V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Slade, Wilson, Page. Tři neznámí talenti se sešli u jednom filmu a vznikl z toho velmi perverzní a trošinku amorální příběh o tom, že...... Tak. Vy co jste viděl, víte o čem mluvím. Vy co ne, tak vám to raději neprozradím. ()

FilmWave

Neotřelá a odvážná zápletka. Výborný Patrick Wilson (zpětně oceňuji jeho Watchmena), ale Ellen Page to prostě nevěřím a stejně tak událostem od cca třetiny filmu. Místy je to opravdu dost drsná záležitost. ()

alambert odpad!

(!Pozor, můj komentář obsahuje informace o konci děje filmu!) Tak upřímě řečeno, film se mi zezačátku docela líbil, působil takovým zvláštním psychologickým dojmem, ale po nějaké době mě začal nudit. A v té době už se mi i začínal vyloženě hnusit děj. Proslov té malé holky o tom, že když si holka hraje na ženu, neznamená to, že je žena a slušný muž by ji měl odmítnout, mě rozesmívá a děsí zároveň. Jestli to takle někdo cítí, tak to potěš pán bůh. Vyhrožování kastrací O.K., pokud by to mělo nějaký smysl (například nalezení živé té nezvěstné), ale samotné vykastrování už O.K. vážně není. A vykastrování a následné zavraždění, to už se dá nazývat jedině odporným mučením. A navíc je to nelogické, umrtvování, holení a kecy o sterilním řezu? K čemu, když ho stejně zabije? Nebudu nijak zastírat, že do hodnocení filmu zohledním i to, že vykastrovat někoho, mi připadá jako vážně něco odporného. Ve filmech mám rád brutálnosti, ale ne takto extrémně ponižující. Pokud si z tohoto filmu budou brát zklamané čtrnáctileté holčičky příklad, máme se na co těšit... ()

Puol

Netradičný thriler s o zaujímavou úlohou Ellen Page. Pačilo sa mi postupne poodhalovanie príčin netradičného chovania sa hlavných charakterov i atraktívny a palčivý námet. Záver už bol trošku prestrelený. ()

mala_kea

David znvu zaskoroval. Po vydařeném "30 dní dlouhá noc" jsem si pustil něco znovu povedeného.Hard Candy je film, který byl pro mě milým překvapením (s ironickým podtónem). Naprosto brilantní psycho. Napětí vůbec neztrácí na intenzitě. Ellen Page mě (opět) uchvátila svým hereckým výkonem, ale tato chvála patří i Patricku Wilsonovi. A vůbec - zde je vidět, že z minima se dá vytěžit maximum - z mála se dá udělat hodně. Vemte kameru a luxusně sestříhejte záběry, do jednoho bytu postavte dva výborné herce a máte z toho nadprůměrný thriller, který vás místy opravdu zamrazí - osoba mužského pohlaví nemá moc příjemné pocity při sledování toho filmu a pedofilové můžou ihned provést harakiri. ()

Colleague

Ze začátku to vypadalo hodně nadějně, pak ale z toho vyplynul krásný příklad filmu "já vim všechno". 14ti letá Hayley umí vše na co sáhne, umí operovat, umí používat zbraň, elektrický shoker, umí dusit přes folii, umí míchat drogy a co hlavně: napadlo někoho jak důmysleně umí svázat dospělýho chlapa? A když už náhodou uteče, vždycky přesně ví jak ho zastavit a spoutat znova. Kéž bych uměl a věděl 10% toho co ona. Děkuju, zasmál jsem se, ale protože to komedie být neměla, jsem zklamán. ()

Smejdik

Příjemný (je to to správné slovo?:) ) film s nezvyklým příběhem a především super výkonem Ellen Page (Patrick ale hrál taky skvěle!), který stojí a padá na dialogu. A přiznejme si, ten nebyl tak geniální, aby utáhl pozornost diváka na 100%. A co "akční" scény? Z toho zběsilého třesu kamerou mě po chvilce bolela hlava... slabé čtyři hvězdy. ()

agassi68

Aj keď skoro polovica filmu je ukecaná, to pravé orechové príde v druhej. Celé je to až priveľmi neskutočné, ale aj tak čakáte na postupné rozuzľovanie toho, čo už tušíte. Neviem si predstaviť 14 ročnú takto filozofujúcu dievčinu chladnokrvne kalkulujúcu ako skúsený masový vrah. A vrieskajúci Wilson mal byť vystrihnutý. Napriek výhradám je to cez 70%.. ()

GOREGASM

Debut Davida Sladea, který nás uzemnil upírskou "selankou" 30 dní dlouhá noc, si vystačí s pěti herci, přičemž dva z nich jsou před kamerou 97% času. Pokud se oprostíme od faktu, že místy je scénář hodně přitažený za vlasy a logika dostává na frak, dostaneme napínavý thriller, ve kterém nechává vizuálně zručný Slade vyniknout Ellen Page a Patricka Wilsona, kteří rozehrávají psychologický teror, ve kterém půjde o Paťasovy koule. 70% ()

Rockerman

Velmi dobré komorní drama, které není určeno pro muže se slabší povahou. Jde totiž o drsnější, pedofilní variaci našeho filmu "Pasti, pasti, pastičky". Vždycky obdivuju tvůrce, kteří dokážou vytěžit z minima maximum. Prakticky se dvěma herci, v několika pokojích je rozehráno drama, které ani trochu nenudí a k dokonalosti a tedy pěti hvězdám mu zbývalo jen velmi málo. ()

Heroine

Jo, spíš se mi to líbilo. I když ke konci už je to trochu nuda. Ztrácí to na napětí, a relativní sympatie k "hrdince" se rychle vytrácejí. Tématicky je to originální, taktéž vizuální forma je příjemně neokoukaná. Myslím že hlavní vadou na kráse celého filmu, je především vizáž Ellen Page. Musím sice uznat, že je to dobrá herečka, vážně to zahrála skvěle. Ale je TAK neskutečně ošklivá, že to kazí dojem, který by měl nastat. Když si totiž v její roli představím holku, která by skutečně vypadala jako čtrnáctiletá holka, myslím že by to bylo ještě o dost působivější. Ale že Ellen i v osmnácti, kolik jí ve filmu bylo, vypadá jako desetiletý, škaredý chlapeček, dívá se na to trochu špatně. Ale Patrick Wilson byl fakt hodně dobrý. ()

lemonova

Som tak trochu v rozpakoch.. pointa filmu bola tak zreteľná a priamočiaro naservírovaná, že to vo mne nezanechalo takmer žiaden pocit. Jedinou silnejšou stránkou filmu bola pre mňa scéna. Ellen Page bola síce herecky presvedčivá, ale jej postava mi prišla úplne nereálna. Oveľa reálnejšia bola rola Patricka Wilsona, ktorý vzbudzoval súcit aj odpor. Nuž.. stačilo vidieť raz. ()

Hapretor

Nudné, blbé, nereálné, nezáživné, ... jak jsem to mohl dokoukat?! - Ellen Page na holku neskutečně odpudivá. Patrick Wilson zase na úchyla moc mladý a málo ... no prostě málo úchylný. Obsazení tedy vlastně taky na nic. ()

burton

No, takže protože nechci a nemůžu bojlerovat, musím zase psát o něčem úplně jiném. Každopádně - není to vůbec dobrý, ba co dím, je to děsivý, když jen proto, že ti tvoje kamarádka nechce dát, protože tě má ráda jako kamaráda,tak jí v lese, jdouce málem z družiny, uškrtíš popruhem od své školní brašničky. No a teď ty bojlery: nechápu, jak tady někdo u tohohle může komentovat zálibu ve filtrech a rozzostřování a tvrdit, že to není moc věrohodné a že to byla vlastně nuda. Jasně, že JE to věrohodné. Ale na takové věci musíš mít koule, kámo. No, takže se na to podívejte. ()

Rathalos

Mlade dievca sa zoznami cez internet s fotografom,stretnu sa,pozve ju k sebe domov a neprijemna hra sa moze zacat,Ellen Page bola opat dokonala,neskutocny herecky talent,ale ani Patrick Wilson nebol na zahodenie,perektny psycho-thriller,ktory vo vas vyvola nepokoj a bude pretvavat az do konca filmu...:-) ()

peca

Mně se tahle debilita ani vlastně nechce komentovat.. Těch blbostí je tam tolik (ne jen v určitých scénách), že se nad tím opravdu jen tak mávnout rukou nedá.. Snaha o nějaké psycho a myšlenku (??), ale nefunguje to abolutně v ničem.. ()

hribisko

Ježišmarja, to se vleklo! Navíc mě ta protivná kráva srala už od doby, co poprvé otevřela hubu (a čím dál tím víc). A ten její zkurvený přístup? ()

foundation

zasa raz priklad ako sa da urobit vynikajuci a napinavy thriller s dvoma hercami v jednej miestnosti..Ellen Page tu ukazala ako dokaze hrat...ju by som teda nasrat nechcel :D ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila