Mladý Ken Duken musí najít vraha svých rodičů a osvobodit ze spárů největšího nepřítele Stephana Luca svou dávnou lásku Claire Keim. Během úporného hledání prožívá dobrodružný život jako statečný a obávaný pirát, kterým se stal shodou nešťastných náhod. (oficiální text distributora)

miselin36

Nejakým zázrakom som u toho dokázal usedieť takmer až do konca, nie zrovna najhorší nápad s dejom zasadeným do sveta Hanzy a pirátov Severných morí, je ubytí roztahaným príbehom, nepríliš sympatickými hrdinami a zbytočnostou mnohých scén. Nehrajúci herci sú len čerešnička na torte. Obdivujem toho kto to dopozeral až do konca. ()

Hopper

Romantizácia príbehu o pirátovi Baltiku Klausovi Störtebekerovi, kde milostný príbeh je až príliš v popredí a tak sa zo zločinca stáva takmer mučedník. Mňo, nemecký televízny film - síce lepší ako R. Pilcherová, ale aj na TV produkciu príliš schematické a skratkovité, herecké výkony a réžia na zaplakanie. Nehovoriac o tom, že z historického hľadiska je to úplny šit. A naozaj, niekedy vlasy vyrastú neuveriteľne rýchlo. Bratranec IT by závidel. ()

Santino7

Klaus Störtebeker, ospevovaný pirát z nemeckého prístavného mesta Hamburg, žil v 14. storočí. O tejto historickej postave je tento film. Ako začať? Prejdime rovno ku kritike. V prvom rade by som sa chcel pozastaviť pri hlúpom a absolútne zle zvolenom názve, ktorý bol určený pre českú distribúciu (Kráska a pirát). To vážne? :-) Vždy som rád, keď sa ide natáčať nejaký film inšpirovaný skutočnými udalosťami a osobami histórie. Tá pre mňa totiž má svoje čaro, rád sa ňou zaoberám. Pirátskych filmov existuje nespočetne, avšak tento je nemecký, čiže som bol zvedavý dvojnásobne, čo sa im z toho podarí spraviť. A treba povedať, že to vôbec nebolo zlé. Námet pomsty a potrestanie vraha je síce rokmi otrepaná vec, no vždy prináša nové a nové možnosti spracovania. K hlavným pozitívam by som zaradil príjemné prostredie, do ktorého je príbeh zasadený (malo by sa to podľa histórie odohrávať v Baltskom/Severnom mori, tak snáď to tam bolo aj točené, neviem), sympatickí hereckí predstavitelia (Ken Duken bol jednoznačne dobrou voľbou, Claire Keim je výzorovo typická pre tento druh ženských postáv a ostatní taktiež fajn). No a tiež sa môže opierať o celkom obstojnú dramatickú zložku, dejová línia vôbec nebola až tak zlá. I keď mohla byť na druhej strane aj oveľa lepšia, z takéhoto námetu by sa dalo vyťažiť možno aj niečo viac a mohol z toho byť trhák. I keď netreba samozrejme zabúdať, že stále ide o televízny film... Bolo to možno až prehnane zdĺhavé, trošku to preriediť a spraviť z toho jeden celok by pravdepodobne nebolo na škodu. No a oceňujem v neposlednom rade aj záverečnú scénu, máte sa na čo tešiť. Obstojný film podľa legiend o nemeckom pirátovi Störtebekerovi. 3/5 ()

Bansheee

Myslím, že popisek, kde je film popsán jako dobrodružný je celkem mimo, to je prostě klasická německá romance, akorát zabalená do "pirátského" ohozu. Ono i pirátství v tomto filmu je spíš jakýsi druh milosrdenství a charity. Bohatým brát a chudým dávat. Občas to bylo i relativně vtipné, ale 180 minut dlouhý romantický film je už opravdu trochu moc. Plus budiž za obsazení, Ken Duken není zas tak špatný a někteří jeho kumpáni hráli také relativně dobře. ()

Nick321

Celkem příjemný německý film o středověkém chlapci, který tragicky přijde o rodiče, nějaký čas žije v klášteře, po odchodu se stane námořníkem a nakonec po úspěšné vzpouře vůči despotickému kapitánovi pirátem. Bere bohatým, dává chudým a hledá kromě vraha svých rodičů také svou lásku z dětství. Některé scény jsou nudně zdlouhavé, ale není jich mnoho, já jsem se u filmu bavil a rád si ho čas od času pustím. 4*. ()