byste si dokázali nalinkovat co se nakonec stane. V tomto příběhu se ale Karkulka může vlkovi podívat nejen na chrup. Z vlka se stává oběť a o holčičce s červeným čepcem se můžeme jen domýšlet jak nepříjemné dětsví měla. Nebo její nenávist k vlkům pramení prostě z uvědomění, jaké jsou to krvelačné bestie? Film který svou atmosférou dokázal získat mou pozornost. Film který pocit viny z toho, že se nevěnuju přípravě na maturu, zahrabal hluboko za hranici šesti stop. ()

Mefistofelle

Zde je důkaz toho, jak jde s pomocí dvou postav a takřka jediného interiéru natočit výborný film. Jak to udělat? Vyberte dobré herce, do rukou jim dejte dobrý scénář, přidejte šikovného kamerama a dodejte kontroverzní děj... všechno tohle ve filmu Hard Candy najdete a ani chvíli se nebudete nudit. Zvlášť jsem musela obdivovat výkon mladičké Ellen Page, která svou postavu ztvárnila na výbornou. ()

4daPeace

Verdikt: Vynikající psychologický thriller, ve kterém 14 leté děvčátko uřeže chlapovi koule a hodí je do drtičky odpadu? Vypůjčím si výstižný komentář od KarelR k filmu Juno: Ellen Page je definitivně nejhustější holka na planetě. Tečka. ()

ad

zručně natočený, hodně drsný nervák, který trochu hřeší na svoji délku, ale vše vynahrazují skvělí herci a to především Ellen Page, která mě po Juno (viděl jsem dřív, i když je novější) znovu dostala do kolen, ačkoli úplně jiným způsobem...v Juno z ní šla pohoda, klid a její postava byla skrz naskrz sympatická...tady z ní jde obrovský strach...brrrrr :) ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila