Stíny minulosti

všechny plakáty

Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Bývalý agent CIA musí rozmotat nebezpečnou síť mezinárodní špionáže, aby zachránil svou dceru a zabránil cestě vražedného viru do rukou nepřítele! Když falešní agenti CIA propašují smrtící virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě neví, jaký běs rozpoutávají! Jack, aniž by tušil o plánu, do kterého se zapletl, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby svou dceru zachránil a dopadnul její únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde po vás mohou zničehonic jít i přátelé! (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

Chvilku to vypadalo na Steveho návrat v celkem slušné formě. Stevemu to totiž v akčních sekvencích mlátilo jako za mlada (dubléra pro akční scény nechal totiž doma) a vůbec se neměl za co stydět. Propracovaná choreografie a velmi pěkně natočené, střihem nezkažené akční momenty. Se Stevem dorazila ale i bohužel "zabijácká" stopáž, šíleně "šitojzní" příběh a naprosto amatérský scénář, který "sejmul" Steveho výkon (na) tři, právem zasloužené, hvězdy! ()

Ryuuhei

Absolutní hovadina, na kterou jsem narazil při svém bloumání bezesnou nocí. Což o to, v tu chvíli mě film dokázal upoutat do sedačky a zajímalo mě, jestli dobro vyhraje nad zlem a hrdina dostane zpět svou dcerku. Ale jak je u Seagalovek typické, zbraně zde proti „charismatu“ hlavního hrdiny neměly šanci a jeden padouch padal za druhým pod jediným úderem jeho pěsti. Normálně při spatření Seagalova strnulého ksichtu okamžitě přepínám, tady jsem to vydržel a dočkal se i některých líbivých bonusů. Např. parťačky hlavního hrdiny, na kterou se vážně dobře koukalo a užíval jsem si každou její chvilku na obrazovce. Jinak absolutní podprůměr, amatérská debilita tvářící se jako vysokorozpočtový akčňák, ale strádající po stránce logiky a všeho ostatního. Za vrchol považuju scénu, kde vrtulník vybouchl po pár výstřelech z pistole. To už bylo moc! ()

Beky

....ať už dělá co dělá, z Béčko-céčkového bahna se prostě nevyhrabe!!!!!!!...je tady další dílko, které vše jen stoprocentně potvrzuje!!!!!!!!...vrhneme se na souboje:..neni jich tady mnoho, nebo jsou spíše roztroušené do menších ( facka a konec)!!!..je tady jenom jeden ( teď nemyslim ten ve tmě na začátku s obří mandarinkou :) větší a Steven je vidět v celé parádě, a je vidět, že s pohyblivostí zas tak špatně na tom neni!!!!...ale neuvěřitelně zaráží jeho dublování ve věcech jako je obyčejný běh k autu, z auta, chvílema i chůze se mi zdála divná, vše je samozřejmě snímáno tak abychom nepoznali, že Steven už dávno sedí v mekáči!!!, tzn. od pasu dolu, nebo z dálky a nebo ze zadu!!!!, teď něco ke střílení:..akce je dost( tim nemyslim že je dobrá ), k tomu přičteme dva výbuchy ( jeden je super natočený a druhý je neuvěřitelně odfláklej, prostě Playstation 1)!!! takže plusy: trocha atmosféry, jeden cool výbuch, v soubojích je Seagal vidět, a je tady v celku povedená scéna, kdy se chová jako skautík MacGyver!! takže mínusy: neuvěřitelná céčko-béčkovost, malej rospočet, slabí záporáci, špatný triky, žádní herci, dublování hlavní ,,hvězdy,,!!! ...dvě hvězdičky jsou tak akorát dost!! ()

lennyd

Jack Foster (Steven Seagal) se rozhodne se svojí dcerou na pár dní navštívit Rumunsko. Toho využije její děda, a schová k Fosterovým věcem mikročip se smrtícím virem, aniž by to Foster tušil. Jenže hned po příletu do Rumunska je Fosterova dcera unesena, a Foster musí udělat vše proto, aby zjistil, proč po něm místní mafie tak touží ... Jak říká oficiální text distributora - Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Hlavně když si uvědomíte, nad jakou slátaninou jste zase zcela zbytečně strávili svůj drahocenný čas. Seagal nikterak nevybočuje ze svého standadu (děj se opět odehrává v jedné z odlehlé zemi (tentokrát Rumunsko), Seagal svým minimalistickým bojovým uměním dokáže zmáknout jakkoliv velkou bandu zločinců (a to dokonce když na něj všichni míří nabitými zbraněmi), dokáže maličkou pistolkou sestřelit vrtulník (jasně, Rambo to dokázal kusem šutru, ale to bylo o něčem jiném), ale hlavně umí onen chvat (jak nás na začátku pečlivě poučí), kterým dokáže z normálně vzrostlého jedince jediným úderem vyrazit vnitřnosti.... ()

JohnSmith odpad!

Seagalova expedice po Rumunsku s režisérem Keuschem byla po Síle úderu snad ukončena, protože jinak by to ukončilo asi mě. ()

davidek

Stále je to Seagal jakého ho známe. Prostě nic moc, ale celkově na mě film působil propracovaně až na pár detailů, ale ty se dali překousnout. ()

ssfan

Nejlepší z trojice Seagalových filmů režírovaných Michaelem Keuschem. Film má klasický seagalovský příběh, který je celkem slušně zpracovaný. Je tu pár dobrých bitek a jak už zmínil sniper18, líbila se mi scéna kde si Seagal vyrobí několik zbraní a zlikviduje asi 4 nepřátele. I přesto je to jeden z nejhorších Stevenových filmů. Objektivní kvalita filmu 50%. Mně se to líbilo tak na čtyři hvězdy, ale nechám pět, protože chci alespoň částečně zlepšit hodnocení. ()

Cracker odpad!

Je neskutočné čo dokáže spraviť Seagal z obyčajného potrubia a gramofónu, to je normálne sci-fi!!! Ak by som patril k jeho skalným fanúšikom rozmyslel by som si či to ešte ďalej hodlám trpieť... ()

xaver

Pi hodnocení Seagalových filmů si uvědomuji, že spoustu jsem jich viděl, pokud jsme je dokoukal do konce, nebo jsem některé pasáže přeběhl, jenom ze vědavosti, co ještě mohu od něho resp. od autorů jeho filmů čekat. Mohu říct, že mě nezklamal. Tolik primitivizmu, bezduchého násilí, nesmyslných krutostí a násilí jsem snad ještě neviděl. Možná i proto, že prakticky nekoukám na horory typu šílence s motorovou pilou (nemohu si momentálně vzpomenout na název) apod. ()

TERRORDROME

Ďalšia Seagalovská hrôza natáčaná kdesi v rumunsku. O deji nemá cenu polemizovať( niečo s únosom jeho dcéry, nedával som pozor ), Seagal je ako obvykle znudený, pokyvkáva typicky hlavou a hrá toho údajne naj...neviemčo špecialistu ktorý všetko zmákne bez toho aby mihol brvou alebo čímkoľvek iným. Aj keď v jednej scéne predvádza... no beh to nie je ale v jeho prípade sa aj rýchla chôdza pokladá za ultimátny výkon ( mimo kamery už čakal tým záchranárov s respirátorom a hamburgermi ). Nakoniec potom udrie do záporáka a ten odletí štyri metre. Vzhľadom k tomu že film obsahuje niekoľko pekných záberov s prestrelenými hlavami, tú jednu hviezdičku si tak nejak vyslúžil. ()

chalp odpad!

Prepáčte, ale ja už nemám nervy pozerať sa nato ako Seagal hraje stále to isté dookola, jediný jeho film, hocjaký, je spoiler k celej jeho tvorbe.Ako dieťa som na neho nedal dopustiť, ale čím viac jeho filmov som videl tým viac som ho začal neznášať a teraz keď sa ledva zmestí do dverí u mňa už klesol na úplne dno. ()

MickeyStuma

Další ´Segalovka´ své doby kdy se po počátečních titulcích nestačíme pořádně ani rozkoukat a už jsme svědky akce v podobě únosu dítěte (překvapí že jde o dceru hlavní postavy příběhu?), a tím se rozjede mašinérie bývalého agenta CIA a intelektuála (také jak jinak) na poli mezinárodní špionáže, vražedného viru a nejistot kdo je přítel a kdo ne. K tvrdé a zásadní ráně nemá Steven ve své roli Jacka Fostera pořád daleko, ale přeci jen jsem radši když má v ruce bouchačku a střílí po všem co se hýbe. Akční scény jsou na úrovni a bojující Steven se svojí postavou spíše budí úsměv než obdiv. Nezklamal ani jeho typický kožený kabát spolu s automatickým Colt. 45. Snímek určený přímo pro videotrh nemá čím by překvapil či nadchl, ale jako nízkorozpočtový akčňák pro oddych může posloužit dobře. ()

Ronyk7

Nebylo to úplně nejhořší, akce zde bylo celkem dost, ale to provedení silně pokulhávalo. Chtěl bych od Stevena aspoň jednu delší bitku a ne aby někoho plácl a padouch si dá letecký den přes půl místnosti. 15.02.2007 ()