Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

milhaus_as

Mám k tomuto filmu moc pěkný vzpomínky, sice trochu jednoduchej, ale silnej příběh. A fakt...fakt jsem nechtěl, aby to nedopadlo happyendem. ()

Tichoza

Moje hodnocení je možná ovlivněno tím, že nejsem velkým fanouškem této ukňučené muziky. Film mi jinak přišel dost plastický a vyumělkovaný. Scény kam zavítala čeština na mě působily docela trapně a strašně nepřirozeně, ale to Irům jistě vadit nebude... ()

Tinaa

Až když sem viděla Once, překonala jsem prvotní odpor z písně Falling Slowly a to je výhra. Žádný vizuální efekt, super hlášky, nic, prostě klid. Klidný neumělecko-umělecký film. Navíc to nehraje žádný senzační herec s herečkou, kteří prošlapali červený koberec (protože u nich, u slavnýchno je celé planetě zabývat se jejich filmem, škatulkovat ho a probírat na NYT). ()

blackmonic

Zajímavý, prostý, krásný, neobyčejný, zvláštní, smutný, zarážející, plný emocí a prostě pln protikladů... Když se člověk vžije do jejich rolí, asi není ani jiného konce... Písně jen podtrhují emocionální náladu, která filmem panuje, a daří se jim to více než báječně... Úžasná ukázka toho, jak film, který není pln počítačových efektů, s nejdražšími možnými herci, prehlcen zabíjením či činy přitaženými za vlasy, může mít smysl a něco člověku dát... i když třeba jen chvilku zamyšlení... ()

Phex

Je mi smutno pojď si zahrát, je mi smutno š...m dvakrát, nanatada nanatada......Teda vlastně neš...m jen si plytce tápu ve svejch pocitech a všechno je tak křehké ouh ouh ouh. Nemám rád Irsko a nemumím na nic hrát. Když se dívám na film čekám od něj alespoň nějaký spád a herecké výkony nad úrovní ochotníků z Letohradského spolku nevidomých mimů. Obojí Once postrádá a snaží se to zaplácnout dlouhými hudebními vycpávkami, kterými se i "posouváme" v ději, mno nesedlo mi to. ()

sunjata

Takže, první dojmy: - film mě překvapil svou naprostou civilností, čekal jsem uhlazené melodrama; - Irglová je křečovitá a toporná, strašně je na ní poznat, že to hraje, Hansard je na tom o trochu líp, nejhorší výlupek je ale rozhodně Markétina maminka, nejpřirozenějším hercem se tak stává Markétina filmová dcera, hlavně díky tomu, že vlastně neví, která bije, hlavně že si to ale při natáčení užívali; - opravdu překvapením pro mě je, že se takový snímek mohl prokousat až na předávání oskarů; - suma sumárum: když se nad tím zahloubám, tak ovšem musím konstatovat, že přes nanicovaté (ne)herecké výkony, styl domácího videa, klišovitou zápletku a Hansardovy líbivé písničky, které se vám za chvíli obehrají, je to milý, úsměvný, poetický snímek, který nebudu váhat si pustit ještě jednou, škoda jen, že tvůrci nepřitlačili více na pilu a nedali více grádů řešení dilematu ústředního páru, jak by řekl dobrý voják Švejk (volná parafráze): "je to tak blbý, až je to hezký". Howgh ()

mr.bredok

i pokud by šlo jen o muziku byl by film dost silný. Příběh se zdá zpočátku jaksi druhořadý, ale nakonec najede s muzikou na stejnou kolej a zaujme svou obyčejností. Kdo z nás neprožil podobný vztah? ()

moviepill

Podľa mňa je tento film aj takým slušne natočeným dokumentom o živote v Británii. Hudba výborná. Falling Slowly krásna a bola tam ešte jedna pieseň, ktorej názov som ale nezachytil. Ústredná dvojica mi sedela, obaja sú sympatickí a dobre im to aj spieva. :o) Skrátka slušné 4*. ()

Moni33

Já ani nevím, proč dávám čtyři hvězdičky, vždyť ten film je průměrný! :) No nejspíš to bude tím, že mě hned od začátku okouzlila ta hudba (takže Oskar za písničku Falling Slowly je zasloužený!!!) a také že hlavní postava pochází z Česka, takže mě třeba dokonale dostala její odpověď na otázku miluješ ho?, kde se on vlastně nikdy nedozvěděl, co řekla. Popravdě takový konec jsem vůbec nečekala, sice jsem z něho byla ze začátku celkem zklamaná, později jsem si ale řekla, že je dobře, že to takhle skončil a konečná scéna je jedna z nejhezčích z celého filmu. Jak tu někdo napsal, film je hlavně přirozený a milý a buď někoho okouzlí nebo ne. ()

Palisander

Veľmi milý film. Veľmi krehký. Veľká škoda, že je to len rozprávka. When Your Mind's Made Up pri scéne v štúdiu bolo odspievané s takým nasadením, že som si musel dať viacnásobné repete. Touto cestou ďakujem jednej milej slečne za upozornenie na toto príjemné dielko :-). ()

Lollirot

Jedna hvězda za Falling Slowly, která se mi vážně líbí. Ale na tu by bohatě stačil tříminutový klip a nemuseli točit celý film (který mi akorát kazí dojem z písně, heh). Tolik vyzdvihovaná scéna s vysavačem dodává trapnosti nový rozměr a dojem uměleckého zážitku nebo dokonce dojetí ve mně vskutku nevyvolala. Což ostatně platí pro kteroukoli jinou část tohoto silně nadhodnoceného počinu. Za zmínku též stojí matka a její herecký výkon, to se jen tak nevidí, takový antitalent. Jestli si tento film na nic nehraje, pak já jsem asi papež... ()

principessa

Opravdu miluju ten soundtrack, znovu jsem se teď k němu dostala a poslouchám ho pořád dokola. Taky jsem vždycky obdivovala lidi, co něco dokážou vytvořit téměř z ničeho. V jednoduchosti je prostě krása. A navíc ten příběh se mě hodně dotýká už jenom tím, že miluju klavír a tudíž mě ten konec opravdu rozplakal! Na konci srpna se na tenhle krásnej film chystám znova, tak sem napíšu snad trošku lepší komentář až to budu mít živě v hlavě! ()

SheldonShamy

Film, který dokazuje, že se na jedné písničce dokáže postavit celá zápletka i děj filmu. Ano, známá Falling Slowly opravdu zazní, ale to je pro mě asi jediný hezký moment filmu. Přijde mi to takové docela depresivní a smutné, některé scény jsou pak naprosto nepřirozené a umělé. Celkové pozadí chudý s talentem, co nakonec vydá desku, bezhlavě se zamiluje a pojďte se podívat jak to dopadne.... docela ohrané téma s naprosto uměle vygenerovanou láskou aneb nevadí, že se známe 2 minuty. ()

padysak

Horko-sladký, ľudsky príjemne teplý príbeh. O tom, ako sa dajú vyspievať bolesti života. O tom, že na svete existuje viacej ľudí, ktorých môžeme skutočne milovať. O druhom pokuse. Chvíľu mi však trvalo, kým ma film „zlomil“, lebo asi do jeho polovice som mu nevedel prísť na chuť pre jeho zvláštny, takmer amatérsky prístup a ručnú kameru. (Film ma R rating, asi pre hojne používanie F slovíčka, čo je škoda.) ()

LividMuffin

Počáteční rozpačitost filmu zmizela s prvnímy tóny Glenovy noční performance, díky kterým mi ani moc nedělaly problém herecké výkony (o které tu vlastně ani tak nešlo). Moc milé překvapení! ()

daniel.98

Krásný, velmi dojemný příběh, který Vás zasáhne u srdce. O to více je ohromující, že tento film byl natočen za velmi krátkou dobu, v autentických interiérech, s neherci a s velmi nízkým rozpočtem. Prostě jednoduchý a nezávislý film, a jak se říká v jednoduchosti je krása. A hudba, ta je prostě překrásná a Oscara si ústřední píseň rozhodně zaslouží. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky