Reklama

Reklama

Lantana

Trailer

Obsahy(1)

Láska je veliké tajemství… Lantana, tropický keř s pestrými květy, se v Austrálii rozmnožil jako velmi odolný plevel, vytvářející ve velkých shlucích téměř neproniknutelné houští. Stejně spletité a neproniknutelné, jako dokážou být mezilidské vztahy. Vztahy mezi lidmi, kteří přestali mluvit stejnou řečí, kteří si po letech společného života přestávají rozumět, u nichž únava, zevšednění a podvědomá touha po něčem jiném, novém, ohrožují to vzácné a cenné, co si roky budovali. Takový je i úděl několika manželských párů ze současného Sydney, procházejících krizí středního věku. Policista Leon a jeho žena Sonja, starající se o domácnost a dva syny. Právník John a psychiatrička Valerie, do jejichž vztahu dramaticky zasáhla tragická smrt dcerky. Jane a Pete, pokoušející se zachránit rozpadající se manželství dočasnou rozlukou. Jejich cesty se kříží, jejich osudy se proplétají, aby je nakonec navždy propojila jedna tragická, nešťastná událost... Scénář filmu napsal podle své vlastní divadelní hry „Zmatení jazyků“ dramatik Andrew Bowell, natočil jej režisér Ray Lawrence, který se jím k celovečerní filmové tvorbě vrátil po plných sedmnácti letech. V r. 1985 debutoval pozoruhodným autorským snímkem Bliss, od té doby se věnoval pouze natáčení reklam a TV spotů. Lantanou ovšem opět připomněl své režijní kvality – film získal celou řadu Australských výročních cen a byl filmovými kritiky označen za australský film roku. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Hurá!! V Austrálii umí také točit vynikajicí filmy. Je to čistých 90%, a přikláním se k 5*, abych hodnocení trochu pomohl. K filmu se už příliš vyjadřovat nebudu, vše již bylo napsáno jinými. Snad jen, že se mi moc líbily civilní herecké projevy. Zputnikovo "magnolioidní " přirovnání je přesné, sám jsem to chtěl napsat, vypadá to, že nekrade myšlenky jen Radyovi :) Prostě moc příjemné překvapení a sám se divím, že mě podobné téma dokázalo tolik oslovit v mém věku... ()

maxi6 

všechny recenze uživatele

.........Psychologický thriller je natočen podle divadelní hry Andrewa Bovella. Složitý propletec 4 manželských párů vypadá na první pohled dosti složitě, ale během postupujícího děje se rozmotává a vyplouvají na povrch jejich vztahy a nevěry, sondují se jejich charaktery, vyzrazují jejich soukromá tajemství......... ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Brilantní, netradiční (trošku s krimi zápletkou) drama na téma >Lásky< - tedy milování - vztahu - podvádění - strachu... A taky o Osudu... O poutech, rodině, i prázdnotě a marnosti vyhoření... Vizuálně vcelku jednoduchou formou zpracovaný strhující příběh - samozřejmě dle brilantně promyšleného scénáře - s fascinujícími a jednoduše živoucími uvěřitelnými hereckými výkony. Prostě vcelku nenápadný skvělý film! Čtyři a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno i pro výbornou hudbu nahoru... - - - P.S. A proč si lidi vlastně dělají ze života tak marně a zbytečně peklo, že... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Uh.. Tak tahle Láska nebeská po australácku mi vyrazila dech. Naprosto dokonalý scénář a perfektní herecké výkony! Mozaika vztahů bez příkras, prostě tak jak je běžní lidé prožívají. To vše ovlivněno mnohými rozhodnutími od těch sobeckých po ty odpouštějící. Dokonalý film ve své jednoduchosti a pravdivosti. Dávám za 5 kazet se záznamy. * * * * * ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

U tohoto snímku je asi nejdůležitější s jakou osobní životní zkušeností anebo s jakou představou o partnerských vztazích k němu přistupujeme, a podle toho se odvíjí i hodnocení. V mém případě snímek zůstal někde v půli - rozumím situacím, které hrdinové filmu prožívají, ale nerozumím způsobu, kterým je řeší. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Anthony LaPaglia si musel připomenout svůj australský přízvuk, který ztratil během let při práci na amerických filmech. (Cheeker)
  • Filmovalo sa v Austrálii, predovšetkým v meste Sydney. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama