Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

raven

Zvolit zivot, ktory v skutocnosti zit nechceme, alebo smrt? Tri zeny v troch roznych casovych obdobiach postavene pred rovnaku volbu... Uzasne herecke vykony, silny pribeh... Film, ktory ma prinutil zamysliet sa... ()

black_adder

Tenhle film mi pootevřel dveře do ženské psychiky a od té doby se něžnějšímu pohlaví už raději ani nesnažím porozumět:-) Vynikající Nicol Kidman!!! Vynikající scénář - tenhle nápad propojit životy tří úplně odlišných žen prostřednictvím jedné knihy je geniální... ()

cold

Film, který nepostrádá nápad. Odkrývání zákoutí ženského mozku a myšlení pomocí tří žen v různém období je famózní. Jde o velice flustrující, přitom nádherný snímek. Absurdita krásy a úpádku prostupující život, těchto žen jen dokazuje jaký je člověk (především žena) složitý tvor. Doporučuji přečíst knihu dozvíte se více, ale pozitivum nehledejte o to v tomto díle nejde. Když máte někdo špatnou náladu, tak tento film vám jí určitě nezvedne, ale donutí vás popřemýšlet .... Nechápu oskara jen pro Kidmenovou, zasloužila by si ho jak Streepová, tak především Moorová (podle mě nedoceněná herečka). ()

Balu...

Předlohu, nebo lépe řečeno scénář filmu považuju za nejvetší nedostatek. Zahráno je to tak dokonale, jak jen to jde; kamera i režie jsou mistrovsky umírněné a spolu s úžasnou nevtíravou převážně klavírní hudbou tvoří bezmála dokonalou symbiózu filmových profesí. Co mě ale možná až nepochopitelně znepokojuje je děj, který ukazuje formu rozpoložení mysli žen, s kterou se skutečně nemůžu ani trochu ztotožnit - možná, že i o to víc je to impresivní.. ()

Jancll

Bravo! Toto jsem nečekal. Velmi působivý a smutný příběh odrážející nikterak optimistické životní osudy tří žen. Otázkou je, nakolik je jejich propojení náhodné... ()

Kapybara

Zbytečnější film jsem už dlouho neviděla. Tři pomatené ženské, které nevědí, co chtějí, vytvářejí si zmatky samy ve své hlavě a svalují vinu na okolí za to, že nemohou žít podle svých představ (vyjma té, co ji hraje Meryl Streep), vedou donekonečna nějaké intelektuálské řeči o životě (asi už mi měkne mozek, ale kolikrát jsem se ani trochu nechytala). Tenhle snímek mě vůbec neoslovil (a to jsem přitom ženská), problémy těch tří bláznivých lesbiček jsou mi úplně cizí. Po celou dobu mi pohled zajížděl na hodiny (teď myslím ty skutečné - zřejmě odsud pochází název filmu, unudí vás tak, že neustále sledujete čas). Jednu * za výkon Nicole Kidman. Tenhle typ filmů řadím do kategorie VPN (Vznešená Prázdná Nuda). ()

joshula

Tři příběhy, tři ženy a tři různá období... k tomu všemu tři vynikající herečky. Na tento film se můžu podívat kdykoliv. ()

Golltes

Táto dráma ma dostala nielen skvelými hereckými výkonmi hneď niekoľkých hercov, ale aj skvele odprezentovanou témou a príbehom. Vzbura voči vlastnej existencii ako niečoho, čo už ďalej niesme ochotní znášať a trpieť. Vzbura voči vlastnému životu, ktorý je niekedy lepšie ukončiť predčasne a oslobodiť ho od zovretia konvencií a pravidiel... Z režisérskeho a scenáristického hľadiska špičkovo odvedená práca. ()

baXter

Budu stručnej: Nuda, deprese, nuda, dokonce i kdyz si matka se synem vyznavali lasku tak z toho sla naprosto negativni energie + NUDA, vobyčejnost a NUDA. ()

Teg

Spíš než film takový meditativní zážitek z různých časových rovin doprovázený čarokrásným soundtrackem, který je jedním z hlavních pilířů filmu. Bez té hudby by to nefungovalo ani náhodou. Příjemně mě překvapila hypnotická Nicole Kidman. ()

Badseeds

Dostal mě neumělej scénář, koncept i výborná hudba. Dobře, že ve společnosti filmových nerdů jsou Hodiny milovány a podporovány jako Virginie Woolfová svým manželem. Ne „obtížný“ na pochopení - ale na přijetí – je podle mě tenhle film, podobně jako kniha filmového Richarda v podání Eda Harrise. Neuvěřitelný výkon Nicole Kidman, při kterém ji téměř odpouštím, že hraje v něčem jako Moje krásná čarodějka. ()

Tessie

Dovolím si použít hlášku z jiného filmu, která to však úplně vystihuje. "Ženské srdce je hluboký oceán plný tajemství" jen bych dodala.. tajemství, kterým někdy ani samy nedokáží rozumět.. ()

provitamin

Tri príbehy - tri drámy o troch psychicky nevyrovnaných ženách. Prvá knihu píše, druhá v nej vystupuje a tretia ju číta. Štýl prelínania týchto príbehov pripomína ten v Atlase mrakov, kde sa na prelínanie často využívajú podobné motívy. Nápad dobrý, ale prevedenie už horšie. Príbehy sú veľmi depresívne a väčšinou aj nudné, časté diskusie o živote a smrti, či žiť alebo zomrieť. Ideálne pozerať potom ako Vám zomrie domáce zvieratko, vyhodia Vás z práce, nechá Vás frajerka, alebo zavolá svokra že príde na víkend. SPOILER - Na druhej strane oceňujem optimistický prístup, keď si odmyslím že jeden má AIDS, druhý zomrie na rakovinu, ďalší skočí z okna, ďalšia sa utopí, ďalšia si prenajme hotelovú izbu za účelom predávkovania sa tabletkami, oceňujem že nikoho nezrazí auto alebo snežný scooter, nikto nezhorí a ani sa nikto nezastrelí. Autori tu použili nový invenčný spôsob zobrazovania ľudskej tragiky, keď vedome nevyužili všetky možné dostupné prostriedky, čím vytvorili akýsi precedens, ktorý istotne ovplyvní hollywoodsku tvorbu v najbližších desaťročiach. SPOILER ()

kolemjdouc

film vypovídá o životě tří žen vzájemně propojenými osudy.Které se v životě nesetkaly ,až dvě spojí smrt jednoho člověka.Film jsem sledovala po půlnoci kdy byl všude klid a mohla jsem se ponořit do děje.Až tak se mu dostanete pod kůži a sledujete jak všechno do sebe zapadá.Když kolem vás nejsou ruchy.Pak teprve oceníte herecký koncert tří vynikajících hereček.A určitě si budete říkat kde je ta Kidmanová.Já jsem ji na obalu dvd měla v civilu.Dobrá práce maskérů na ni i na Harrisovi.Námětu odpovídá i hudba která jen obraz dokresluje ale neruší.Film určitě není k pobavení ale k zamyšlení se nad životem který vám nic nedaruje a setsakramentsky důkladně vám to na sklonku spočítá. ()

AduskaV

A woman's whole life in a single day. Just one day. Četla jsem knižní předlohu od Michaela Cunninghama, četla jsem dokonce i knihu Mrs. Dalloway od Virginie Woolfové, kde je děj výrazně odlišný, na čemž ale ve výsledku vůbec nezáleží, jelikož jde spíše o atmosféru a nádech knihy. To jsem ovšem udělala až po dvojnásobném zhlédnutí filmu a dobře jsem udělala. Co mě na filmu uchvacuje je fakt, že pokaždé v něm najdu něco nového k zamyšlení a třeba i další spojitost. Tento mechanismus fungování jsem ještě podpořila zmíněnou četbou. Filmu se nedá vytknout absolutně nic. Skvěle se prolínají tři časové roviny, charakter postav je vyšperkovaný a to vše je podpořeno vrcholným dílem skladatele Philipa Glasse (no dobrá, možná ještě hudba k Iluzionistovi). Je to prostě herecký i hudební koncert. ()

kaygen.it

Je až neuvěřitelné, co všechno lze filmem vyjádřit. Tři ohromně silné příběhy, tři naprosto dokonalé herecké výkony a skvělý Ed Harris. Rozhodně velmi důstojné zpracování Cunninghamovy knihy. ()

derryl

Jeden den + tři ženy = dokonalý film. Velmi mě těší odvaha režiséra Stephena Daldryho, že se pustil zfilmování této novely. ()

abysser

Film jsem sledoval na HBO... Snad za to může dabing. Snad za to může malá uhlopříčka... V každém případě jsem se celkem nudil. Je mi to líto zvláště k nadprůměrnému hodnocení. Hodnotím tedy především výbornou hudbu a Eda Harrise. ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž