V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

ShotgunED

Tak tohle byl fakt nátěr. Přehlídnu-li,těch několik detailů,jako že třeba bych chtěl vidět jak 50-ti kilová holka natáhne na stůl 90-ti kilovýho chlapa v bezvědomí,nebo že jak měl volný ruce tak jí nezakroutil krkem,nebo že by se od 14-ti letý holky dalo vůbec očekávat takové jednání(i když jeden neví:-) ) a pár dalších věcí,tak tohle je poctvivej thriller se skvělou atmosférou. A na to že v podstatě celej film je konfrontace dvou herců,tak předvádějí maximální výkon a vy fandíte oběma aktérům. Plný počet nedávám prostě jenom za tu nereálnost. Jinak je to bomba film. ()

sinom

filmovy zazitok meniaci sa kazdou minutou. uvodne vzajomne zvadzanie fungovalo z oboch stran perfektne, vdaka skvelej ustrednej dvojici. Page lolitkovsky dokonala, Wilson sympaticky a vobec som sa mu necudoval, ze reagoval ako reagoval. kludne by som si pozrel cely film v podobnej rovine ako uvodna polhodina. Slade je kuzelnik resp. jeho kameraman (farby, detailne zabery...). nasledny twister meni celkove vyznenie snimku. terror az ma gule boleli-...po par dnoch co mi tento film nie a nie vyfucat z hlavy upravujem o 1* hore... ()

Lish84

Snaha o chytrý thriller: tvůrci vymysleli příběh, který by z fleku mohl převzít horor ala Saw či Hostel a zpracovali ho tak, aby zaujal i ty diváky, kteří právě filmy typu Saw opovrhují. V důsledku to mj. znamená, že když dojde na řezání "živého masa", tak se vše odehrává důsledně mimo záběr. Těžiště spočívá v dialogu dvou hlavních postav - resp. jde spíše o monolog čtrnáctileté slečny, jež občas přejde do slovního souboje. Libujete si, že sledujete thrillerový příběh, s jehož scénářem si někdo dal práci a nejste šizeni jako v nějakém béčku. A protože se film tak chytře tváří, čekáte nějaké zajímavé vyznění příběhu (případně i překvapivou pointu), které plně osvětlí chování mladé slečny. To ve filmu chybí. Marně jsem během titulků přemýšlel, co vlastně chtěli tvůrci sdělit a co bylo účelem jejich filmu - kromě ukojení tvůrčích ambicí. ()

Jack.Pott

I přes svou směšnost je "V pasti" kvalitní film, ačkoli v jiném smyslu, než scénárista plánoval. 1/ Jeffovo utrpení je odůvodňováno tím, že dotyčný je PEDOFIL. Jeffovým jediným zločinem byla ale přece spoluvina za vraždu; na základě filmu není z čeho vyvozovat, že Jeff byl i pedofil ve smyslu prznitel DĚTÍ (viz 2/). 2/ Hayley je opravdu velmi vyspělá a zároveň (i coby 14-letá dívka) sexuálně přitažlivá. A přitom není fantasmagorickou, vykonstruovanou postavou - mnohé 14-leté mají v dnešní době stejně rozumu jako dospělé ženy a ani v sexuální atraktivitě si s nimi nezadají. Mít vztah s takovým stvořením je pak zločin z pohledu právního řádu, je však otázkou, zda se jedná rovněž o zločin ve smyslu nemorálnosti (Hayley přece už není dítě!). Vždyť právě módní návrháři a fotografové dnes podporují kult holčiček-nymfiček (hubené, mladistvě vyhlížející) - např. Iva Frühlingová poprvé špulila rty při focení svého booku, když jí bylo 14. 3/ Film je zajímavým svědectvím o současné Západní (především severoamerické) společnosti, jež vytváří kult mladičkých dívek coby sexbomb, a zároveň je schopna upalovat muže, kteří s takovými dívkami v praxi flirtují. Není pak divu, že v soudobých snímcích je milovník 14-letých žen (pakliže by se muž vyspal se 14-letou sexbombou Frühlingovou, je podle zákona pedofil) automaticky vrahem, sadistou či prostě satanem - jako v myšlení mnoha z nás. ()

Nellka

Tak nevím. Přišlo mi to dost špatné. Ellen Page je skvělá, ale tím to končí. Vadily mi hlavně ty moralistický kecy, který celý film podkopávaly, protože byly fakt špatný, vykonstruovaný a nelogický. Přitom by to mohl být zajímavý film... z hlediska kamery atd., ale ty dialogy - HRŮZA. ()

chrustie

Když vynechám pár logických chyb a to, že mi Ellen Page v některých chvílích připadala, že nějakou dobu pracovala po boku Jasona Bourna, tak bych byl asi zcela spokojen. Mírně delší, než by tomu slušelo, se skvělýma hereckýma výkonama. Neboli jak natočit film se dvěma herci.. ()

La.Nia

nenávist k hlavnej hrdinke a nepochopenie konecneho rozhodnutia hlavneho hrdinu u mna tento film obral o jednu hviezdu. Inak to bol skvely film, zaujimavy namet, vyborne herecke vykony. ()

Morton Eucrow

*SPOILER ALERT* Ja by som to zaradil aj do kategórie horor. :D Vyvrcholenie najhrôzostrašnejšej scény (= najjednoduchšej operácie) som si domyslel už na začiatku a keď sa Jeff oslobodil, dúfal som že tú šialenú zakrslíčku zmasakruje... možno preto, že som stále veril v jeho nevinu. Každopádne, na konci som aj tak bol spokojný - dostal, čo si zaslúžil. Bravúrny výkon, hlavne Ellen Page, zahrala šialenú 14-ročnú pomstiteľku brilantne! ()

aggatka

...ani som nečakala, že ma tento film tak prekvapí...nieje z tých najlepších ale je niečim iný ako mnoho ktorých som v poslednej dobe videla z tohto žanru, takže ja som spokojná...niečo medzi troma a štyrmi hviezdickami ale dám štyri.. ()

Virusman666 odpad!

Neuvěřiteně nereálné, místy brutální - což mám rád, ale bohužel bez špetky nápadu, obsazení rolí je sic dobré, ale ne na místě - Ellen Page by to musela hrát se skřítkem, aby to bylo realističtější, pro mě prostě odpad! ()

Facerr

Celou dobu člověk doufá v jistej druh "happyendu" a ono nic. Skončí to stejně blbě, jak to začalo, i jak to probíhalo. Nápad docela dobrej, emoce s váma trochu zacloumaj, ale to jen proto abyste se dozvěděli, jak moc se může člověk plést. Jediný, co zůstane, je antipatie k protivnýmu frackovi, kterej měl BOHUŽEL nakonec recht. ()

Lula.cz

Díky zdejšímu vysokému hodnocení jsem od tohohle filmu čekala víc...V pasti se zpočátku rozjíždí dobře, hned vám je jasné, že ani jedna z hlavních postav nemá zrovna čisté úmysly, ale s každou minutou vyvstávají nové a nové otázky - proč? kdo? co? ..... a bohužel na většinu z nich nedostanete odpověď. Ke konci filmu mě už Hayley pěkně štvala a začínala jsem jí přát to nejhorší...ale co když....? ()

Zoidbeeland

Celý film jsem přemýšlel, který z hlavních protagonistů je horší. Byl to pedofil nebo psychiatrická pacientka, která si po kastraci domlouvá kino s kamarádkou. To ale posuďte sami. Za mě osobně 7/10. ()

vodkasesemte

mrcha jedna malá, dyt z pohledu psychiatra za to ani nemohl a z pohledu hodnýho strejdy to s ní myslel vážně dobře. v pokračování o dva roky později bude coura stejně protahovat komín jak na ostravsku a nikdo to nedocení! já osobně razím politiku - čím méně DĚTÍ, tím méně pedofilie a na rozdíl od Vás to mám načtené a nedělám si statistiky v lese. přesto nechápu, jak v regulovaném světě porna si nákej debil muže takhle naběhnout? ()

Sticks

A to som myslel, že konečne začnem mať Ellen Page rád. A aká mrcha sa z nej stala! A na druhej strane sympatický Patrick Wilson... Predovšetkým, je to technický kamerový nadpriemer, ktorý zachraňuje celý počin. Neatraktívny príbeh je veľmi chabý a jediné, čo ma držalo do konca bola snaha vidieť ako ďaleko zájde Hayley. Napriek tomu, že Page značne prehráva (verím, že to bol aj záver) je to solídna partia dvoch hereckých výkonov, ktorí sú obeťami jednej a jedinej situácie. Čo je škoda, mohlo toho byť viac. 7/10 ()

FRANTACZ1

Hustý. A byť souhlasím s mnoha připomínkami v jiných komentářích, řekněme, že tyto přesto nesmývají ostatní stránky tohoto filmařského počinu více tak, abych, alespoň aktuálně, hodnotil jinak. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila