Pokušení (S11E13) (epizoda)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1982, 18 min

Režie:

Alexej Nosek

Scénář:

Miroslav Sovják

Kamera:

Jiří Lebeda
 • Tommassi3
  **

  "Kam jdeš ?? Jdu si umejt ruce, ale do hospody !! Páč tam bude určitě větší legrace.."(4.10.2016)

 • EKLEKTIK
  ***

  "I holky se budou bavit, až jim to dojde." Manželský příběh, natočený podle zadaného tématu "Jak jsem si chtěl vyhodit z kopýtka", vyprávějící o dvou kamarádech, které hrají skuteční kamarádi, v němž se divák může seznámit s úplně novou variantou jedné oblíbené reality show, tentokrát pod názvem "Výměna manželů".(13.10.2015)

 • kingik
  ***

  Byla to od nich kulišárna. Dva vesničtí strejcové se v hospodě domluví na svoje manželky. Fórek spočívá v tom, že si přes noc prohodí lože. Ráno se jejich ženské probudí s údivem, že vedle nich leží jiný mužský. Nápad by potřeboval doladit. Přípravy na něj nad rumem jsou trochu zdlouhavější. Samotná akce proběhne poměrně rychle až chaoticky. To celku moc neprospěje, neboť se mělo jednat o vrchol povídky. Příběh měl štěstí na dobré obsazení. Režisér se scenáristou měli dobrý čich na to, že nejlépe udělají, když Menšíkovi dají podstatnou část prostoru. Od setkání v hospodě Menšík přebírá otěže a sledujeme jej, jak si vede v chalupě svého kamaráda. I když se tady tolik zajímavého neodehraje, bylo určitě zajímavé sledovat Menšíkovo snažení, improvizační vsuvky a celkově jeho cit pro groteskní komiku. Ono taky nic lepšího nešlo udělat s tak nedůsledným scénářem, který by mohl být perfektní, kdyby se ho ujal někdo zdatnější. Herci Menšík a Kostelka vlastně mohou být rádi, že se nemuseli vedle těch babizen ráno probudit. Jejich akce byla utnutá v samotném zárodku. Pointy se divák nedočkal, Menšíkovo one man show zaručeno. 60%(14.10.2015)

 • MickeyStuma
  ****

  To je tak, když se starý dědkové pořád chovají jako puberťáci. Co asi může vzniknout ze situace, když se oba při odchodu z hospody vymění a každý si jde lehnout k manželce do domu toho druhého. Slibný komediální námět však trpí na velice krátké povídkové stopáži. Tohle by se dalo daleko více rozvést a vymáčknout z toho co by se dalo. A tak je tato povídka spíše úsměvná než komediální. Hold Bakaláři.(18.11.2015)

 • Ej Hlemýžď
  **

  Vypadá to na velmi zkrácenou a nepříliš povedenou úpravu povídky Velká rošáda od Roalda Dahla, jehož několik povídek jsem ještě kdysi před tím četl, takže mi hned vytanula na mysli. Proto doporučuji zhlédnout její výborné slovenské zpracování http://www.csfd.cz/film/259997-velka-rosada/komentare/ .(13.10.2015)