V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

mohamedsfinger

Velmi zajímavé a působivé psychologické drama, které bohužel trochu sráží někdy dost okatě vykonstruovaná zápletka. Ale když už na danou situaci člověk přistoupí, tak se mu dostane královské dávky výborného herectví (obou herců), krásných kamerových hrátek a jisté režie. Atmosféra tady rozhodně nechybí, což diváka donutí přejít i ty drobné nelogičnosti a nechat se vtáhnout do děje. ()

Lenka_J

Jeden z mála filmů, který mě opravdu šokoval, pro mě naprosto nepředvídatelný děj. Na začátku bych nikdy neřekla, že bude takto pokračovat. Skvělá Ellen Page, skvělý nepředvídatelný děj. Prostě film, který mě donutil necelé dvě hodiny sedět a málem bez hnutí jej sledovat. ()

Cejny

Co hodnotit kladně na tomhle filmu? No snad jen ten nápad, ale to je opravdu asi tak všechno - i herci to celkem odflákli. Příběh byl celkem nesmyslně prapodivný a přehnaně zmotaný dokupy, až jsem se v něm chvílemi ztrácel. Kamera? - tak ta byla hrozná, ta by si zasloužila odpad! Když už mám takový námět a celkem i dramatický průběh, tak proč proboha neustále všechno schovávat. Původně jsem chtěl dát 2 hvězdičky, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a za tu veškerou nedotaženost dávám 20 %. ()

Arkanoid

To najhoršie rande, aké si dokážete predstaviť :D Psychologická sonda do duší dvoch postáv, kde sú ich najtemnejšie zákutia odhalené tými najradikálnejšími metódami. ()

Sdoom

Zajímavý thriller, který ovšem trpí poněkud přehnaným sebevědomím, a proto je z větší části poměrně nevěrohodný, zejména co se týče schopností 14leté holky. Chybí také vysvětlení motivace Hayley, proč, jak se k tomu dostala atd. Nicméně atmosféru a napětí má film dobře budované a Ellen Page i Patrick Wilson jsou výborní. Tři hvězdičky mohu dát s klidným svědomím. (SD, orig.) ()

pavcas

Patrick Wilson v roli fotografa Jeffa, který se na webu seznámí se 14 letou dívkou. Už to je samo o sobě dost matoucí, Jeff nevypadá jako pedofil, není to takove ten slizkej chlápek s úlisným úsměvem. Ne, Jeff je fajn, vypadá dobře, vede bezúhonej život a vlastně si říkáte, tak holt je na mladší. Jenže slečna má svoji jasnou přestavu o tom co je Jeff zač a místo toho aby utekla na míle daleko, vlastně se sama vnutí k němu domů. A tady začne peklo. Jenže je Jeff opravdu tím,kým si ona myslí že je? Výborný psycho, které se může vyvinout jakkoli, aniž byste tušili kdo má pravdu a skvěle zahraný postavy, to vše vás udrží v napětí celou dobu. ()

herr_carter

Zajímavý konverzační thriller, odehrávající se v jediném interiéru - fakt škoda, že si člověk uvědomuje, jak nereálné by toto v normálním životě mohlo být (čti: není prostě uvěřitelné a je zcela nereálné, aby si takto malá holka pohrála s úchylem), jinak ale záživné a netradiční dílko, Ellen má holt to herectví v sobě.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

pijavica

6,0/10 Skvelá prvá polovica filmu, ale v tej druhej sa príbeh začal akosi zadrhávať, hlavne kvôli nedotiahnutej logike (pre filmy tohto druhu tak dôležitej). ()

chef

70% Pre mňa osobne veľmi nadnesený a nedotiahnutý príbeh. Ale inak 100 bodov za, pre pánov, inkriminovanú scénu :) ()

brooklyn73

Naprosta originalita pribehu me sama o sobe nuti dati hvezdy ctyri. Ellen Page je neuveritelna ve svem hereckem vykonu. Ja do posledni chvile si nebyl jisty kdo je vlastne zaporny a kdo hlavni hrdina, me pocity se neustale prelevaly ze strany na stranu.Zaverecna scena na strese s lanem mi vsak ukazala jak se veci doopravdy maji.Pro mne nejvetsim plusem filmu je absolutni originalita a soucasne nejistota rici, kdo je dobry ci zly coz vytvari urcite napeti a naboj. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Pozor SPOILERY !!! Nutno ocenit určitou originalitu námětu. Ellen je na svůj věk víc než dobrá. Příběh je velice zajímavý a napínavý. Kamera taky ujde. Pro mě trošičku problém pouze v jisté nelogičnosti a nepravděpodobnosti toho všeho. Dokázala by takovouto pomstu udělat nějaká 14tiletá holka? Myslím, že ne. Jsem ji jist, že bych to nedokázal ani já - ve třiceti! Ano, děj je kvůli jejímu věku tím pádem dost překvapivý až šokantní, ale pokud scénarista musí přijít s něčím, co je velmi nepravděpodobné a kostrbaté, tak to není úplně ok. Podobně jako třeba v Saw, kde byla konečná pointa taky překvapivá, právě proto, že byla v podstatě zcela nereálná. Ale za tu originalitu, přimhuřuji oko... ()

jondoe

Vobec netusim kto, napisal knihu alebo scenar k tomuto filmu, ale vobec by ma neprekvapilo, keby to bolo dielo Stephena Kinga. Tento takmer dokonali thriller z paradne vybrusenym a dokonalim scenarom mi pripomenul hororovy-thriller Miseri. Rezisersky zladnute tak isto na jednotku, vyborna praca z kamerov a ktomu este paradne vykony hercov vyzdvihuju tento nenapadny thriller do elity najlepsich thriller zo posledne roky. Ellen Page ma natolko dostala, ze si ju hned davam ukladam medzi oblubene herecky. Tento thriller mozme z kludnym svedomim vysoko odporucit. ()

Han22

Tak originální thriler jsem dlouho neviděl - klasická zápletka psychopatický mučitel versus unesený člověk je postavená naopak než by člověk čekal - oním uneseným je nechutný pedofil, maskující se za uměleckého fotografa a psychopatem se stává "nevinná" 14 dívenka. Vynikající výkon pro mě absolutně neznámé Ellen Page, který ve svých 18 vypadá skutečně na 14 a je naprosto mrazivě přesvědčivá. První hodina a něco uteče jak voda, po nejdrsnější scéně zhruba ve dvou třetinách film pomalu ztrácí tempo a natahované finále už mě tolik nevzalo. Ale stejně klobouk dolů, koukal jsem na to s otevřenou pusou jak to dopadne. ()

Spike23

Takhle moc zažranej jsem snad ještě do žádného filmu nebyl a každou minutou jsem doufal, že se Jeff nějakým způsobem osvobodí a brutálně jí zabile :D. Dokonce jsem se i málem rozbrečel, protože se to nestalo a konec byl opravdu otřesný... možná i víc než ta kamera, kterou snad měl na starost slepec s parkinsonem. Jinak dost luxusní thriller, moc doporučuji. ()

Ondra16

Velice originální film, který v podstatě od začátku obrací vše, co bychom mohli čekat. Wilson i Page hrají jak to jen jde a druhá zmiňovaná svým prostořekým hláškováním (ne nepodobným Juno) vyplňuje logicky vzniklou zvukovou mezeru. Vadily mi jen mírné nedodělky. Kamerový nájezd na zmizelou Donnu byl na můj vkus příliš okatý, chybělo mi lepší rozuzlení, ale hlavně jsem nepobral, proč ve snaze o něj Slade pohřbívá celou předchozí "operační" půlhodinu, nebo snad i víc. Každopádně lepší 3. ()

RockChick

Bacha, dost spoilerů! Byl by to docela dobrý psychologický thriller, kdyby se tomu dalo aspoň trochu věřit... Ne. Nevěřím, že čtrnáctiletá holka dokázala nejenom vypatrát dva brutální zabijáky, celé to stihla takhle zinscenovat, a navíc se jí to ještě všechno do posledního puntíku podařilo. Kdyby bylo ve snímku více osvětleno, jak k tomu všemu Hayley přišla, zda skutečně byla v nějakém vztahu se zmiňovanou obětí, a pokud ne, co ji k tomu všemu vlastně vedlo. Zda například za sebou měla sama nějaké negativní zážitky z minulosti... Takto ovšem nefunguje ani to závěrečné "odhalení". Jeffem nedokážete opovrhat, protože před sebou zkrátka pořád vidíte jenom těch osmdesát minut, kdy byl obětí, a po závěrečném záběru si ani neodnášíte vědomí, že ta Hayley byla vlastně (poněkud svéraznější, pravda) hrdinka, protože přesvědčení, že je tom jenom vyšinutá psychopatka, je stále ještě dost silné. Tvůrci nám zkrátka během děje měli dát více pojítek, aby nám bylo zcela jasné, že Jeff tím hajzlem skutečně je. Film by pak asi byl ochuzen o to velké "rozuzlení". Ale k čemu to, když nakonec stejně vůbec nefunguje? ()

Luciášek

Pro mě trošku zklamání. O postavách se nedovíme nic bližšího, vše je jen tak načrtnuté, naznačené... to je dobré na chvíli, ale ne na celý film. Navíc místy opravdu přehnané a nelogické. ()

Lisabellla

Kdybych se mohla vrátit na začátek bez všeho toho vědomí. Kdybych se mohla ohlédnout. Kdybych koukala na závěrečnou "střešní" scénu bez předcházejícího děje. Kdybych se snažila ztratit se v díle. Kdybych uměla užívat okamžiku. Kdyby ta malá holka nevypadala na zkušeného zabijáka. Kdybych věřila víc jí než jemu. Kdybych v těch dablscénách viděla víc než povrchnost. Kdyby mi dialogy, na kterých se zřejmě stavělo, nepřišly zbytečně plytké. Kdybych uvěřila, že se opravdu něco dělo. Kdybych si mohla myslet, že má ta protivka pravdu. Kdybych v průběhu děje pochopila .... Kdybych se na konec nedostala s faktem, že on fakt nic neudělal ... Kdyby celý film nebyl postavený na jediném momentu. .... a kdyby ten moment byl o něco jasnější ... Tak zabil ji, kurva, nebo nezabil?! Byl to pedofil nebo fakt jen rád fotil malý holky?! Chytne někdo tu malou krávu, aby i ona dostala, co si zaslouží?! Promiň, ProchY, na tohle potřebuji odpovědi, abych byla spokojená a abych byla ještě spokojenější, nesmělo by tu být těch patnáct "kdyby" ..... ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila