Yasoo

• angličtina

Running Wild

Thriller / Akční

Jižní Korea, 2006, 124 min

Docela chytrá hra se žánrovými klišé. Teda spíš ne, ale je lepší to tam vidět. Mnohem víc si potom užijete všechny ty archetypální scény, které fascinují svou nezastíranou a předimenzovanou sebeláskou. Jestli jsou Korejci v něčem mistři, tak je to vykrádání a patetičnost. Škoda těžce nemocné a umírající matky, která padne vedle.(31.1.2010)

Na moj vkus to bolo az prilis strojene a chýbal mi tam pocit prirodzenosti. Proste to cele posobilo strasne vykonstruovane a nedokazalo ma to prilis vtiahnut ani emocionalne vdaka zvolenym postavam. Jeden z ustrednych kladnych hrdinov bol pre mna prilis chladny a tym padom nesympaticky a druhy bol totalny magor, ktory ma svojimi castymi vybuchmi zurivosti iritoval. Paradoxne najviac sympaticky mi bol charizmaticky hlavny zaporak, co evidentne nebolo cielom filmu. Samotny pribeh ma tiez nenadchol, lebo som pri nom mal pocit, ze som ho uz videl stokrat a lepsie spracovany ako v tomto filme. A ani rezijne ma film nenadchol. Ci uz otravnym zoomovanim, alebo az prilis ocividnym pouzitim tych najotrepanejsich postupov. Ked ma v dojemnej scene hrat dojemna hudba, tak az prilis okazalo tam hra, atd. Proste sklamanie. 5/10.(20.11.2011)

• predators

...možná jsem čekal pár soubojů ve stylu J. Chan nebo krimi zápletku polda-mafie alá Street Kings. Jenže mé čekání bylo marné. I po těch 120 minutách se mi nedostalo ani jednoho nebo alespoň něco málo z obou:-) Je pravdou, že herci v hlavních rolích se snaží. Sice většinou dostávají nakládačku:-), ale... toho uřvaného detektiva už jsem měl někdy plné zuby:-) To by ovšem nebylo až tak vážné, jako dost slabé story, kdy nevíte, proč a jak se některé události staly. Jak jsem již napsal výše, dával jsem Yasu šanci, ale v mých očích ji nevyužil:-( "Cigáro do koutku, si klidně dááám..." 20%(7.10.2008)

Skvělé krimi, které je velmi našlapáno emocemi, které ke konci vrcholí čím dál více a více. Korejci zahráli na správnou strunu v tomto případě, kdy mají velmi dobře vyeskalované emoce díky matce a hudbě Kawaije Kenjiho. Tohle je snad první případ, kdy mi tak pořád naštvaný detektiv, který kolem sebe mlátí všechny a má neustálé výlevy emoci nevadil. Celkově jsem byl nadmíru spokojen a tohle bude za 80 %, jen škoda té závěrečné scény na střeše, jinak skvělé.(5.7.2011)

Mé první setkání s asijským filmem. Bohužel asi špatná volba. Nepříjemně zdlouhavý film se zbytečně protahovanými scénami. Celkový dojem také snižovala neschopnost se ze začátku zorientovat v postavách (což není chyba tvůrců, ale moje, uznávám). Vše ale jakžtakž zachraňuje působivá hudba, dobrý výběr záporáka a klaďase (státní zástupce) a velmi podařený konec. 26.11.2006(26.11.2006)