Jako každý měsíc přichází čtyřicetiletý počítačový grafik Jan Cvrček za svým sedmdesátiletým otcem Ivanem, který pracoval jako biolog v zoologické zahradě. Jako každý měsíc se spolu vydají na dlouhou procházku Prahou, během níž probírají nejen současný život a vzpomínají na různá období rodinného soužití i nedávnou minulost. Dojde i na společný koníček, letadla, a na historky z jejich okolí. Jan vypráví o známém a jeho kumpánech, kteří se rozhodli ochutnat lidské maso a skutečně to udělali. Otec vzpomíná, jak v lázních úspěšně sváděl zdánlivě nesmělou vdovu a jak neslavně jeho pokus skončil. Oba vzpomínají na své lásky, hořké chvíle rozpadu rodiny i drobnosti, které osudově změnily jejich životy. Zatímco otec se netají touhou po vnoučeti, Jan se svěří s tím, že má již dospělého syna, o jehož existenci neměl donedávna ponětí. Ve stejnou dobu se setká Janova šestadvacetiletá přítelkyně Marta s jeho pětadvacetiletým synem, Slovákem Robertem. Než se jedna i druhá dvojice rozloučí, dojde k zásadním životním změnám, přestože podle Ivana se na světě už dvě miliardy let nic nového nestalo. (TV Nova)

kuba.luk

Tak hodně dlouho se mi nestalo, že bych měl chuť z kina odejít ještě před koncem. Po režijní stránce včetně výkonů herců je film tak na úrovni studentského pokusu o film. Člověk si pár humorných scén sice najde, ale jinak se nudí. Konec je sice trošku emotivní, ale to dojem nezlepší. ()

RADUNA

Michalek proste umi,naprosto jednoduchy ale strastne vtipny filmecek,urcite se nebude placat do kolen...myslim ze hodne pravdivy a uveritelny.je to dobry porad umime.Cekam jestli nekdy Michalek natoci neco lepsiho nez Sekala ale to uz asi nejde,ale kazdopadne bylo by to skvele drzim mu palce ()

davidh76

Jednoznačně nejhorší film od Vladimíra Michálka. Přes veškerou snahu (výprava je fakt jedinečná) to prostě byla místy dost nuda.... ()

Leila75

Musim říct,že nápad je zajímavý,ovšem proč udělat z počátku zábavné konverzačky nudný kolovrátek téměř na 2 hodiny,herecké výkony standartní,až na slečnu přítelkyni hlavního hrdiny,ta byla velice podprůměrná-opět jsem měla pocity trapnosti.Prostě krátce-V.Michálek mě tímto filmem zklamal. ()

corax8

Velice úsporně notočený film. Kdy většina je pouze velmi otevřený rozhovor syna a otce. Dalo by se říct, že pro film je tato zápletka dost málo. Né však v tomto podání jak hereckém tak i režisérském. mám pocit, že všichni z toho námětu vydlolovali maximum a na filmu se to pozitivně projevilo. Oba hlavní herci mě přímo nadchli. ()

mfanta

85% - Hezky dukaz toho, ze i za velice malo penez se da natocit kvalitni film, ktery nenudi. Minimalisticky pribeh, herecky koncert jak Josefa Somra, tak Davida Novotneho (ten si cim dal vic ziskava muj hluboky respekt) a hezke zabery krajiny a zakouti, kudy spolu tito dva prochazi. ()

Euphorion

Film mě bavil, obzvláště rozhovory mezi tátou a synem mají sílu a vzkaz, škoda jen těch příšerných scén s Kroftovou. Každou vteřinu jsem si uvědomoval jak je Somr výborný herec, hvězda číslo jedna, Novotný a Kostelný byli skvělí, ale nechápu, jak mohl Michálek obsadit tak netalentovanou, falešnou a iritující Marianu Kroftovou. Přesto dávám ****, protože tento film si to zaslouží. ()

purey

Mluvici hlavy. Normalne takove filmy nemiluju ale tenhle je tak dobre natoceny napsany a zahrany ze nejde jinak nez hodnotit takhle vysoko ()

AshMorgan

Kdysi jsem na to byl v kině a nějak mě to nechytlo...hodně lidí tady tvrdí že dialogy byly chytré...tak se mi tu nabízí otázka jestli jsme byli na tom samém filmu. Pár momentů se možná povedlo, ale většinu stopáže jsem si říkal, že už to dál nevydržím, vždycky to zachránil jen jeden vydařený moment...pak zase dlouho nic...a zase jeden moment. Jako komedie mi to ani náhodou nepřišlo. Jsem asi holt zvyklý na jinou kvalitu humoru než jsou češi v poslední době schopni vyrobit. Chudák Felix Holzmann se snad musí v hrobě obracet, když vidí naše rádoby vtipné rádoby komiky...A když někdo vypadá hodně nadějně, jako třeba Izer, tak ho televize přestanou obsazovat a čas raději věnují telenovelám, dál se točí demence v podobě Kameňáku, ve kterém sice některé vtipy stojí za to, ale herci stojí za starou belu a neumí to zahrát. Český humor umírá... A abych se vrátil k tomu názoru, že ty dialogy jsou chytré -> Tak si to zkuste srovnat s filmem Před soumrakem, který má podobnou formu, i když jiný žánr. A hned vám je jasné kde jsou ty chytré dialogy. ()

pezz

Čo je to inteligencia? Inteligencia je schopnosť človeka sa prispôsobiť životným podmienkam a prostrediu. Varenie a konzumácia ľudského mäsa. Vieš čo je to pipistro? Nepoúčaj! Hemoroidy, erekcia, špatné manželky-partnerky... ap. témy zo života ako dôverný dialóg (alebo spovede so spomienkami?) otca a syna. Otec: „a nepotrebuješ niečo?“ Syn: Nie , ja všetko mám...“. Herecký koncert p. Jozefa Somra, s ktorým skvele koncertuje D. Novotný. A mohlo to byť iba o nich a vlastne aj bolo. Blysol sa p. Lábus, „Kto ma to volá?“ „Musím ísť“ a .. volala ho Zubatá! Kto ten scenár vymyslel(i) je tiež pán scenárista. A kto to nevidel tak nech si to určite pozrie! A ja som to videl už 3x. A Ďakujem. ()

MrOgilwy

Poetické filmy hřejí u srdce a já si tepla užil. Stejně tak i vztahu, dialogů a humoru mezi otcem a synem, to samozřejmě osloví více než účelově zařazené postavy a linie. Mile strávený čas. ()

boticelli

Pan Somr byl pro me velice sympaticke prekvapeni. Bohuzel to bylo nakonec to jedine, co me na filmu necim zaujalo. Jasne, bylo to takove lidske, prirozene... Ale mam uz ted pocit, ze nevim, o cem to vlastne bylo...Typicky film, co vidim jednou a stacilo. ()

Pono

Ta rozmluva mezi otcem a synem mě hodně bavila.Pana Somra mám ráda,jen kdyby ten čas tolik neleťel.70% ()

www

Před puštěním tohoto jsem byl velice skeptický, a myslel jsem si že se bude jednat o klasický Český film s dobrým nápadem, ale se špatným provedení.. Ale byl jsem velice příjemně překvapen, chvilkami film nabízel skvělé filmy, a já jako divák jsem vlastně nevěděl co mám čekat.. Musím vyzdvihnout hlavně Davida Novotného v roli syna, a Josefa Somra v roli otce, role jím sedla výborně, a byli na České poměry výborní.. Mé hodnocení 4 z 5ti.. ()

Kokotek230mm

Ouuu to byla síla. To bylo tak strašně krásně , inteligentne natočené, že jsem nevěřil, že jsem to viděl až dnes. Njn včem ma prsty HBO to se většinou povede ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr