Průvodce k rozpoznání tvých svatých

A Guide to Recognizing Your Saints

• Nový Zéland

A Guide to Recognizing Your Saints

Drama / Krimi

USA, 2006, 96 min

,,KONEC KONCŮ... PŘIZNÁVÁM, ŽE JSEM VŠECHNO OPUSTIL. A VŠECHNY. ALE NIKDO... NIKDO NEOPUSTIL MĚ“..... /// I takhle se dá vyprávět o svým životě. Jen je škoda, že všechno co bylo na srdci, se nepovedlo jazyku dostat mezi vobyčejný lidi. Prolínající se minulost se současností (ve který se –mimochodem výbornej- Shia mění v Roberta), komplikovanost vztahů a složitosti života s jediným cílem - vysvětlit, jak a proč Dito z domu odešel. Žádný přímočarý vyprávění. Spíš pokus o zamyšlení o... o výpověď, vypovídání se, žádost o prominutí, o odpuštění. A i když vlastně řekne všechno co bylo třeba, zajímavý je to až v závěru. Hlavně díky hercům, kteří projeví nějaký emoce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád filmy, který vyprávěj o skutečných lidech. 2.) Než bych řekl bráchovi, že o něj mám strach, tak to ať si ho radši přejede vlak. 3.) Thx za titule ,,pedroo“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(21.3.2012)

Příběh z Queensu. Není to špatné, ale taky ani ne nijak skvělé, takový průměrný film s retro atmosférou, kde se až moc tlachá a nic moc se neděje...nedějový film, v němž se spíše rekapituluje. Debutant Dito Montiel má zjevně ambice natočit něco ve stylu Příběhu z Bronxu, ale bohužel to není Robert De Niro, o nějaké obecnější výpovědi o hledání svých kořenů ,,na ulici" ve stylu filmů Spikea Leeho se už nedá mluvit vůbec...(2.1.2018)

Reziser se v tomto dramatu snazi ukaz pohled na svuj osobni pribeh z drsneho prostredi newyorske ctvrti Queens, kde vyrustal a kam je nucen se jako dospely vratit. Vyporadat se s chmurnou minulosti v pritomnem case je nekdy nerozlousknutelny orisek. Podobnych pribehu se v Hollywoodu vali stovky. Tentokrat mel nekdo stesti a i mozna trosku vic, ze mu bylo doprano si svuj snovy projekt uskutecnit. 50%(10.8.2010)

Skvělý film...škoda jen, že ho vůbec nechápu :-D Asi je to jeden z těch filmů, kdy nedokážete pořádně ani popsat děj, natož hodnotit scénář nebo kameru. Jediné, co dokážete alespoň trochu popsat je citový vjem, který vám z toho zůstane. A můj citový odkaz k tomuto filmu říká jen: "Wow..to bylo dobré..."(27.10.2008)

• sona123

Nejlepší byla písnička na konci, jako kulisa k titulkům. Potom pár pohledů Roberta. A mladý Dito, to byl taky fešák. Ale jinak, co nového to všechno, s neuvěřitelnou stopáží, přineslo? Pár obrazů řazených za sebou zobrazujících bídu amerického předměstí, sílu různých vztahů a pokus utéci pryč, od něčeho, co si však neseme s sebou. OK. Ale to už tu bylo mockrát, že???(29.3.2010)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy má Monty (Chazz Palminteri) záchvat, prohodí Antonio (Channing Tatum) stolek prosklenými dveřmi. To byla Tatumova improvizace, protože se vžil tak moc do role. Režisérovi se to tak líbilo, že to nakonec nechal i v konečné verzi filmu. (CliffLee)

• - Na konci titulků nechá režisér Dito Montiel krátce promluvit svého otce. (StevenW.)

• - Dito Montiel nechtěl obsadit Shia LaBeoufa do role mladého Dita, protože měl záměr obsadit někoho neznámého. Ačkoliv byl také LaBeouf po první zkoušce zamítnut, přišel podruhé a vyrazil pěstí do zdi díru. Tím režisérovi dokázal, že má potřebnou dávku agrese pro roli, a byl nakonec obsazen. (CliffLee)