V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Yojimbo

Hra na kočku a myš je už trochu ohraná, přiznejme si. Ale pokud je tou kočkou malá holka a myší domnělý pedofil... Inu, ani výměna rolí není originální, ale proč ne, hlavně že to funguje. A ano, ono to skutečně víceméně funguje, film si s divákem hraje stejně jako Hayley s Jeffem, ale všechno je to tak trochu samoúčelné, dopředu připravené. Je těžké tomuto filmu věřit, když z něho cítíte snahu tvůrců udělat snímek, který vás prostě dostane... A mě dostal, to tedy ano. Práce s barvami (nelítostně chladná červená a modrá), dialogy (hlavně v první půlce filmu) a v neposlední řadě skvělé herecké výkony dvou méně známých tváří. Obzvláště Ellen Page skutečně exceluje a já bych ji bez váhání nominoval na nového Hannibala Lectera. ()

Blaogranas

Film, ve kterém se objeví pět postav, z toho tři tak po půl minutě každý. Ellen Page se přes svůj mladý věk ukazuje jako paní herečka a svým výkonem nedává prostor pochybám, kdo je pánem na place. Film, který nabízí spoustu otázek, spoustu pocitů a také dilema; schvalovat či odsoudit? Já si teď říkám ... WHO THE FUCK IS THIS GIRL??? ()

Lipi21

33% REŽIE / David Slade: ** KAMERA / Jo Willems: *** SCÉNÁŘ / Brian Nelson: odpad! (od okamžiku "nečekaného zvratu" smrdí od hlavy až k patě svojí cílevědomou vykonstruovaností, plno logických nesmyslů - mimo ty které už byly zmíněny mě iritovalo například to jak si pár minut po kastraci hlavní hrdina vesele pobíhal po zahradě bez jakékoliv známky bolesti v jeho pohybu, celý námět a příběh je neskutečná hovadina - věrohodnost??? motivace hrdinky??? čtrnáctiletá - nebo dobře mohla být starší ale stejně - agentka policie??? že hrdina pod vydíráním raději skočí ze střechy, jen aby neklesl v očích své první dávné lásky??? jak dojemné - nebo spíš tupé?) HERCI: *** (ač kvalitně zahrané, nedokázal jsem ani k jednomu z představitelů pocítit sebemenší kapku sympatií a pochopit jejich jednání, což je z části vina scénáře) HUDBA / Harry Escott, Molly Nyman: *** _________________________________________________________________________________________________ TEN PŘÍBĚH JE SKUTEČNĚ NEUVĚŘITELNÝ (V TOM NEGATIVNÍM SMYSLU) AŽ HLOUPÝ A NEMŮŽU SI POMOCT UMĚLE VYKONSTRUOVANÝ. PO DESETI MINUTÁCH PO PŘEKVAPIVÉM ZVRATU FILM ZAČÍNÁ NUDIT. POŘÁD VŠAK NENÍ NIC ZTRACENO, ŘÍKÁTE SI, TO SE URČITĚ NĚJAK VYSVĚTLÍ A BUDE TO NAKONEC STÁT ZA TO, TROCHU VYŠŤAVENI, ALE O TO S VĚTŠÍM OČEKÁVÁNÍM ČEKÁTE NA ROZUZLENÍ PŘÍBĚHU...KTERÉ ROZHODNE O TOM, ŽE JSTE STRÁVILI NECELÉ DVĚ HODINY SLEDOVÁNÍM NAPROSTÉ HOVADINY PŘEVLEČENÉ DO ATRAKTIVNÍHO HÁVU REŽIE A KAMERY A OBSAZENÍ ()

n3uro odpad!

Obsahuje spoilery... Hard Candy, dělá čest svému jmenu. Nelogičnost v chování postav je tak extrémně blbá, že se nad tím každej inteligentní člověk musí pozastavit. Do doby než zjistil že mu koule neufikla, bych to tak nějak zkousnul. Zbytek je už jen hollywoodskej nesmysl, řekl bych spíše sci-fi. Vzorovej odpad na kterej se nachytaj massy, stejně jako u avatara. Za mě odpad ()

..Anya

Toto byla nuda. Nějak se tam nic moc nedělo, akorád to celou dobu vypadalo, že ten chlápek vlastně za nic nemůže a že je ta holka prostě fakt magor. Ani žádné husté momenty, vysvětlení toho proč se mu vlastně mstí, které by vás nějak vžilo do té role. Neosobní příběh o dvou lidech zavřených v jednom domě. ()

Mr.FreeZer

Opravdu netradiční snímek, který mne ovšem velmi zaujal svou dramatičností a výkonem dvojice herců. Ellen Page ta záporná postava jde jako po másle. Nechtěl bych se jí dostat pod kudlu. ()

mi-ib

Tak tohle je podle mě opravdu špatnej film. Na můj vkus moc málo postav, spoustu konverzace s málem děje, málo lokalit, hrozně jednotvárné záběry a všechno působí tak nějak lacině. Vím, že se dá s málem udělat opravdu dobrý film, ale tohle určitě není ten případ. Čekal jsem asi více akce a ani Ellan Page to nezachránila. Divnej film. ()

cerbygerby

No čekal jsem asi víc, a u tohohle filmu si myslím že toho mohlo být více ukázáno... Pro mě velice nesympatická herečka která byla v roli dobrá, ale já měl na ní pěkný nervy... Patrick Wilson to naopak zahrál bravůrně, ale ani to celkovou atmosféru nezachránilo, pořád jsem čekal že tam bude něco víc ukázáno a když už se dostal z provazů tak mě štvalo že ho vždycky nějak dostala zpět do nemohoucnosti.. no a ten konec... průměrné 3 * ()

zekkx

Tak z tohodle budou moje dvě nejdražší ještě hodně dlouho nesvý. Až na pár nelogičností dost zajímavej snímek, nenudil jsem se, dojem z tohodle filmu ve mně zůstane nejspíš pár týdnů, dal-li by bůh a být Slade špatnej režisér tak naštěstí jen pár hodin. Škoda až moc výrazné a přehnané hry barev. PS: Muži, jestli nechcete mít při sledování divnej pocit v kalhotech, nedívejte se! ()

HappyDeath

Hodně dlouho jsem neměl tak smíšené pocity z filmu jako u tohoto. Bylo to opravdu dobré, obzvlášť kamera a herecké výkony dvojice. Ovšem ta chyba, jak ho přivázala sama na té židly s oprátkou kolem krku....no no no...to by se stávat nemělo. Už to vidím v reálu :-D ()

UniqueNett

Jak já zbožňuju nepředvídatelné filmy! Ellen Page opět dokázala, že má sakra velký herecký talent, avšak mělo to pár nedostatků, proto 4*. ()

1Legend1

Popravdě nevím, co si o tomto filmu myslet. Mám být pohoršen? Na druhou stranu proč? Bohužel mi nesedla do své role Ellen. Jinak si myslím, že Patrick svoji roli zvládl. Ale ten konec, ten byl sakra nedomyšlenej a tak nějak ustřihlej... 50% ()

emdvojka

Ellen rozohrala zaujímavú hru. Herecké výkony sú na slušnej úrovni, príbeh plynie rýchlo a čas sa neúprosne kráti. 103 minúť je fuč... spokojnosť ()

LokiZombie

Líbila se mi hra s barvami. Herci podávají solidní výkon. Děj je ale roztahaný, hrozně se to vleče a roztřesená akční kamera už se stává trochu kýčem. V tomhle malém filmu nefunguje. ()

Vabr

Naprosto výborný film, který táhnou vesměs jen dva herci. Takže pokud máte rádi snímky o malém počtu herců, vřele doporučuju, stejně tak si o něm toho moc nezjišťovat, jak mnozí radí. Protože čím méně toho více, tím lépe. Úvod je zde lehce zvláštní, nevíte příliš, co od filmu máte očekávat nebo na co se přesně těšit, ale po chvíli se vše vybarví a už to má ten správnej drive, kterej nepoleví až do samotného finále. Nebudu specifikovat, protože se nechci dopustit nějakých spolierů, prozradím jen to, že mě překvapila značná míra komedie a jedna poněkud krajně nepříjemná scéna. Ke komedii ještě musím dodat, že se zde velmi hodila a dostkrát jsem se u ní zasmál, a to je co říct. Celkově tedy extrémně příjemné překvapení, u něhož si troufám tvrdit, že je to pro každého trefa na jistotu. Vyhodnocení: Dlouho jsem neviděl tak hustej konverzační film s takto funkčním vyústěním ()

Gardenboy

Štandartný thriller zlyhávajúci na málo uveriteľnom debilnom scenári ešte debilnejšom konci (ja som fandil tomu chlapíkovi, prečo mi to spravili tvorcovia? :((((( ) postavený na výbornom technickom spracovaní a perfektných hereckých výkonov všetkých štyroch zúčastnených. Na jedno vzhliadnutie dobré, ale IMHO je to dost vymývačka mozgov a v skutočnosti by to ani z ďaleka takto nemohlo byť. tri tomu postačia ()

=macik=

tak tenhle film me prikoval k zidli a jeste ted to rozdychavam.. vyborne podane herecke vykony, jake jsem uz dlouho nevidel (predevsim patrick wilson je ohromujici!, ale ellen page si taky zaslouzi obdiv) jenom okorenuji celkovou drsnou atmosferu 4/5 filmu, kterou podkresluji misty dlouhe zabery bez strihu... pribeh sam o sobe je tak jednoduchy, az je skvely a dokazuje nam, ze - jak uz tady padlo - skvely snimek lze udelat se dvema herci, jednim barakem a bez potoku krve v detailnich zaberech... napeti az do posledni chvile! 5* jednoznacne! ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila