V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

pavlosalex

Já se nestačím divit jaká je Ellen ve svém věku perfektní herečka. Co film, to úplně jiná a brilantně zahraná postava. Když bude mít kliku, Oscar ji nemůže minout. Hard Candy nebylo příliš dlouhé, místy nudné. Čas mi plynul jako blesk a než jsem se nadál, byl konec. Jedno překvapení střídalo druhé a já vůbec netušil co se bude dít. Ani Dexter, by nebyl takhle chladný. 91% ()

Uiboek

Já bych tento film srovna s geniální "Telefonní budkou", bohužel není zas tak dokonalá a promyšlená, ale i tak je dostatečně poutavá, abyste od ní nebyli schopni odtrhnout oči a stále byli v očekávání, co dalšího se přihodí, protože v žádnou chvíli si nemůžete být jisti tím, co se stane v dalším okamžiku. Děj se po celou dobu filmu špatně předvídá. Abych řekl pravdu, vůbec nevím, jestli v tom filmu hrála nějaká jiná hudba kromě těch, které pouštěli hlavní hrdinové. Naprosto úžasné herecké výkony, kterým jsem opravdu věřil. Věřil jsem dokonalé Ellen Page, že dokáže to co dokáže i přes svůj velmi nízký věk(jak filmový, tak skutečný). Je pravda, že bych film vyděl raději o pár minutek zkrácenější... ()

DonTommy

David Slade vás připoutá ke křeslu a hodinu a půl vám drásá nervy. A vystačí si při tom s prostředím jednoho bytu a dvěma skvělými herci. Film celou dobu perfektně graduje, jenom pointa je méně překvapivá než jsem čekal. Každopádně výkon Ellen Page je mrazivě přesvědčivý, a to jí bylo jen sedmnáct. ()

Monty71

Náhodou som zhliadla v programe film s mojou obľúbenou Ellen Page a bolo to fakt príjemne mrazivé prekvapenie. Obaja hlavní predstavitelia to zahrali skvele.Mám rada takéto psychologické thrillery, s poriadnou dávkou napätia, ktorá vás len tak nenechá sedieť na stoličke. ()

Miagy

Dobrý psychologický thriler o dvoch postavách založený najmä na dokonalých dialógoch. PLUS:Nadpriemerné dialógy postáv, prostredie domu, úvod, jadro, záver, pointa. MINUS: trocha akcie by sa sem hodilo, ()

Terka_127

Geniálně promyšlený příběh. Co byste udělali, kdybyste měli možnost dělat si, co chcete s pedofilem. Ellen Page jako vždy nepřekonatelná a kouzelná jako lolitka. Skvělý nápad s kamerou, kdy film vypovídá pouze o výrazu obličeje, divák přemýšlí, co se jim honí hlavou, jestli lžou, jsou upřímní nebo si dělají srandu. Na nic jiného není prostor. Na dnešní dobu odvážný kousek, kdy jsou ve snímku pouze 2 osoby a celý příběh se odehrává na jednom místě. S čistým svědomím bych dala 5*, ale protože film neuvěřitelně pobouřil mého přítele, tak musím dát 4*. Netušila jsem, co takový film udělá s chlapem. ()

vozralec

Děj se mohl v podstatě ubírat pouze dvěma směry, takže nebyl až tak nepředvídatelný. Herecká poezie se taktéž nekonala. Špatný film to ale určitě není. ()

Margerie

Napsat, že i s malým kašpárkem se nechá zahrát velké divadlo, by tady asi vyznělo hodně ironicky. Ale přesně takový mám z tohohle dramatu o dvou hercích pocit. Luxusní herecký výkon podává především Ellen Page. Škoda, že je to tak natahované, protože to celkový dojem spíše kazí a sráží to hodnocení. V pasti je neskutečně syrový film, který vás celou dobu drží v napětí - udělá to, co slibuje? a kdo je tedy vlastně ten špatný či psychicky narušený? Prostříhat pár scén by stačilo k tomu, aby to napětí v divákovi nepřerůstalo do natolik neúnosných mezí, že film raději stopne a posedí si chvilku se skleničkou džusu na balkóně, než se k němu vrátí. Nicméně oceňuju fakt, že se tvůrci skutečně drželi daného žánru a nesklouzli k béčkovému krvavému hororu. 70% ()

Bezda22

Šílená a zvrácená Hayley. Tohle zahrála Ellen Page opravdu výborně, úplně neskutečně. Ten film mě opravdu upoutal. Je to dost originální. Na začátku si řeknete, že je vám hned jasný jak to bude vypadat. Mladá hloupá holka a úchylák s foťákem. Opak je pravdou. Nudit se určitě nebudete. Možná se to bude jevit prvoplánově, ale tak to taky neni. Chvilku po začátku prožijete jedno překvapení, takovej ten hlavní zlom. A na tomhle se vezete celej film a rozhodně nenudí. Asi to neni film pro každýho. Ale taky jsem si myslel, že mě něco takovýho nebude asi moc bavit. I když jsem na to byl zvědavej, rozhodně mě to nezklamalo a hodně překvapilo, bylo to výborně natočený a dost originální to bylo. Tak dám "jen" 4*. To je si myslim optimální hodnocení pro takovej film. A to takovej neni bráno jako špatně. To je spíš jako pro takovej druh filmu. 2 herci a 1 byt. 75% ()

Zombiepod

Obrovská škoda, že taký netradičný film s fantastickou komornou, "príjemne nepríjemnou" atmosférou ako Hard Candy bol dokaličený obrovskými dierami, nedotiahnutosťou, a navyše neuspokojivým záverom. Patrick a Ellen boli ako inak vynikajúci (v podstate ako jediní herci museli byť) a Slade drží diváka v neistote a skvelo vystupňovanom napätí až do konca. Ale môžem sa ja vykašlať na tie pseudoumelecké kamerové rozostrovania, zábery na presvetlené okná, či farebné filtre, keď som sa po prvej polhodine každú chvíľku díval na čas, pretože tá "hra" miestami prestávala správne fungovať, niekedy až nadmieru otravne. Tempo si to držalo, ale na vyššie hodnotenie tomu chýbalo omnoho viac. Neustále sa mi v mysli zjavujúci Singerov Apt Pupil mal rozhodne navrch, dokonca aj párkrát spomenutý Saw mal lepší scenár, a navyše aj gule (no offense, Jeff.) ()

error17

Ty americké děti jsou tak chytré že se tomu nechce ani věřit. Chudák Jeff ( Patrick Wilson) Hayley (Ellen Page) na něj byla připravená jak Sigmund Freud na na cvičenou opici nicméně se mi to líbilo a taky to bylo dobře zahrané. 75% ()

departed

Jak jsem rád, když si takhle na blind vyberu film, kterej mě pak naprosto dostane. To, že Ellen Page hraje hlavní housle je jasný už od chvíle, kdy má Wilsona v malíku. Ale že na ně bude hrát tak výborně jsem opravdu nečekal. Dva skvělí herci, jeden barák a přesto se tempo ani na chvilku nezpomalilo. Možná jen scéna se sousedskou návštěvou působila navíc (hlavně pak ty zbytečný otázky), ale byla to jen chvilka, nic co by výrazněji vadilo. A závěr filmu bych v takovéto podobě vůbec netipoval. ()

Knor

No trochu mi vadí ta řada nezodpovězených otázek a hlavně se mi nezdá ta psychologická obratnost a vyspělost čtrnáctileté dívky v hlaní roli. Velice se mi líbí, že film dokáže několikrát udělat vyloženě zmatek v ději a obráti děj úplně někam jinam a to po celou dobu v jednom baráku s dvěma hlavními aktéry. Překvapujících okamžiků je tu spoustu a krůček po krůčku jsou odhalovány informace, které by jste nečekali. Výkony obou hlavních herců jsou dokonalé, je v tom obrovské množství napětí a očekávání vývoje děje. Zvláště jedna scéna je pro každýho chlapa určitě velmi bolestivá - až uvidíte pochopíte. Jde o vynikající thriller, který rozhodně stojí za větší pozornost. ()

singone

Brut, po dlouhé době jsem předem neměl ponětí o čem film bude a stálo to za to. Jakmile to "začne", film vás nenechá odpočnout až do konce. Jediné zklamání bylo, že ne vše bylo objasněno. Silný film, slabších 5*. Jednu scénu si budu asi dlouho pamatovat, pánové jistě vědí, co mám na mysli. ()

adekcz

Průměrná inteligence dopadených sériových vrahů je podprůměrná. O to děsivěji působí filmy s intelignentími psychopaty... ()

J.e.r.e.c

Zajímavě uchopené téma. Především díky dokonale přesvědčivé Ellen Page a šťavnatým slovním výměnám jsem duel dvou zdánlivě nerovných partnerů/protivníků, kde časem přestává být jasné, kdo je kočka a kdo myš, doslova hltal. Tahle perfektní atmosféra plná podprahového napětí bohužel vydrží jen do zdrogované scény, pak film radikálně pootočí svým kormidlem a zamíří někam úplně jinam. Celé to ztrácí na uvěřitelnosti, což platí i pro jednu dost nechutnou scénu s výjevem, ze kterého mi bývá fyzicky špatně. Kdo ví, proč je mezi filmaři tak oblíbený ? Konec už je totální blbost. Přesto to díky té úvodní cca polovině stojí za vidění. 70 % ()

hero_bk odpad!

Ellen Page preferuju spíš jako těhotnou puberťačku než protivnou přechytralou puberťačku. Vůbec jsem jí tu roli nevěřil, navíc se mi tento způsob braní spravedlnosti do vlastních rukou totálně hnusí. Obě postavy se chovají divně a totálně nelogicky. Do konce jsem koukal vlastně jen proto, že jsem pořád čekal nějakej zvrat na konci, kterej sice vlastně tak trochu přišel, ale byl totálně neuspokojivý a samotný závěr totálně dementní. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila