Průvodce k rozpoznání tvých svatých

• USA A Guide to Recognizing Your Saints (více)

Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé. (oficiální text distributora)

BEZHLAVY

Zajímavě podané psychologické drama o lidskosti, lidském chování bez jakékoli nadsázky, o lidském uvažování a k tomu stupňující se děj... úžasný casting, nenásilně a snadno se chápající prolínání časem, zajímavá hudba, myslím si, že výstižně podaná doba--její věrné vykreslení...i když jsem v americe nikdy nebyl, jsem přibližně stejně starý jako hrdinové a úplně jsem si zaplesal nad stylem oblečení, hudbou, chováním...jak bych se viděl, hihi:o) Shia má myslím před sebou obrovskou hereckou budoucnost no a R.D jr. je poslední dobou mým oblíbencem, jo..takhle udělaný filmek můžu!! ()

YNWA

Ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu. Zároveň nechápu vysoké hodnocení filmu. Herecké výkony jsou hrozné, scénář je hrozný, když třičtvrtě filmu vůbec nevíte, co tím chtěl básník říci, hudba nic neříkající a to ani nemluvim o každém druhém slovu sprostém (čů***, pí**, zm**, vyjeb***, apod. jsou dost pasé a myslím že v současnosti je jejich použití ve stylu "na tom stojí celý film" dost trapné). ()

jardel24

Dito Montiel je nejen režisér a autor scénáře k tomuto filmu, ale je to zároveň i hlavní postava příběhu. Ano, jedná se o více méně vzpomínkový film z autorova dětství, na které se nevzpomíná zrovna nejpříjemněji. Dito vyrůstal v chudinské čtvrti New Yorku, která byla jedna z mnoha obydlená převážně imigranty. To s sebou neslo samozřejmě poflakování se ve skupině, časté rvačky a jiné kraviny - škola života, která člověka buď nakopne aby šel jinou cestu, nebo ho to pohltí navždy. Pokud se tedy dospělosti dožije. O dvacet let později se Dito vrací zpět a na každém rohu musí čelit skutečnosti, že všechny své přátele a rodiče tehdy opustil. Těžko mu vyčítat tento útěk - šlo v něm o život. Hodně se mi líbil Channing Tatum jako Antonio - rebel nikoliv bez příčiny. ()

TeryCurly

Jsem velký fanoušek filmů jako je tento, kdy se Vám režisér pokouší otevřít dveře do čtvrtí a životů, které obvykle nemůžete vidět a nebo raději nechcete. A Guide to recognizing your saints mi dalo všechno co jsem od takového filmu očekávala. Realistickou kameru, silný příběh se sociálním tématem a opravdu skvělé herecké výkony jak mladých protagonistů (LaBeouf, Tatum) tak ostřílených hereckých osobností (RDJ, Palminteri). Scénu kdy se dospělý Dito snaží dostat s otce odpověď na otázku, která ho celé roky tíží je vůbec jedna z nejsilnějších a nejlépe zahraných jakou jsem kdy viděla. ()

andy60

Něco k českému překladu - hned v úvodu slyšíme větu "poslouchají cestu". Správně přeloženo to mělo znít "poslouchají journey". Jedná se o americkou pomp rockovou kapelu, což potvrzuje i další hláška- "Steve Perry je sráč" (Řeč je o jejich bývalém zpěvákovi). To se naši překladatelé zase vyznamenali. ()