Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu... Uznávaný, přesto nebo právě proto aférami obklopený, světoznámý režisér, scenárista, herec a producent v jedné osobě Mel Gibson při natáčení Apocalypta opět riskoval. Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista. Na filmu se podíleli špičkoví tvůrci, jako je kameraman Dean Semler, držitel Oscara za film Tanec s vlky/Dances with Wolves (režie Kevin Costner), střihač John Wright a hudební skladatel James Horner (Titanic/Titanic, režie James Cameron). Výpravu filmu měl na starosti Oscarem několikrát oceněný Tom Sanders. Snímek Apocalypto byl již mimo jiné nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film. (oficiální text distributora)

Gemeroid

Z nějakého důvodu jsem si myslel, že velkolepý projekt Chmela Gibsna vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. A on to při tom byl dobrodružně laděný akční film. Takový 007 v tangách a džungly. Těšil jsem se na mystično a to tam nebylo. Nevadí. Byly tam haldy echt piercingů a kérek, krvi se zbytečně neuhýbalo, dalo se na to koukat i když za týden nebudu vědět o čem to bylo. ()

Ivuska71

Vím, že už je to staršího data, přesto jsem to viděla až teď. Snímek je to drsný, ale přináší poselství, které se přesně hodí do tohoto času. Docela by se hodilo se zbavit strachu. Je celkem lhostejné, zda se jeden bojí zemřít nebo žít. ()

fricek12

Možná historické nepresnosti, ale velmi autenticky zpracované, pěkná kamera a kostýmy. Trochu nudná je finální naháněčka v pralese, jinak dobrý. ()

Bogrant

Gibson je nielen výborný herec, ale režisér, presvedčil ma už jeho Statočným srdcom a Apocalypto taktiež nesklamalo. Mel sa nebojí riskovať, natočiť to v inom jazyku, a za to môžme byť vďačný. Cesta bojovníka naprieč pralesom za záchranou jeho rodiny. City idú bokom, nie je pre nich miesto a voľný čas. Miestami priam drastické, ale vo finále krásne zakončené. ()

MartinNewman

Neuvěřitelně parádní, vizuálně dokonalá barevná podívaná. Mistr Mel tu namlel kousek z těch nejlepších ingrediencí a jako vždy zvysoka kašlal na to, co mu kdo říká. Ano, příběh není těžký, ale je tak mistrně podán a odvyprávěn, navíc v tak úžasně nezvyklém kabátě jakým je prostředí džungle a jihoamerických indos, že film dostal úplně jiný rozměr. Všechno do detailu propracované, vypiplané, včetně domorodého jazyka, že prostě stačí se jen uvelebit, nachystat si třeba pečenou anakondu, nebo jiný pamlsek z džungle a užít si ten filmový kousek plnými doušky. Plných nejtučnějších pět bodů. ()

Chaospunx

Nechápu, proč si zde většina uživatelů myslí, že být filmovým fanouškem, znamená být všech intošů futrál a v každém snímku hledá nějaký větší význam a propracované postavy. O tom tento film opravdu není. Jak měl Gibson propracovávat postavy v primitivní indiánské vesnici někde v pralese? Tam prostě muži lovili a ženy se staraly o jídlo a děti. Na jak dlouho by tento námět vystačil pro vykreslení všech postav? Proboha nepíchejte hnidy. Film vykresluje drsný násilný život v drsné a násilné historii bez intelektuálních obezliček. Jasný, přímý a akční. Herecké obsazení a uvěřitelnost je skvělá a žádné psychodrama bych v tom nehledal. 100% ()

ungrova_m

Dvě a půl hodiny zdlouhavá nuda.Jak už tu někdo psal první 3/4 hodinu se tam skoro neděje nic kromě toho že si dělají srandu z jednoho týpka,pak následuje těch lepších dvacet třicet minut,které i celkem baví kdy je zajmou a chtí obětovat a pak tu máme zbylou část filmu kde ho hodinu nahání po lesích.Nebavilo,nikdy víc. ()

bemygirl

Vážení přátelé ano. Tudy vede cesta. Jednu hvězdičku ubírám za trochu zdlouhavou pasáž v první půli filmu,ale jinak mazec. Výborné herecké výkony většiny zůčastněných. Mel nám ukázal,že to jde i bez hvězd. Bravo. Potlesk ve stoje. ()

Ywec

Po zkušenostech s Umučením krista, jsem se trochu za Mela Gibsona obával o osud jeho dalšího filmu. Přestože si Australan opět nebere při násilných sénách servítky, byly obavy zbytečné. Naopak, do tohoto prostředí Gibsonova naturalita sedí. Režisér nestvořil žádný úchvatný velkofilm o velkolepé říši, ale komorní naháněčku v lese. Viděl jsem už mnoho hloupých provedení na téma jeden proti všem, ale tohle se povedlo. ()

Jiřucha

Skvělej film, Gibsonovi se ve mně podařilo vyvolat opravdu hodně emocí, hlavně v první polovině, kdy jsem byl smutnej. Neznámí herci jsou skvělí, výprava se mi líbila....možná jen trochu zkrátit, ale jinak je to fakt hodně dobrý. ()

Dart

Absolutně surové, dechberoucí, místy nechutně detailní. Jedinou scénu bych vytknul, ale ta se lépe stejně udělat nedá, je když se jaguár zakousne jednomu indošovi do obličeje. Jaguár je vyloženě umělý, nebýt rychlého střihu, byl by to trapas. Scéna kdyby byla ještě rychleji stříhaná a kamera rychlejší, zamaskovalo by to vše. Ale jinak, film jsem dokoukal před 10 minutama a furt se ještě trochu třesu, druhá polovna prostě nedá nervům odpočinout. Bravo pane Gibsone. ()

RADUNA

Mám pro Gibsona slabost,většina namitne,že je to neskutečna blbost,jednoduchý přiběh je pravda že druhá polovina fimu slábne kdy "běžec"kosí jednoho protivnika za druhým a konec je jak z pohadky.....ale síla filmu je neuvěřitelna kdyz jsem to viděl poprvé řval jsem radostí co zase skvěleho Mel natočil!!! ()

St@B

Jednoduchý plytký příběh, zbytečně množství brutality, nuda. Jednu hvězdičku dávám alespoň (občas) za kameru. Jinak to byla opravdu ztráta času. Gibson je rozhodně lepší herec nežli režisér. A to nemyslím jako poctu. ()

B.B.Blue

Popravdě jsem na tomto filmu nenašel nic, kvůli čemu bych se na něj podíval znova. A když si vzpomenu na tu kupu nesmyslů a nelogičností, kterými nás Gibson zasype na závěr, mám chuť dát ještě o hvězdičku méně. Film je dokonce občas komický proti své vůli. Například když ke konci mladý hrdina rozbije lebku jednomu ze svých úhlavních nepřátel, začne mu z rány opakovaně stříkat pramínek krve a já si s úsměvem na rtech vzpomněl na Jacksonův Braindead, kde ovšem podobně úsměvné scény měly svoje místo. ()

Bobeš14

Gibson umí.Opravdu výborně natočený "manhunt" ve skvostných přírodních scenériích z velice zajmavé říše Máyů. ()

madpepek

Asi jeden z nejlepších filmů co jsem viděl.Skoro jsem ani nedýchal.Nádherný film. Já osobně preferuji spíš filmy s dabingem ale u tohoto filmu mi to ani nepřišlo. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Gibson už možná nebude režírovat

Gibson už možná nebude režírovat

16.03.2010

Ale až poté, co konečně natočí svůj vysněný projekt. Už jsme o něm psali – půjde o prozatím nepojmenovaný historický velkofilm o Vikinzích, ve kterém by si měl zahrát Leonardo DiCaprio. Zdá se, že to… (více)

Mel Gibson: Mexikáni nebo Vikingové?

Mel Gibson: Mexikáni nebo Vikingové?

17.12.2009

Vypadá to, že obojí. Mel je definitivně zpátky, jako herec (napjatě čekáme na zlehka problémový thriller Edge of Darkness) a brzy opět i jako režisér. V březnu se vrátí do Mexika i s většinou štábu,… (více)