V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

ThomasCrown

Skvelý thriller s ešte lepšou atmosférou. Hoci sa celý odohráva počas dňa, úplne vás pohltí a nebudete vedieť kto na akej strane stojí. Ellen Page je ako vždy úžasná a s vašou mysľou zohráva divadlo pomsty, na ktorého konci čaká spravodlivosť. ()

dormouse

Vynikající thriller, kde Ellen Page z počátku působí jako protivný fracek těžící ze svých 14 let, ale záhy svou masku odloží. No, asi že jsem ženská, tak mé sympatie byly beze zbytku na její straně, coby vyšinuté filmové postavy. ()

Schuldiner

Hodně, hodně, hodně moc přitažené za vlasy, HODNĚ !!! Ale i tak prostě hodnotím tak, jak hodnotím.. Ti, kteří film ještě neviděli a chtějí ho vidět, ať dále již nečtou. Pokud o filmu nic nevíte, je to určitě plus a příslib lepšího zážitku. Nicméně abych se dostal k některým nedostatkům.... 14letá holka by nebyla schopná takhle přemýšlet a téměř bezchybně naplánovat podobnou akci. Neměla by sílu několikrát všelijak manipulovat s tělem o hmotnosti cca 80 kg. A už vůbec ne se s takovým člověkem prát. Tedy pokud to není profesionálně vycvičená vysoce inteligentní (ba přímo geniální) agentka MOSSADU, CIA a KGB dohromady. A jako 14letá působí samozřejmě (ale to tak má být) totálně vyšinutě. Ale byla to zábava, která nepostrádá napětí, spád, dobré a originální finále. Jak říkám, celkově hodně přitažené za vlasy, ale nevadí mi to... V tomto případě ne a nevím proč. Možná kvůli danému tématu... Ellen Page i Patrick Wilson podali parádní výkony! ---- PS: Dočítám se tu z některých záporných komentářů řádky, kde se mele o nějakém poselství či co.. Panebože, jaké poselství? Proč by měl film nést nutně poselství? Je to prostě příběh o jedné vyšinuté, pomstychtivé, vysoce inteligentní 14leté holce a jednom pedofilovi. To je celé! Kdyby měl každý film nebo píseň nebo kniha nést nutně poselství, ze kterého by si měl někdo brát příklad....hmmmm...to by to na světe vypadalo fakt zajímavě :-) ()

Teabag

Řeknu to takhle: Tohle by se v právním státě stávat nemělo :-) Ellen Page tu hrála tak parádně, že ji pořád vnímám jako tu zlou a krajně nesympatickou. Patrick Wilson se taky dost vyřádil. Takže jen za tyhle herecké výkony jsou aspoň 2*. Také oceňuji, že autoři nesklouzli k přílišnému gore. Co naopak film sráží je překombinovanost a příliš dlouhá stopáž, která by mohla být tak o 30 minut kratší. V neposlední řadě musím říct, že Hard Candy ve mně nechal nepříjemný pocit rozpolcenosti, u kterého se nemůžu rozmyslet, jestli je to dobře nebo ne... ()

tterez

Bylo by to skvělý, kdyby tam nebyla ta neskutečně zdlouhavá prostřední část, která se mi zdála skoro nekonečná. A tenhle konec bych fakt nečekala.. ()

peetriss

Hutný komorní thriller těžící s famózně hrající dvojice Ellen Page a Patrick Wilson o inteligentní čtrnáctileté dívce, která prostřednictvím internetových chatů pořádá hon na pedofily s cílem eliminovat hrozby z nich plynoucí. Film diváka nejen po celou dobu uržuje ve zvláštní formě napětí, ale současně jej nutí přemýšlet, zda jednání náctileté mstitelky není ve výsledku stejně společensky nebezpečné a nepřijatelné jako jednání ať už domnělého, či skutečného, pedofila. Je to napínavé, výborně nasnímané, pevně vedené režisérem Sladem. Bohužel scénář je z kategorie těch nereálnějších, přitažených za vlasy, s logickými mezerami a právě jen proto ubírám třicet procent dolů, ale i přes tuto slabinu se dá povznést. 70% ()

sona123

Tak předně se mi Ellen Page vůbec nelíbila, měla jsem problém jí cokoliv věřit. Autoři se snaží udržet napětí po celou dobu filmu, ale to se jaksi nedaří. Závěr může být zdánlivě překvapující, ale hlavního hrdinu jsem vůbec nepochopila - proč to proboha udělal? (Teda, ten důvod, který nabízejí tvůrci, mi přišel docela nesmyslný). Škoda, čekala jsem víc. ()

AIMÉE

Zprvu nezáživně vypadající film, kde se 14ti letá holka seznamuje se starším chlápkem. Říkáte si, že by tohle mohlo být o nějaké zákazané lásce s mladistvou. Jenže zdání klame a postupně začnou vyplouvat fakta proč se tato dvojice vůbec potkala. A výsledek tohoto rande nebude jen tak obyčejný. Obsazení Ellen Page byl dobrý tah filmařů - jako ne zcela obyčejné dospívající děvče, které se dost neobvykle vymyká svým vrstevníkům - Page je velmi talentovaná. Čtvrtá hvězdička za zajímavý konec s hudbou neotřelých Blonde Redhead. ()

Zombi

Zdařilé thrillerové drama s minimem herců a na úsporném prostoru, vynikající herecké výkony, především Ellen Page je dokonalý, chytrý a sarkastický spratek a psychopat. Technické provedení fajn, jen ke konci bylo toho rozostřování už trochu moc. Potud chvála, kámen úrazu ale přichází se scénářem, který nás sice nechává dlouho na pochybách kdo je hajzl a kdo ne a několikrát mínění určitě změníte, ale jinak je moc přímočarý, jednoduchý, čekal jsem nějaký zásadní zvrat, ale nic nepřišlo. Navíc ten poster k filmu je děsně zavádějící, v tý pasti by měl stát Patrick Wilson. Lepší 3 hvězdy. ()

LBsmoke

doteď jsem tu měl zasloužené 4* přídávám jednu protože si na tento film často vzpomenu a vždy rád.. platí mi za jeden ze vzorů pro drsnější komorní drama (to co se třeba snaží vyrobit marně ve zmizení alice creed) ()

Martin_W

Výborný thriller, který jede vlastně pouze na dvou hercích - Patricku Wilsonovi a Ellen Page, kteří spolu tvoří nepřekonatelnou dvojku. Být film lépe ukončen, uvažoval bych možná i o pěti hvězdách + musím ještě vychválit práci kamery, která snímku dodávala snad ještě větší šmrnc. 86% ()

bohemia_regent

Výborně napsáno (do poslední chvíle je divák udržován v napětí, která postava je - a jak moc - spíš kladná a která spíš záporná), nasnímáno (vzorový příklad tvůrčí práce s barvou jako vyjadřovacím prostředkem) i zrežírováno (nápadité střídání vyprávěcího tempa). Hodně příjemné překvapení. ()

Matt Raider

Psychicky vyčerpávájící. Výborná/ý Ellen Page, stejně tak i Patrick Wilson. Režisér si vystačil s málem a stačilo to. Oceňuji kameru, která hledala hlavně výrazy v tvářích. Bylo to hodně autentické. (82%) ()

HonzaSim

Tento film jsem viděl celkem dávno, přesto ho mám v živé paměti. Poměrně průrněrný thriller, který však vygradoval na absolutní psycho a na scénu s řezáním koulí asi nikdy nezapomenu. Bohužel. Přesto, že nic drastického divák neviděl, vyvolalo to ve mě dojmy, jako kdybych viděl všechno. Znovu už bych to ale shlédnout nemusel. Co se týká hodnocení, myslím, že si zaslouží 4 hvězdy hlavně proto, jak si to vybavím, až se mi dělá špatně. Usuzuji, že film není pro slabší povahy a před některými scénami by měli předem varovat. A ani na to nemuselo být moc krve. 70% ()

Klajnik

Hard Candy má skvělý námět a skvělý zvrat. Rozhodně je to napínavé a dobře zahrané. Umím si představit, že někteří muži u toho budou pociťovat úzkost a mnoho žen u toho bude zase pociťovat satisfakci. Ti, kterým se film líbil, mohou zkusit rovněž Knock Knock. ()

Illy

Precizní psychologický nátlak na diváka. V pánské části publika předpokládám mrazení v podbřišku. TO se musí vidět. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila