poster

Lantana

 • Austrálie

  Lantana

 • Německo

  Lantana

 • Slovensko

  Lantana

Drama / Thriller / Psychologický

Austrálie / Německo, 2001, 121 min

Režie:

Ray Lawrence

Scénář:

Andrew Bovell (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Mandy Walker

Producenti:

Jan Chapman

Kostýmy:

Margot Wilson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Senzační vztahové drama s příměsí kriminálky, na niž je třeba si hodinu počkat, ale to čekání za to rozhodně stojí a není nijak nudné. Do té doby nám scénář a vynikající herci představí pestrou směsici postav, s jejichž příběhy pak ono "krimi" pořádně zamíchá. V momentě, kdy by jiné kriminálky teprve začínaly s odhalováním možných motivů, my už víme o hrdinech a hrdinkách Lantany téměř vše a jen čekáme, jak to nakonec vlastně bude. Jak už jsem napsal, špatného herce či herečku tady nenajdete (to se pozná podle toho, že ani mistr Goeffrey Rush tentokrát nevyčnívá) a scénář je neotřelý a mazaný. Režie podává dramatické situace s naprostým klidem, díkybohu se nedočkáme žádných hysterických výlevů, zoufalého křiku, potoků slz a hromad výčitek. Ne, kdepak, tahle tichá dramata jsou mnohem působivější.(9.10.2015)

 • emma53
  *****

  Tak tady okolo tak smutné, bolestné a znepokojující atmosféry našlapujte opravdu potichu a po špičkách, aby vás jen tak lehce minula a nedotkla se vás osobně, protože je silně nakažlivá.- Skvělej film se skvělými herci a já tleskám Austrálii s díky za Raye Lawrence. - "Bez komunikace není vztah, bez respektu není lásky, bez důvěry není důvod pokračovat."(15.1.2015)

 • Nautila
  ****

  Velmi dobré, skvěle zvládnuté postavy, psychologie a setkávání jednotlivých figurek a dějů. Mám jen pár výtek k nelogičnosti ve vedlejších dějích, třeba ohledně způsobu pátrání policistů apod. Každopádně, to jsou jen drobnůstky, které nejsou důležité, hlavní je zde ta propletenost vztahů, pohnutky a rozkreselní pocitů postav. Toto vše je na jedničku.(4.2.2010)

 • fefee
  ****

  "Každá z postav příběhu má něco, co musí skrývat před ostatními podobně jako keř lantany... " Lži, zrada a podvod stále dokola... Netušil som čo je to Lantana no už teraz viem - nič nové! Na vonok krásne a dokonalé vzťahy no vo vnútri zhnité. Bravúrne zahrané, herecké obsadenie vskutku kvalitné, výborná hudba a dráma o láske a podvode je ako zo života. Viac menej koniec mi prišiel trošku sladší než by v skutočnosti mohol byť. V celku ale hodnotím tento snímok pozitívne, kvalitné drama.(13.8.2013)

 • Aky
  *****

  Nekompromisní, ostrá sonda do hlubin partnerského soužití, kde jednu z nejpodstatnějších rolí musí hrát důvěra. Nejsou-li jí lidé schopní, může to mít karcinogenní důsledky, ale naopak v její přítomnosti jsou obvyklé problémy vytlačovány na okraj. Přes hloubku ponoru je všechno posazené do zajímavého propletence příběhů, z nichž ten kriminální, byť je tahounem napětí, není až ten nejpodstatnější.(16.10.2010)

 • - Anthony LaPaglia si musel připomenout svůj australský přízvuk, který ztratil během let při práci na amerických filmech. (Cheeker)